עכשיו קוראים
האראג'וקו סטייל: אופנת רחוב יפנית

האראג'וקו סטייל: אופנת רחוב יפנית

[column]

התערוכה המוצגת כעת במוזיאון טיקוטין, מוזיאון קטנטן ומלא חן הממוקם במרכז חיפה, עוסקת במנהג יוצא דופן שאימצו לעצמם צעירי טוקיו.

שקד אדלר, עיצוב תקשורת חזותית

[/column] [column]

דרך שביל אבנים שמצדיו צמחי במבוק גבוהים, הבאים בשערי מוזיאון טיקוטין נכנסים לאווירת תרבות יפן. המוזיאון מארח תערוכות מתחלפות שעוסקות בנושים מגוונים מהתרבות היפנית, החל מאומנות מסורתית קלאסית, ועד לתופעות תרבותיות עכשיות. התערוכה העכשווית, "האראג'וקו סטייל: אופנת רחוב יפנית בצילומיו של קילט דואיטס" מראה צעירים מטוקיו, שבימי ראשון ובמקומות הבילוי הלילים, יוצאים מחופשים בתלבושות מרהיבות ומעוטרות באביזרים מגוונים וססגוניים והופכים את עצמם למוצגים אומנותיים מהלכים.

בטקסט המלווה את התערוכה אפשר להתרשם מרשימה ארוכה של קטגוריות שונות, לכל קטגוריה עולם תוכן שלם, דרכה הם יכולים לחזור לתקופות היסטוריות בזמן במדינות רחוקות, להפיח חיים בדמיות מעוררות אימה, או פשוט להשתולל עם מיליון "אביזרי קוואי" – תרבות יפנית שלמה שעוסקת בדברים חמודים. גם בדברים החמודים היפנים לוקחים את עצמם ברצינות רבה.

בשבילי התערוכה הייתה מעוררת השראה. אי אפשר שלא לקנא בשמלות המשוגעות, בחליפות המרשימות, בסיכות הצבעוניות ובכובעים המפתיעים. תוך כדי ביקור בתערוכה, מתחשק לתפוס את הטיסה הבאה לטוקיו ולהשתלב בחגיגה. למה בעצם כולנו (טוב, רובנו) קמים כל בוקר לאותם ביגדיי בייסיק דומים, רציניים, אפרוריים? כבר התחלתי לדמיין את עצמי יוצאת עם כנפי פרפר, בדרכי לעוד יום ב-HIT, ובמקביל לדמיין את ההבעות הטרודות של אלו שיבחינו בי… חבל שלא כל יום פורים!

מוזיאון טיקוטין
שדרות הנשיא 89, חיפה
האראג'וקו סטייל: אופנת רחוב יפנית בצילומיו של קילט דואיטס

שעות פתיחה:
ימים א' – ה'        19:00-10:00
יום ו'                 13:00-10:00
יום שבת            19:00-10:00
נעילה: שני, 28.12.15

[/column]

 

התגובות לכתבה

הוסיפו תגובה

כתובת המייל שלך לא תפורסם.