עכשיו קוראים
איך כסא נולד? קורס ריהוט

איך כסא נולד? קורס ריהוט

[column]

קורס ריהוט מתקיים בכל סמסטר כקורס בחירה מעשי לסטודנטים בשנים ג' וד', בהנחייתו של איילון ערמון, מעצב ותיק בתחום הריהוט, שמנחה את הקורס כבר מספר שנים. בכל סמסטר משתתפים בקורס 10-20 סטודנטים, רובם מעיצוב תעשייתי ועוד כמה מעיצוב פנים ומתואר שני בעיצוב משולב.

שחר גורן, עיצוב תעשייתי

[/column] [column]

במסגרת הקורס הסטודנטים מתבקשים לעצב כסא – לא כורסא, לא שרפרף, "פשוט" כסא. תהליך העיצוב מתחיל בפיתוח קונספט מעניין וייחודי שכל סטודנט/ית בוחר/ת לעצמו/ה, בהמשך, הקונספט מתורגם למודלים תלת מימדיים במטרה להגיע בסוף הסמסטר לכסא חדש, אסתטי, חכם ורצוי שיהיה גם נוח.

מגוון רחב של כסאות הוצג בהגשה, כל סטודנט בחר לעבוד עם חומרים שונים – מפלסטיק ועד במבוק – כל כסא היה קסום ומעניין בדרכו המיוחדת. זה בהחלט היה יום מרגש, לאחר חודשים של עבודה קשה, זכינו לראות את הכסא שלנו נולד.

בר גנץ, סטודנטית לעיצוב תעשייתי שנה ד' מספרת על הכסא שלה: "הרעיון שלי היה לחקור לבוש מחוייט ומתוך המסקנות לפתח כסא אלגנטי, התכנית המקורית הייתה לייצר את הכסא מעץ, אבל החומר לא אפשר לי להגיע לדקיקות שחיפשתי. לבסוף החלטתי לדמות כסא בהזרקת פלסטיק ועשיתי זאת בעזרת מריחת שכבות פיברגלס על תבנית ברזל. לאחר שהחומר התייבש, הוא עבר תהליך של גימור וצביעה. אין לי ספק שזה היה קורס הכי מהנה עבורי בתואר, הגישה של המרצה איפשרה המון עצמאות ולמדתי המון."

אני בעצמי השתתפתי בקורס והגשתי את הכסא הראשון שלי, כסא עשוי מוט ברזל מכופף ומרותך ועליו מתוחות יריעות עור במושב ובמשענת הננעלות בעזרת מוטות עץ. המחשבה הייתה לייצר מעין כרית חלולה שנותנת ליושב תחושת ריחוף נעימה. גם לי היה תהליך מאתגר, מהנה (לפעמים) ומאוד מלמד. בסופו של דבר אני יכולה להגיד שהמאמץ השתלם.

[/column]

 

התגובות לכתבה
  • בעולם העיצוב, ישנה תנועה רצינית של חזרה אל הבסיס. הרעיון הזה, של חזרה אל מבנה היסוד, אל מלאכת הכפיים, אל התכנון בעפרון וכמובן השימוש בעץ, מדבר אל מעצבים ישראלים רבים. אתם מוזמנים לבקר אצלנו בטורקיז האוס ולראות כיצד מגיעים הכסאות היפים הללו, אל הלקוח

הוסיפו תגובה

כתובת המייל שלך לא תפורסם.