עכשיו קוראים
במרחב גוף

במרחב גוף

[column]

בתערוכה "במרחב גוף" מוצגות סידרת עבודות נבחרות של סטודנטים משנה א' בנושא חללים ואובייקטים שנובעים מהגוף ומעצימים אותו. הפרויקטים נעשו במסגרת קורס יסודות העיצוב של המחלקה לעיצוב פנים.

אביה מאיר, עיצוב פנים

[/column] [column]

השאלה המרכזית שהובילה את ראש המחלקה, אדר' ניסן ורשבסקי ורכז שנה א' המעצב ראובן גבעתי, הייתה כיצד להנגיש לסטודנטים עבודת מחקר מעמיקה בחומר, צורה, צבע וקנה מידה, נושאים שעומדים בבסיס העיצוב בכלל ובעיצוב פנים בפרט. העבודות המוצגות הן מהסמסטר הראשון ללימודים, וממוקדות לעיצוב בחללים קטנים, אינטימיים וקרובים למשתמש. בהמשך הלימודים ילכו החללים ויהפכו למורכבים יותר הן מבחינת הפרוגרמות הנדרשות והן מבחינת פיתוח ויישום הכלים השונים להם יידרשו הסטודנטים.

[caption id="attachment_6733" align="aligncenter" width="745"] תערוכת "במרחב גוף". צילום: אביה מאיר[/caption]

 

העבודות המוצגות בתערוכה מהוות תוצר של פיתוח חומרי ופונקציונלי למרחב גוף האדם. מרחב גוף האדם מהווה אתגר בסיסי וחשוב לתפיסת המעצב את המושג חלל. הגוף יוצר שיח פנימי שלנו עם עצמנו ועם הסביבה. זהו שיח מעניין של יחסי חוץ ופנים. קנה המידה של הגוף הוא מפתח בסיסי חשוב להבנת היחסים שנוצרים בחללים על צורותיהם השונות. המושגים, התוכן, החזית, המעטפת, המשמעות והמסר, נמצאים במרכז השיח בעבודות האלו.

[caption id="attachment_6734" align="aligncenter" width="745"] עבודתו של איתי שץ. צילום: דור אסייג[/caption]

איתי שץ, סטודנט שנה א' המציג בתערוכה סיפר על מעטפת הגוף שיצר: "בתהליך העבודה בחרתי לעסוק במגבלות. בחיי היום יום אנו נתקלים במגבלות שונות שלנו עם עצמנו ועם הסביבה. ניסיתי לייצר מערכת חסמים בצורה דו ממדית וממנה לצאת לשפה תלת ממדית".

סטודנטית נוספת המציגה בתערוכה היא אריאל צאלח: "המעטפת גוף שלי מדברת על רגישות. תהליך העבודה היה ארוך ומרתק. עבדתי בשכבות של נייר אותו הרטבתי, סחטתי וייבשתי. כך למעשה נוצרה צורניות של מראה סחוט הפועל נגד הגרביטציה".

[caption id="attachment_6731" align="aligncenter" width="745"] תערוכת "במרחב גוף". צילום: אביה מאיר[/caption]

 

תהליך העבודה על הפרויקטים החלו עם עיצוב של כיסוי ראש, המשיך לעיצוב מעטפת גוף ועבר לעיצוב של מעטפת חלל. בתהליך מובנה נחשפים הסטודנטים לעבודה בקני מידה שונים והתנסות מעשית וחומרית בעבודה בקנה מידה 1:1. במהלך העבודה רכשו הסטודנטים ניסיון בפיתוח פרויקט כולל רעיון, פרוגרמה, צורה, וחומר תוך התנסות במתיחת גבולות החומר, עיצוב בקני מידה שונים וחומרים ייחודיים.

התערוכה מאפשרת הצצה ליצירתם ועבודותיהם של הסטודנטים במשך סמסטר שלם ויחד עם זאת לא דורשת הבנה של מכלול התהליך שהביא לכל פרויקט. בתערוכה ניתן להבחין במגוון התחומים, הסגנונות והחומרים הקיימים במוצגים. קיים מגוון רחב של חקירות חומריות מקוריות וחדשניות. כמו כן, תפיסת חלל המתפתחת ממעטפת גוף.

גלריה ויטרינה ע"ש ג'וליה מזרחי, בניין 6

אוצרים: ניני ורשבסקי וראובן גבעתי

נעילה: יום שני 20.02

א'-ה' 9:00-17:00

[/column]
התגובות לכתבה

הוסיפו תגובה

כתובת המייל שלך לא תפורסם.