עכשיו קוראים
איה טלשיר / בנות

איה טלשיר / בנות

כמה מילים על עצמך

הי אני איה טלשיר. אני בת 29, יוצרת קומיקס ומאיירת, גרה ביפו עם בן זוגי והכלבה שלנו קיק.

בגיל 7 כתבתי וציירתי את הקומיקס הראשון שלי, והוא גולל את עלילותיו של גמד מרושע המשתוקק לגנוב טבעת יהלום. מאז בכל פעם שרציתי להביע את עצמי, קומיקס היה הדרך הטובה והטבעית ביותר עבורי. 

במהלך לימודיי במחלקה לתקשורת חזותית בבצלאל (מחזור 2018) חזרתי פעם אחר פעם אל הקומיקס. פרויקט הגמר שלי היה קומיקס שמאגד סיפורים של נשים מתקופת שירותן בצה״ל. בסוף הלימודים זכיתי במקום הראשון בפרס ״קרטס״ לקומיקס מטעם המחלקה לתקשורת חזותית. השתתפתי באנתולוגיות הקומיקס הישראליות ״מיסדידס״ ו״פרימיטיביים״ בהוצאת ברחש, לקחתי חלק במגוון תערוכות קבוצתיות, הצגתי תערוכת יחיד בשם ״מילניום״ בשבוע האיור 2019 בתמיכת בצלאל, וכן הצגתי תערוכת יחיד בבית חנה (2020). מלבד זה גם איירתי לספרים ולעיתונים. הרומן הגרפי שלי "שנתיים" (בצרפתית "Deux Ans dans les rangs") יצא לאור בצרפתית בתחילת 2022 ויוצג בביתן ״כשרונות צעירים״ בפסטיבל הקומיקס הבינלאומי הקרוב באנגולם 2023. כיום אני עובדת על הרומן הגרפי הבא שלי: קומיקס לנוער בעברית. 

בעבודותיי אני נהנית לחקור בעיקר את נושאי היום-יום מנקודת מבט נשית, ולהפוך את האישי לאוניברסלי.

כמה מילים על הקומיקס:   הקומיקס ״בנות״ / ״גירלס״ נוצר עבור אנתולוגיית ״פרימיטיביים״ בהוצאת ברחש. ניסיתי להעביר בו את התחושות השקופות/אפורות שהרגשתי בתור נערה ואישה צעירה בסביבה שהייתה אמנם ליברלית וחילונית, אבל עדיין נגועה במיזוגניה. סביבה בה הקיום של הרבה מאיתנו עדיין נראה קודם כל דרך עדשת המבט הגברי של בני זוג וידידים, שלא באמת ראו אותנו כבני אדם אמיתיים עם רגשות או מחשבות.

אינסטגרם: ayatalsh@

האתר שלי: /https://www.ayatalshir.com

הרומן הגרפי שלי, ״שנתיים״: /https://www.cambourakis.com/tout/bd/deux-ans-dans-les-rangs

התגובות לכתבה

הוסיפו תגובה

כתובת המייל שלך לא תפורסם.