עכשיו קוראים
ג'מייקה נגד סחר בבני אדם

ג'מייקה נגד סחר בבני אדם

צפו בגלריה

בעשור האחרון מידי שנה, נערכת בג'מייקה תחרות כרזות בינלאומית-חברתית-פוליטית שבמרכזה מוזיקת הרגאיי שנולדה והתפתחה באי. השנה הוחלט לשים דגש על נושא עולמי כואב: סחר בבני אדם. הכרזות עסקו בהעלאת המודעות לנושא, השלכותיו והדרכים למניעתו. עוד צדדים שהוצגו הם גיוס, הובלה, העברה, קליטה ואיחסון של גברים נשים וילדים בכפייה – כולם הפרה גסה של זכויות האדם. 
מערכת כולעיצוב

קול קורא שיצא בסוף השנה הוביל לתחרות בינלאומית בו נשלחו כרזות מ-70 מדינות, הוצגו 2,190 כרזות שנשפטו בשני סבבים, ומתוכן עלו לגמר 100 הנבחרות. בתחרות השתתפו סטודנטים שנה ג' מהמחלקה לתקשורת חזותית HIT, במסגרת הקורס 'פיתוח קונספט חברתי, פוליטי בכרזה' בהנחיית יוסי למל. שתיים מהכרזות שנעשו בקורס, תשתתפנה בנבחרת ה-100. 

אחת מהן פרי עבודתן של תמר לייבוביץ שהכרזה שלה עוסקת בסחר ילדים עבדים במטעי הקקאו: "כשהעמקתי והמשכתי לקרוא על הצורות השונות של עבדות שקיימות היום, גיליתי שאחת מהן קשורה קשר ישיר ביומיום של רובנו, היא תעשיית הקקאו והשוקולד. רוב השוקולד המיוצר בעולם עשוי מקקאו שמגיע מחוות קקאו במערב אפריקה. בחוות האלה ילדים עד גיל 15 מנוצלים בתנאים הקשים ביותר. תחת אלימות, פחד ובלי זכויות או סיכוי לחינוך והשכלה". 

תמר לייבוביץ, סחר ילדים עבדים במטעי הקקאו

הכרזה השנייה היא של מאי אלגזי, שבחרה לעסוק בסחר בנשים בתעשיית המין: "הקרע משקף פתיחה של מוצר מסחרי, דימוי לאופן בו מתייחסים לנשים השבויות. באמצעות הקרע הגס, אני ממחישה את הכאב לצופה וגורמת לו להזדהות עם סבלן של הנשים". בהמשך, הכרזות תוצגנה השנה בתערוכה נודדת בג'מאייקה ותמשיך לאתונה ולכל אירופה ותלווה בקטלוג.

מאי אלגזי, סחר בנשים בתעשיית המין
התגובות לכתבה

הוסיפו תגובה

כתובת המייל שלך לא תפורסם.