עכשיו קוראים
אור אחר

אור אחר

רגע  לפני שמסיימים את השנה והלחץ גובר, תערוכת הצילום של שנה ג' בתקשורת חזותית, "אור אחר", מכניסה לנו קצת צבע לשגרה ומראה לנו מה הלילה מביא איתו. מוזמנים להתרשם מתוצרי קורס צילום מתקדם בהנחיית עדי ברנדה.

עדן ירוחים, תקשורת חזותית

״רַק לַיְלָה, לַיְלָה, לָיְלָה –

וּכְצֵל עַל-צֵל וּכְצֵל מִקֶּרֶב צֵל

יָשׁוּטוּ צְלָמִים אִלְּמִים בִּתְהוֹם הַלֵּיל.״

חיים נחמן ביאליק, "רָזֵי לָיְלָה"

עדי ברנדה, צלם, מרצה ומנחה הפרויקט משתף:

תערוכת "אור אחר" של הסטודנטים והסטודנטיות לתקשורת חזותית מהמכון הטכנולוגי חולון עוסקת בנושא לילה.

כל סטודנט/ית בחר/ה להציג את הפרשנות שלו/ה לנושא. התערוכה לא מציעה סיכום לשיעור או לסמסטר.

יש בעצירה, בהשהיה, במחשבה ומתן תשומת לב רחבה ונוספת לעבודות, אפשרות לניסוח שאלות מהותיות לגבי

הזמן, המקום והמדיום. האתגר בצילום בתנאי תאורה קשים ולפעמים בלתי אפשריים, הביא את הסטודנטים לחפש ולמצוא דרכים וטכניקות מגוונות ויצירתיות על מנת להתמודד. בעבודות ניתן לראות משחקים באור, מתיחת גבולות, נקודות מבט חדשות ופרשנויות תרבותיות שונות. אמנם יזמתי וליוויתי את הסטודנטים בהפקת "אור אחר" אבל היצירה הייתה שלהם: החל בבחירת נושא התערוכה, מה ואיך לצלם, שם התערוכה, אוצרות, תלייה, עיצוב והפקת פוסטרים, הזמנות וגלויות.

שחר טל, מגמת מדיה:

כשאני חושבת על לילה אני חושבת על ירח, על שחור-לבן ועל הניגודיות הגדולה שהלילה מכיל. לכן בחרתי לעסוק בדימוי המושלם ויחד עם זאת לא מושלם של מחזור הירח. בחרתי להשתמש בפנים שלי, כביכול יצירה הרמונית של הטבע, אך כאשר צובעים אותם נחשף היופי שבחוסר הסימטריות. כמו בתרבות היפנית, בה נהוג להדביק כלים שבורים בעזרת זהב על מנת להדגיש את היופי שבחוסר הסימטריה של השבר.

@Shahar_st26

אור אחר, שחר טל, בהנחיית עדי ברנדה

שמעון ביתאו, מגמת אינטראקטיב:

יצרתי סדרת צילומי רחוב המציגה קיוסקים. הסדרה מציגה אמת ופשטות של הרחוב הישראלי – רחוב לא מתנצל שזועק אמת מקומית. בחרתי לצלם קיוסקים ברחבי העיר בשעות הקטנות של הלילה כדי להציג ולדבר את  המקום בו גדלתי- קרית מוצקין. זוהי האמת של הערים הלא מדוברות, העייפות, שמתות אחרי שעה מסוימת וזו החיה היחידה שנושמת בהם בשעות האלה.

@shim_bit

אור אחר, שמעון ביתאו, בהנחיית עדי ברנדה

לי בן נתנאל, מגמת אינטראקטיב:

המפגש שלי עם המושג לילה הביא אותי למצב של שוטטות. במשך כמה שבועות הסתובבתי בלילות וחיפשתי את הפריים המנצח. זה שמעביר את מה שאני מרגישה בעודי מתבוננת במרפסות מוארות, ופינות רחוב אפלוליות. העבודה שלי היא תוצר של מחקר מתמשך המחפש לבודד רגעים מתוך רצף של עשיה.  

@likibn

אור אחר, לי בן נתנאל, בהנחיית עדי ברנדה

עדיטיה וואג, תלמידת חילופים מהודו, מגמת אינטראקטיב: 

45% of women say they do not feel safe walking alone at night. So I photographed the women made of plastic i.e. mannequins who are put out for display at night, all alone in the stores within fragile walls of glass. What do they want to say?

@ Adityaawagh

אור אחר, עדיטיה וואג, בהנחיית עדי ברנדה

מארק לרין, מגמת איטראקטיב:

ניסיתי למצוא מקורות אור לא טבעיים שיראו את האווירה של הלילה, איך שהיא עוברת בראש שלי, המון צבעוניות עזה שמשתלבת עם השחור של הלילה. בלילה הכל נראה יותר קיצוני וניסיתי להעביר זאת בצילומים שלי. היה לי חשוב לתת את הגורם האנושי בסיפור ולהראות איך אנשים נראים שונה בלילות.

@markunite

אור אחר, מארק לרין, בהנחיית עדי ברנדה

סנחה סוואטי, תלמידת חילופים מהודו:

"The known is unknown, shrouded in the mysteries of the night. Are the things you see what you think it is, or is it a fantasy?"

@snehaswati

אור אחר, סנחה סוואטי, בהנחיית עדי ברנדה

דניאל מיסיוק, מגמת מדיה:

שנים שאני עושה את הנסיעה הביתה מצפון העיר לדרומה. ברגעים האלו של סוף היום, חלונות פתוחים, שם אני באמת נושם. שמעתי פעם אגדה אורבנית של נהגי מוניות שבשעה הנכונה, אפשר לחצות את כל אבן גבירול בלי לעצור. ומאז, כל לילה אני גולש בלילות מחפש את הגל המושלם. גל ירוק. 

@daniel.misyuk

אור אחר, דניאל מיסיוק, בהנחיית עדי ברנדה

והנה כולם ביחד, רגע לפני שהסמסטר נגמר.

נהנים בקורס עם עדי ברנדה

מוזמנים להגיע ולהתרשם בעצמכם!

הזמנה לתערוכה

ליצירת קשר: עדן ירוחים

התגובות לכתבה

הוסיפו תגובה

כתובת המייל שלך לא תפורסם.