בטוב טעם

אין דרך טובה יותר לחגוג מאשר על בטן מלאה! הגשת הסיום של קורס "בטוב טעם: עיצוב בהקשר קולינרי" נערכה באופן אסטרטגי ביומו האחרון של סמסטר א' בזמן הפסקת הצהריים.

דנה גור, עיצוב תעשייתי

לקראת 13:00 החלו להופיע סימנים להתרחשות קרבה. ברחבה שבין בניינים 5 ו-6 הוקמו דוכנים והודלקו כירות, תנורים וגופי חימום. העשן החל לעלות וקריאות להגיע ולטעום מכל דוכן נשמעו באוויר. נעמה שטיינבוק, שהנחתה את הקורס, יחד עם אילון ערמון ומאור אהרון (בוגר הטרי של המחלקה), שפטו וחילקו ציונים לשבח.

בטוב טעם: עיצוב בהקשר קולינרי

בטוב טעם: עיצוב בהקשר קולינרי

לזניה מסתובבת, באן עם דניס, פולנטה בקדרה מקבתית, "מנה איכרית" של תפו"א וסנדוויץ' עוגיות לקינוח. כל דוכן עוצב תוך מחשבה על סוג האוכל והאווירה, אופן ההגשה וחווית האכילה. דוכן הבאן של שי קסטל, אורי פורת, דניאל סלובס ושקד אלעזרי, שזכה בקטגוריית "המנה הטעימה", נבנה מבמבוק ונתן תחושה אסייאתית, עם בירה תואמת שליוותה את המנה. דוכן הלזניה של גלית טוגנדהאפט, ניב מטלין, גליה לאל ונופר הלר, קיבלה את התואר "innovative design". הלזניה נחתכה כשווארמה על מתקן מיוחד בסכין ענקית. הפולנטה, מעשה ידיהם של שחר גורן, בר גנץ ונופר נויפלד, הוגשה בקערה עשויה לחם תירס עם עירית ופרמזן, ובדוכן ה-cookies factory של עדי לוין, ניצן כרמל ושגיב הרוש, המטירו גנאש שוקולד, טופי או וניל (בהתאם לבחירת הלקוח/ה) משקיות זילוף שהיו תלויות מלמעלה למן סנדוויץ' עוגיות מתוק שהוגש עם שקית שוקו מרענן.

בטוב טעם: עיצוב בהקשר קולינרי

בטוב טעם: עיצוב בהקשר קולינרי

אדווה דיין, מדוכן "מנה איכרית" (יחד עם גיא בר סיני, נעמה דמארי ורותם בנאי) מספרת: "הרעיון הראשוני היה להאדיר מוצר בסיסי אחד. רצינו לעבוד עם אוכל שמגיע מהאדמה, מהחקלאי לצרכן. תפוח אדמה ענה על הדרישה של אוכל פשוט, טעים, טבעי וטרי. מתוך מחשבה על דמות החקלאי החלטנו לעצב את הדוכן מחומרים פשוטים, וליצור חוויה כללית שורשית ואדמתית, עם מגע יד אדם". בדוכן הוגש תפו"א מהמדורה עם טחינה, רוטב כוסברה חריף, רסק עגבניות ושמן זית, יחד עם בקבוק בירה מלכה שהשלימה את האווירה הכפרית.

בטוב טעם: עיצוב בהקשר קולינרי

בטוב טעם: עיצוב בהקשר קולינרי

בנוסף למשתתפי הקורס, היה דוכן נוסף שהציבה דניאל אמיר, סטודנטית שנה ד', כחלק מפיילוט לפרוייקט הגמר שלה, שבוחן שילובים של מאכלים מתרבויות שונות במטרה לקרב בין קבוצות שונות בחברה. הדוכן הציע מנה של פורי הודי משולב עם מלבי טורקי.

בטוב טעם: עיצוב בהקשר קולינרי

בטוב טעם: עיצוב בהקשר קולינרי

שטיינבוק אמרה לי שהיא מאמינה שבדרך משחקית הסטודנטים לומדים יותר, מעיזים יותר ומיישמים כלים שניתנו להם במהלך הלימודים כדי לעצב וליצור חוויות הגשה ואכילה חדשות ומעניינות. זה הורגש בהחלט. בדוכן הלזניה למשל, הסטודנטים היו צריכים להשתמש בעקרונות של חוזק מבני ומחשבה על שילוב חומרים על מנת שהלזניית-שווארמה אכן תעמוד מסביב לשיפוד המסתובב מבלי לקרוס.

בטוב טעם: עיצוב בהקשר קולינרי

בטוב טעם: עיצוב בהקשר קולינרי

אכן הגשה בטוב טעם ☺

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *