ענת גוטמן

054-6801724
anatgutman21@gmail.com

אתר היסטורית הרוק

אתר‭ ‬המציג‭ ‬את‭ ‬ההיסטוריה‭ ‬של‭ ‬מוזיקת‭ ‬הרוק‭ ‬באמצעות‭ ‬ציר‭ ‬זמן‭ ‬קלנדרי‭ ‬של‭ ‬אירועים‭ ‬משמעותיים‭ ‬תוך‭ ‬יצירת‭ ‬הקשרים‭ ‬בין‭ ‬אירועים‭ ‬שונים‭, ‬ז’אנרים‭, ‬אמנים‭ ‬וכו‮’‬‭.‬

למוזיקת הרוק עבר היסטורי עשיר ומסקרן. כמות המידע, ציר הזמן והסתעפות הסגנונות שצמחו בתוך הז’אנר הרחב הזה הם עולם ומלואו, עשירים בתוכן ומאפייני תרבות. בשנים האחרונות ניתן לומר כי הז’אנר הפך פחות פופולארי לעומת אחרים וימי הזוהר של הרוק נראים רחוקים. מטרתי בפרוייקט היא לייצר “מוזיאון אינטרנטי” שיציג את ההיסטוריה של מוזיקת הרוק, זאת על מנת לשמר ולתת מקום של כבוד לההיסטוריה העשירה והמרתקת הזאת. 

האתר ממפה ומנגיש את המידע אודות האירועים החשובים, רגעי המפתח בהיסטוריית הרוק. האירועים נחלקים לקטגוריות שונות כגון: הופעות, אלבומים, מוות, ז’אנרים וכו’. המנגנון באתר מאפשר לצפות ב”היום לפני..” על ידי מיפוי קלנדרי של אירועים שקרו בכל יום בשנה ולגלוש לתוך מסע בזמן תוך יצירת הקשרים שונים בין נושאים ותקופות.

האתר פונה לא רק לאוהבי המוזיקה והז’אנר אלא לכל מי שמתעניין בהיסטוריה או מעוניין להכיר ולהיכנס לעולם הרוק. הרעיון לפרוייקט עלה מתוך צורך שנבע מחוסר בפלטפורמה שתאפשר קריאה מעניינת ומקיפה של הנושא, ומתוך אהבה אישית שלי למוזיקה ולסיפורים שמאחוריה.