עכשיו קוראים
האוטו שלנו: עיצוב מכוניות צעצוע

האוטו שלנו: עיצוב מכוניות צעצוע

[column]

קורס הצעצועים של המחלקה לעיצוב תעשייתי הניב בשלוש השנים האחרונות עשרות מכוניות צעצוע. תערוכה חדשה שנפתחה השבוע בגלריה ויטרינה מציגה אותן, לצד מכוניות נוספות שעוצבו בקורסים אחרים במחלקה לאורך השנים.

גלינה ארבלי, מרצה במחלקה לעיצוב תעשייתי, אוצרת התערוכה

[/column] [column]

במסגרת תרגיל "מכונית צעצוע" היה על הסטודנטים לעצב מכונית צעצוע בתוך מערכת גבולות שנקבעה עבורם מראש. דרך הגבולות נבחנו שאלות בדבר: איך נראית מכונית צעצוע, מה התחושה של חומר הגלם ממנו היא מיוצרת (עץ ומתכת, לדוגמה, הם חומרים המשדרים תחושות שונות לחלוטין) ומהי החוויה המשחקית שהמכונית מזמנת (הרכבה, צורת הסעה וכו').

המכוניות המוצגות הן פרי של מפגשים, משחק ושיתוף פעולה בין רעיונותיהם של סטודנטים ותגובותיהם של ילדים, כלומר בין מתכנני הצעצוע למי שמשחק בו, כשבה בעת המתכנן הוא גם שחקן בעצמו, הרוצה מכונית צעצוע כדי להציגה לראווה, לשחק בה ולהיפגש עם הילד שבו. כך שמכוניות צעצוע בתערוכה זו הן נקודות מפגש שונות ומגוונות בין המבוגר לילד.

אפשר לראות את התוצרים כמשקפים את גישתו המיוחדת של ע' הלל, משורר ואדריכל נוף, שבריאיון שנערך איתו ב-1974 אמר "מהו שיר טוב לילד?… זהו מה שטוב לטעמי שלי. מה שמוצא חן בעיניי – זה טוב… אני מתייחס לילדים באותה הרצינות ובאותו הכבוד שבהם אני מתייחס לאדם מבוגר".

משתתפים בתערוכה: אברהם שיר, איוניר אפרת, אלבז שני, אלברט בר, אלגלי ליאור, אליאס רז, בן-עטר גיא, בן-שבת דור, ברטל ליאור, גור נעה, הלר נופר, והב לירון, ויינברג מטר, זכאי נועה, חסיד יעל, יופה מאיה, כסלו אור, לאל גליה, לויה עומר, לוינברג גדי, מאיר נינגל, מטלין ניב, מנצל שלי, נחום רותם, פלומבו גיא, פרנק-ארליך ירין, צח מיטל, קוריאגין אלכס, רביב שיר, רוזנק אבשלום, רמתי רוי, שביט אורי, שלום נטע, שלם רועי, שי אילה, שפרן שגיא.

אירוע הנעילה: 21/2/16 בשעה 13:00

[/column]
התגובות לכתבה

הוסיפו תגובה

כתובת המייל שלך לא תפורסם.