עכשיו קוראים
בפנים / INSIDE

בפנים / INSIDE

התקופה האחרונה הכניסה את כולנו פנימה- הן פיזית והן נפשית. בעקבות הסגר והבידוד החברתי, התבקשנו במסגרת קורס צילום מתקדם בהנחיית עדי ברנדה לגשת למונח "בפנים" ולהתייחס אליו. כל אחד/ת הביא/ה את האינטרפרטציה האישית שלו/ה, והתוצאות לפניכם.

אור גל, תקשורת חזותית

התקופה האחרונה הכניסה את כולנו פנימה- הן פיזית והן נפשית. בעקבות הסגר והבידוד החברתי, התבקשנו במסגרת קורס צילום מתקדם בהנחיית עדי ברנדה לגשת למונח "בפנים" ולהתייחס אליו. כל אחד/ת הביא/ה את האינטרפרטציה האישית שלו/ה, והתוצאות לפניכם.

גלית בודמן, תקשורת חזותית
עבורי, ההסגר סימל תקופה של התנתקות מהחוץ והסתגרות פנימית. ניגשתי לצילום בעיניים של מרגלת שמנסה להציץ דרך הגבולות וההגבלות, ובחנתי את מה שהשתנה בתקופה האחרונה. בצילומים שלי אני עושה שימוש בצורות החוזרות על עצמן אשר ממסגרות את הפריים, ויוצרות תחושה של הסתגרות וחסימה. השתמשתי בצבעוניות לא רוויה, מלנכולית וכהה, שמציגה מעין עולם פוסט-אפוקליפטי.
אינסטגרם: galitb_210

הגבלה, גלית בודמן
גן סגור, גלית בודמן

מישל חכיאשוילי, תקשורת חזותית
במסגרת פרוייקט ה"בפנים" שלנו, יצאתי דווקא החוצה. התבוננתי כיצד המעבר של כולנו פנימה משפיע על החוץ – אם זה כיסא הסנדלר השכונתי שנותר בודד וכבול ברחוב, או המספרה הנעולה על מנעול ענק ומאובק או תמרור בלוי מלא אירוניה שאומר- כאן אסור לשחק. ניסיתי למצוא את הסיפורים האילמים ברחוב על האנשים שנאלצו להסתגר, ולהעביר אותם באמצעות פריים בודד.
אינסטגרם: michellemess_

סנדלר, מישל חכיאשוילי
אסור לשחק, מישל חכיאשוילי

אנדרי גלמן, תקשורת חזותית
משהו גדול קורה בתקופה הזו. הרבה תזוזות ואי וודאות. הדבר היחיד שבטוח הוא שעלינו שלב בחיבור שלנו לרשת- הכל קורה אונליין. הכל. האם זה רק מענה נקודתי למצב או ממש מהפכה בהתנהלות היום יום? בחרתי לתעד את התקופה הזאת דרך צילום מסך, מעשה שגרתי שכולנו עושים מספר פעמים ביום, מה שגרם לי לחשוב מחדש על ההגדרה של צילום בעידן בו אנחנו חיים.

ברוכים הבאים, אנדרי גלמן
בכחול של המסך, אנדרי גלמן

רתם מטרסו, תקשורת חזותית
איך נראה הבפנים, או ה״אינסייד״ של התקופה שבה המקום הכי בטוח בנפש לא נמצא שם יותר? בספטמבר האחרון, סבתא שלי איבדה את האיש שהלך לצידה ב- 70 השנים האחרונות, ופתאום כל דבר הפך להיות ריק. גם הראש כבר לא צלול כמו שהיה ואפילו הבית קיבל פתאום אישיות אחרת. כמו נמחקה ממנו שמחת החיים. תקופת הריחוק החברתי הייתה מאתגרת בשבילה יותר משהייתה לכולנו, כי לא היה מנוס מהבדידות ומהמחשבות. במשך התקופה הזו תיעדתי את סבתא במקום הכי שמור והכי פגיע שלה. קיבלתי פרספקטיבה אותנטית ומקסימה על איך בני הגיל השלישי חוו את התקופה המוזרה הזו ואיך נראית הבדידות שלהם. זהו פרויקט תיעוד על בדידות, על אובדן, ועל בית שבן לילה הפך להיות גדול, ריק ומאיים הרבה יותר משהיה בעבר. דווקא העולם הפנימי של אלו שנמצאים שם כל הזמן הוא זה שמובן לנו מאליו ואנחנו נוטים לפספס אותו. התרגיל הזה נתן לי את הזכות ואת הדרייב להגיע ולראות מקרוב את הפנים של סבתא.
אינסטגרם: rotemm74

