עכשיו קוראים
אחרי גאודי, מירו וקאטלונים אחרים: חילופים בברצלונה

אחרי גאודי, מירו וקאטלונים אחרים: חילופים בברצלונה

[column]

ברצלונה. קשה שלא להתאהב בה. עיר שוקקת חיים, שופעת באנשים מכל העולם שמגיעים אליה לטעום מקסמיה. כמעט כל שבוע התקיים אירוע – אם זה פסטיבל קולינרי משובח, יריד יד שנייה, פסטיבל מוזיקה ועוד. האמנות המקומית, ההיסטוריה המפוארת ויצירות המופת האדריכליות עוררו אותי לקחת חלק בעושר הזה ולהתחיל ליצור בעצמי. אחד התחביבים שאימצתי היה לצאת לרחובות ולמלא כרטיסי זיכרון בצילומים.

מור רובין, עיצוב תקשורת חזותית

[/column] [column]

ברצלונה ידועה כעירם של גאודי ומירו, אבל הופתעתי לגלות עוד אמנים קטאלונים מעוררי השראה מכל הזמנים, שתופסים חלק נרחב מחללי המוזיאונים ברחבי העיר: santiago rusiñol, Ramón Puyol Román, pere casas abarca, Modest Cuixart – את כולם כדאי להכיר. אחד האמנים שהרשים אותי במיוחד היה רמון פויול רומן Ramón Puyol Román 1907-1981, אמן ומעצב אוונגרדי-תעמולתי. במוזאון הלאומי של קטלוניה בברצלונה, מוצגת סדרת קריקטורות רפובליקניות פרופגנדיות שהוציא לאור במהלך מלחמת האזרחים בספרד. כל אחת מהקריקטורות מייצגת דמות שלקחה חלק במלחמה.

[caption id="attachment_2616" align="aligncenter" width="751"]רמון פויול רומן רמון פויול רומן[/caption]

אני הצטרפתי ללימודים בסמסטר ב' ב-Centro Universitario de Diseño de Barcelona או בקיצור, BAU. הלימודים מתקיימים בספרדית. אני יודעת קצת, וכשלא הבנתי, הסטודנטים תמיד היו נכונים לעזור ולתרגם לי. הצטרפתי לקורסים מגוונים, מקליגרפיה ועד לפיתוח מוצרים אינטראקטיבים, ואף התנסיתי בסדנת דפוס בלט במסגרת קורס טיפוגרפיה מעשית. הקורסים עצמם מתנהלים בצורה שונה למדי מחולון. רוב העבודה מתבצעת מול המרצה, גישה יותר אישית ומקדמת מחד, ומאידך חסר לי הדיון הכיתתי והלמידה מחבריי. 

[caption id="attachment_2581" align="aligncenter" width="600"]סדנת דפוס בלט סדנת דפוס בלט[/caption]

באחד התרגילים בקורס טיפוגרפיה מעשית נתבקשנו למתג חברת בירה. המיתוג כלל תרגול של קליגרפיה גותית והשתתפות בסדנת דפוס בלט, ומשם לפיתוח של קונספטים – כל סטודנט/ית למותג שלו/ה. המיתוג שלי כיוון לקונספט קיצי, רגוע, המיועד לחוף הים ולגולשים שיורדים להפסקה בין הגלים. קראתי לו SWELL (סדרה של גלים שנוצרו על ידי רוחות רחוקות מאוד וחזקות, שמביאות איתן גל עם המון אנרגיה ממרחקים, וגורמות ליצירה של "צינורות״ גלים). 

[caption id="attachment_2582" align="aligncenter" width="600"]סקיצות למותג הבירה סקיצות למותג הבירה[/caption] [caption id="attachment_2570" align="aligncenter" width="600"]swell chiling beer brand swell chiling beer brand[/caption]

בקורס AUDIOVISUAL LANGUAGE פיתחנו מוצרים אינטרקטיביים בהתבסס על מעגלים חשמליים פשוטים. יצרתי פרוייקט יחד עם ספיר ליסיצקי מעיצוב פנים – פרח שמגיב לשינויי מזג האוויר בהתאם לטמפרטורה שבחוץ, כדי שתוכל/י, למשל, להתלבש בהתאם. לקחתי גם קורס HTML שם למדנו על עיצוב אתרים, תכנות, ולבסוף הקמנו פורטפוליו וחנות אינטרנטית למעצב/ת לפי בחירתנו. אני בחרתי בזוג הצורפים הישראלים THE WILD THING שבזמנו היה להם רק מאגר של תכשיטים למכירה בחנות המעצבים המשותפת ETSY.

[caption id="attachment_2576" align="aligncenter" width="600"]חלק מפיתוח מוצר אינטרקטיבי פרח אינטרקטיבי, שמגיב למזג האוויר[/caption]

במסגרת קורסaudiovisual language ערכנו ניסויים בארדואינו

במסגרת קורס audiovisual language ערכנו ניסויים בארדואינו

מסתבר שישנם כמה קווי דמיון ביננו לבין הספרדים, הם אנשים חמים ושמחים, אוהבים לחגוג וליהנות מהחיים, למרות שהמצב הכלכלי לא מזהיר. מהר מאוד התחברתי לגישתם המיוחדת לחיים. הם אנשים של סייסטות בצהריים וראש פתוח. הקשרים שנוצרו במהלך שהותי שם היו מבחינתי פסגת כל החוויות יחד. מצאתי את עצמי מוקפת באנשים מתרבויות אחרות, שחושבים אחרת ומדברים אחרת מאיתנו, אנשים שמשקיעים את רוב זמנם ביצירה ובמחשבה. הם עזרו לי לפתוח את הראש, להתבונן דרך זוויות חדשות שלא הכרתי, לצאת מהנישה שלי וללמוד גישות אחרות לעיצוב ולחיים בכלל.
[/column]

התגובות לכתבה

הוסיפו תגובה

כתובת המייל שלך לא תפורסם.