דבר הדקאן

בוגרות ובוגרים יקרים,

בחיי היום יום שלנו אין כמעט רבדים שלא נזקקים לעיצוב, מושפעים מעיצוב, מונעים על-ידי עיצוב, וכמובן גם נהנים מעיצוב. ״העיצוב נמצא בכל״, הוא משפט ששמעתם אינספור פעמים במהלך לימודיכם לתואר הראשון ובכל זאת עובדה זו עדיין לא נהירה דיה לקהל הרחב, ואנשים רבים אינם מבינים את מעשה העיצוב על שלל מרכיביו.

אחת השאלות שצריכות לעמוד מעתה על סדר יומכם כמעצבים צעירים ומוכשרים בצורה יוצאת דופן, היא כיצד כל אחת ואחד מכם יכול לתרום לעולם העיצוב בדרכו הייחודית. השאלה הזו היא מהותית, כיוון שפעולתכם עשויה לייצר כאן חברה שהיא לא רק מעוצבת יותר, אלא גם טובה יותר, ובעיקר מוסרית, בריאה וצודקת יותר. זאת מכיוון שהממשקים שבין עולם העיצוב, לבין החברה והפוליטיקה בישראל וכמובן גם בעולם כולו, נראים כעת קרובים מאי פעם, ותרומתכם בעניין הזה יכולה להיות אדירה.

מי ייתן שעם סיום הלימודים שלכם בפקולטה לעיצוב, ועזיבת האינקובטור המרתק, המדהים, המאתגר והקשה הזה, על שלל סדנאותיו, כיתות הסטודיו שלו ועל כל מכלול הקורסים העיוניים והמעשיים שצברתם, וכמובן אינספור החוויות שליוו את התהליך הזה בדרך, תצאו אל העולם הגדול ותותירו בו את חותמכם.

לאחר שש שנים של עבודה נפלאה בפקולטה לעיצוב, במחיצתכם, אני מסיימת את תפקידי כדקאן הפקולטה ומבקשת להודות לכל אחת ואחד מכם באופן אישי על התענוג שבהיכרות עמכם!

אני מאחלת לכם דרך מרתקת, פורה וכמובן עמוסה ומעורבת בעיצוב על שלל היבטיו ומרכיביו. אנחנו, מצדנו, נשמח בכל עת לראותכם, בואו לבקר!

גאים בכם, ואוהבים אתכם!

שיהיה לכם    ב ה צ ל ח ה!!

פרופ' דנה אריאלי