דבר ראש המחלקה

אליך אני מדבר, היי אביר! התעקש קארל הגדול. – איך זה שאינך מראה את פנייך למלכך? הקול בקע ברורות מפתח הקסדה. – כיוון שאני אינני קיים, מלכי. – כזאת טרם שמעתי! קרא הקיסר. – עכשיו נמנה עם כוחותינו גם אביר שאינו קיים! בוא, הראה לי קצת. אג’ילולפו נדמה כמהסס עוד, אך ביד מאוששת, אם כי איטית, הרים את קדמת הקסדה. הקסדה הייתה ריקה. בתוך השריון הלבן, שנזר קובעו בכל צבעי הקשת, לא היה איש. – ראו, ראו, פלאי פלאים! הפליט קארל הגדול. – ואיך אתה משרת בצבא, אם אינך קיים? – בעזרת כוח הרצון ובעזרת האמונה בצדקת מטרתנו הקדושה! אמר אג’ילולפו.
איטאלו קלווינו, “האביר שלא היה ולא נברא”, הוצאת מפרשים.

בוגרים יקרים,
הנכם לוקחים חלק בתקופה מרתקת בה הטכנולוגיה משנה במהירות את חיינו. עדיין איננו תופסים את מלא משמעות השינויים חברתיים תרבותיים החלים כיום, מה בין האמתי, הנוגע והחשוב – אל מול הבדיוני, פיקטיבי ומניפולטיבי. בלימודיכם רכשתם כלים המאפשרים לכם לגלוש על הצונמי הטכנולוגי ולשלוט בו במקום להיסחף עמו. מהותו החברתית סוציאלית של העיצוב החזותי רק התעצמה, במהפכת התרבות המתהווה הקשר בין היחיד לרבים נפתח ומקבל ערוצי ביטוי חדשים. עם הכלים שרכשתם הנכם יודעים ללמוד את המציאות ולהגיב לסביבה דינאמית המתפתחת ומשתנה תדיר בה המרכיב האנושי והתוכני הוא הקובע.
ארבע שנות לימוד מרגשות ומתישות הינם התחלה נפלאה, רבת עוצמה של יצירתיות פורצת, אשר מביאה אתכם/ן אל קו הזינוק לעולם העיצוב האמתי. המשיכו ועלו מנקודה זו. העולם כיום למד לראות ביצירתיות משאב אנושי כביר, החשוב לעיתים יותר מאוצרות טבע היכול לשנות סדרי עולם ולהוביל לשינויים איכותיים בחיינו. העוצמה הזו נמצאת בכל אחד ואחת מכן.

בברכה
ובהצלחה בדרככם
ממני ומכל צוות המרצים במחלקה

איתן ברטל | ראש המחלקה לתקשורת חזותית