סבתא מלכה, רתם מטרסו
סבתא, רתם מטרסו

סופי בלינדר, תקשורת חזותית
תקופת הקורונה שאילצה את כולם להתכנס בבתיהם, גרמה לי להבין שההתכנסות לא הייתה רק פיזית, אלא גם פנימית, אישית. אנחנו בתוך תוכנו, עם עצמנו. פתאום יש זמן ומקום לצלול לעומקים, למחשבות, לתהיות ושאלות. יש הזדמנות להסתכל על הבית, על הסביבה הטבעית שלנו מזווית אחרת, זווית שהשגרה לא תמיד מאפשרת.
אינסטגרם: sofie.blinder

בדיקת מציאות, סופי בלינדר
דליפה, סופי בלינדר

נועם אבירם, תואר שני בעיצוב משולב
לפעמים, דווקא כשאסור נרצה לשבור את החוקים. יצאנו, שיחקנו, דמיינו והשתוקקנו לקצת קירבה. בחרתי לתעד את הרגעים האלו שמראים שגם אם אפלולי ובודד מסביב, אפשר לצאת ולחיות בצורה קצת אחרת.
אינסטגרם: totolitas

מגע, נועם אבירם
משחק מכור, נועם אבירם

אור גל, תקשורת חזותית
במיוחד בתקופת הקורונה, כולנו נדרשנו להתכנס עם עצמנו; לא רק במובן הפיזי של בידוד והסגר אלא גם במובן הנפשי. אנו נאלצים להתמודד עם צדדים שאולי לא הכרנו בעצמנו ואף מתחילים לחשוב על דברים מסוימים מפרספקטיבות חדשות. בחרתי להתמקד ב"פנים" שבראשנו, באמצעות בריחה מ"חוקי הפיזיקה" והריאליזם בצילום, לשפה פנטזית ופסיכדלית המתארת את הבלאגן והבלבול שרצים לחלקנו במחשבות.
אינסטגרם: 0rgal

סכיזואידיאל, אור גל
קלסטרופוביה, אור גל

Simon Goertz, Product Design
On our very last trip before the lockdown, my roommate found this crystal in the park was lying around almost for the whole quarantine until a cone appeared in our stairwell, a cone used at a construction site on the street. Flipping it on the side made for a very nice object to stage the crystal in.

Untitled 01, Simon Goertz

When we heard that museums might close soon because of Covid-19, we went to the Tel Aviv museum of art. I took this photo of the art piece on a film camera and was happy when I got it developed weeks after. Fortunately, we were able to see the exhibitions, a day before all public spaces were closed.
Instagram- @_merk_wuerdig

Untitled 02, Simon Goertz

Aditya Kumar, Graphic Design
Human beings are gifted with the capability to imagine, imagination that leads to
creativity. We are all born creative, what matters is how we can remain creative. When I was a kid, I remember making stories inside my mind, looking at things and then imagining different scenarios. I wonder what goes inside this mind!

INSIDE THY MIND, Aditya Kumar

While returning from a long tiring journey, as I approach my house I see a balloon, floating around, no kid looking for it, no one to sell it, no one to buy…it was dark, and I wondered WHY?
Instagram- @aadikaraa

WHY, Aditya Kumar
התגובות לכתבה

הוסיפו תגובה

כתובת המייל שלך לא תפורסם.