עכשיו קוראים
אקורד סיום: ברכת ראש המחלקה לעיצוב פנים

אקורד סיום: ברכת ראש המחלקה לעיצוב פנים

צפו בגלריה

לאחר שנת קורונה לא פשוטה, הסטודנטיות/ים מעיצוב פנים סיימו ארבע שנות לימודים במכון הטכנולוגי חולון.
ישבנו לשיחה קצרה עם אודי קרמסקי, ראש המחלקה לעיצוב פנים, על השנה שחלפה, על ההגשות ועל מה שהוא מאחל לבוגרים/ות הטריים. 
מור פרידמן ושיר ששה, תקשורת חזותית

מה לדעתך מייחד את עבודות הבוגרים/ות בשנה הנוכחית?

בשנים האחרונות מתחדדת אצלנו שאלת מעמדם ותפקידם של מעצבי ומעצבות הפנים בקהילה המתכננת והמעצבת בארץ. אנו מוצאים את הצורך להביא אל קדמת הבמה את מקצוע עיצוב הפנים כגורם אינטגרלי בהתפתחויות העירוניות העכשוויות, בהרחבת ההקשרים המקומיים והגלובליים של הפרויקטים שלנו, אל שאלות ופרוגרמות בקונטקסט עירוני רחב, בהיבטים הסביבתיים, החברתיים והאקולוגיים המושפעים מעצם ההשתנות העירונית והצורך במתן מענה מרובד, בקנה מידה היודע להשתנות. הסטודנטיות והסטודנטים שלנו מתמודדים בפרויקטי הגמר שלהם עם השאלות הללו, ומתכננים את מרחבי הפנים עם מבט אל הסביבה ואל המטרופולין, בחשיבה מחודשת על שימוש במבנים, על פרוגרמות חברתיות משולבות, בתפיסת חלל וחומר הקשורים ליכולות אותן אנו מפתחים במחלקה. בתערוכה השנה באים לידי ביטוי פרויקטים רבים העוסקים בשאלות הללו, ומציגים פתרונות הנוגעים לקנה המידה האישי-מקומי של המשתמשים, וחשיבה מחודשת על צורות ומופעים חברתיים בעירוניות העכשווית. אנו רואים גם פרויקטים העוסקים בשאלת החומר והביטוי שלו המשתנה עם שינוי בפרדיגמות התכנוניות, כמו כלים דיגיטליים משתכללים המשפיעים על שפת התכנון וראיית שיטות הביצוע והיישום של הפרויקטים העתידיים.

אודי קרמסקי, ראש המחלקה הנכנס. צילום: ידידיה איש שלום

כיצד התמודדתם כמחלקה עם הגשת הפרויקטים בשנת קורונה?

החזרה מתקופת הלימוד מרחוק עדיין ניכרת באופן התכנון וההצגה של הפרויקטים. שלא מבחירה, עברנו מעולם ה-Hands-On בו לימדנו ולמדנו, אל עולם דיגיטלי, ומצאנו שישנם יתרונות לא מעטים אותם כדאי לשמר, לצד חסרונות ניכרים בחומר ובצורת הלימוד אותם חשנו אנו המרצות/ים ובמידה רבה גם הסטודנטים/ות. אני רוצה לחשוב שבמידה ולא נדרש שוב לריחוק, נשכלל את דרך ההוראה והלימוד כך שתכיל את היתרונות משיטות הלימוד השונות ותמעיט בחסרונות שלהם. אנו מושפעים רבות גם מדרך העבודה של הסטודנטים/ות. כוחות השוק אומרים את שלהם, ואנו נדרשים להיות מספיק גמישים בכדי להכיל את המידע אותו אנו מקבלים כמשוב מדור העתיד של המעצבות/ים שלנו.

מה תאחל לבוגרות/ים הטריים/ות?

אאחל לבוגרות ולבוגרים שלנו שייצאו אל העולם הגדול ויישירו מבט אל ההזדמנויות הרבות והאפשרויות המגוונות העומדים בפניהן ובפניהם, בתקווה שיממשו את דרכן ודרכם ביצירתיות, אהבת האדם ושמירת הסביבה.

התגובות לכתבה

הוסיפו תגובה

כתובת המייל שלך לא תפורסם.