עכשיו קוראים
"בוגר מאוד": משחקים ברצינות

"בוגר מאוד": משחקים ברצינות

בין חלקי רהיטים שהפכו לסוסי נדנדה דוהרים, גליוטינות עשויות מראה, חבלים מאירים, איורים תלת־ממדיים ויצורי נגינה פלאיים, העיצוב מתגלה כמהלך פתוח של שאילת שאלות והתנסות.

גלריית החווה בחולון תציג במסגרת העונה הישראלית לעיצוב את התערוכה "בוגר מאוד" של זוג המעצבים עדי עזר ויותם שפרוני מ-Studio Knob.
שם הסטודיו באנגלית – knob – הוא כפתור כוונון או ידית, הפרט הקטן שמזמין למגע ולאינטראקציה. מאז הקימו בני הזוג ב-2015 את הסטודיו, ניצבים במרכז תפיסת עולמם המשחקיות והאלתור. את השאלות והפערים שהתעוררו אצלם בתהליך היצירה המשותף הפכו השניים לסט כלי עבודה, ועבודתם מתאפיינת באקלקטיות מכוונת, כמחווה למגוון הטבעי ולרב־תרבותיות. כל חפץ שנוצר בסטודיו מתעורר לחיים ומשולב בסיפור אמיתי, באגדה, בזיכרון אישי או באקטואליה.

האלתור והרדי מייד, שנוכחים באופן ניכר בתרבות הישראלית (החזותית, החומרית, הלשונית, המוסדית וכו') התפתחו בסטודיו של בני הזוג לשדה מחקר, שבו מזוקקים הערכים האסתטיים והפוליטיים של האלתור. עזר ושפרוני נעזרים במשחקיות, בסיפור, באלתור ובהפתעה כדי לעסוק בנושאים מורכבים של המציאות העכשווית, ומבקשים לדבריהם "לגעת גם באזורים החדים והמדממים של היום־יום שלא דרך פאתוס, פחד וכאב, אלא דרך הומור, סיפור, אינטראקציה וגילוי".

התערוכה "בוגר מאוד" מציגה עבודות חדשות שנוצרו בסטודיו בשנתיים האחרונות, ובהן מוצרים מסחריים, מהדורות מוגבלות ופריטי one-off המתכתבים עם אמנות. העבודות בתערוכה משלבות שימוש מחדש בחפצים מהעבר עם חומרים חדשים, טבעיים ומלאכותיים.
בחללי התערוכה מתגלה העולם כפי שחווים אותו המעצבים – מרחב שדבר בו אינו מובן מאליו, מקום שבו אפילו הפרט הקטן ביותר יכול להיות פתח להרפתקה.

כמה מהעבודות בתערוכה:

OPEN A WINDOW – 2017 | עבודת תאורה | חלון עץ רדי-מייד, שכבות פולימר אקרילי וגוף תאורה מובנה (אוסף מוזיאון העיצוב חולון. שיתוף פעולה עם אמיר רווה).
החלון הביתי המוכר שאיבד את שימושו המקורי מוצא חיים חדשים כמסגרת הדוגמת רגע בחיים הסובבים את הסטודיו. את הנוף המציאותי, הנמצא בשינוי מתמיד, מחליפות צלליות עדינות, לבנות ואנונימיות, המונחות זו על זו ויוצרות קולאז' נוף חדש ומדומיין. בכל חלון נשקף נוף אחר מזיכרונותיהם ומחייהם של המעצבים: הקיבוץ כפי שנחרט בזיכרון ילדות, העיר יפו שבה ישן וחדש מתנגשים ללא הרף, נוף מוכר או כזה שמתחולל רובו בדמיון.

FLOWER RIDER – 2021 | עץ, זכוכית ופרחים
סוס הנדנדה בגרסתו השולחנית והמוקטנת מציע משחק יום־יומי למבוגרים – הזדמנות לדמיין מחדש שוב ושוב את החפץ וסביבתו.
המבחנה הריקה היא הזמנה לפעול, לשנות דבר-מה קטן במציאות הרגילה, לשחק ולשאול "מה עוד יכול להיות סוס?"

CLICK LIGHT סדרת גופי תאורה אינטראקטיביים | עץ, מתכת, חבלים, תאורת לד. מיוצרים ומופצים בחברת Auqua Creations
Click Light הוא גוף תאורה אינטראקטיבי הנתון למשחק והפעלה בכל חלל שבו ישתלב. החבלים נמתחים, נשפכים ומתפתלים בין המשטחים החלקים באין-ספור שילובים ואפשרויות. כל קליק מגלה מופע חדש.

התערוכה מזמינה מבקרים בכל הגילים לשאול, להתנסות ולחפש את המופלא שבסביבה המוכרת.

בוגר מאוד
אוצרת: תום כהן

גלריית החווה
רח' הנחושת 1 פינת רח' המלאכה, א.ת חולון
ד', ה' 20:00-17:00
ו', שבת 14:00-10:00
אירוע פתיחה: שבת 19.2.2022 בשעה 10:00
נעילה: 31.05.2022
הכניסה חופשית

התגובות לכתבה

הוסיפו תגובה

כתובת המייל שלך לא תפורסם.