עכשיו קוראים
ההתמחות שלי באיטליה

ההתמחות שלי באיטליה

[column]

ההרשמה לקורסים לסמסטר ב' נפתחה וגיליתי קורס חדש: "שיתוף פעולה עם חברה איטלקית ALU". אחרי חיפוש בגוגל גיליתי ש-ALU היא חברה המייצרת מידוף מודולרי לחנויות יוקרה. אמרתי לעצמי שזאת יכולה להיות אחלה הזדמנות, וכמובן שמיד נרשמתי. פרס ראשון – התמחות במשרד עיצוב בעיירה ציורית בצפון איטליה, לא שווה לנסות?

ארבל לשם, עיצוב תעשייתי

[/column] [column]

את הקורס העביר ראש המחלקה לעיצוב תעשייתי דודי ראב"ד, וכבר בשיעור הראשון הגיעו אלינו נציגי החברה: לוקה, מנהל קריאטיבי ואברהמו, בעל החברה. השניים סיפרו לנו שהם מחפשים משהו חדש וזה יכול להיות הכל – מאסתטיקה חדשה למוצרים שלהם ועד למוצר חדש ופורץ דרך. כל חדשנות תתקבל בברכה.

את תהליך החקירה פתחתי בחנויות האופנה בארץ, חיפשתי מה חדש, מה יפה, מה חסר ואיפה אנחנו יכולים להתערב. התשובה הגיעה דווקא מתיק העבודות של החברה באתר שלה. החברה עוסקת באסתטיקה גבוהה ובמוצרים מאוד מדויקים ומינימליסטים. כל מדף מונח בצורה מחושבת ועל חלק מהמדפים תלויות מנורות יפייפיות. עם כל הדיוק הזה, צרם לי מאוד לראות שמתוך המנורה היפיפייה, משתלשל כבל חשמל שמונח בצורה מאוד מרושלת על הרצפה. החלטתי ששם אני יכולה להתערב.

בניתי מתקן קטן הגולל את כבל החשמל ומותח אותו בצורה אסתטית ונוחה על גבי מוצרי ALU הקיימים. המתקן הקטן הזה זיכה אותי בשיחת טלפון מרגשת מאוד מדודי ראב"ד, ראש המחלקה לעיצוב תעשייתי, יומיים לאחר ההגשה הסופית, שבה הוא בישר לי שכדאי שאתחיל לארגן את המזוודות שלי, כי בעוד שבוע אני טסה לשלושה חודשים להתמחות בחברה.

כמובן שההתרגשות הייתה בשיאה. ארזתי את הדרכון, את ספר הסקיצות ואת הדרמל, וטסתי. מנמל התעופה בוונציה אסף אותי נציג החברה היישר לדירת המתמחים הנמצאת במרכז העיר Bassano del Grappa, עיר איטלקית טיפוסית, קטנה ומלאת קסם.

כל בוקר התחיל בקפה ובריוש ונסיעה קצרה באופניים למשרד, שם הייתי חלק מהצוות הקריאטיבי הקטן והמגובש של החברה, שעסק בעיצוב פנים ומוצר. לראשונה התוודעתי לעולם עיצוב הפנים וגיליתי כמה חשוב להבין כיצד מתפקד מוצר קטן בחלל גדול.

את המתקן הקטן להעברת החשמל המשכתי לפתח למערכת תאורה שלמה המתחברת למוצרים של ALU כאשר הדגש היה על מינימליזם ודיוק, החל מדרך ההתחברות של גוף התאורה למדף דרך הצבע ועד לרמת הגימור של המתכת.

מיותר לציין שמלבד הזמן במשרד, זאת הייתה הזדמנות מצוינת לטייל באיטליה וסביבתה, לאכול אוכל נפלא, לשתות אלכוהול משובח ולהנות מנופים עוצרי נשימה.

בימים אלה החברה ממשיכה לפתח את המערכת ואני מקווה שיום אחד אוכל לראות אותה בחנויות.

וכל זה מקורס בחירה אחד בסמסטר ב'.

היה שווה.

[/column]

 

התגובות לכתבה
  • ענת שלום,
   ארבל מוסרת שאין תמונה של התוצר הסופי מכיוון שהפרוייקט טרם הושלם, כמו גם היא חתומה על הסכם סודיות.

   תודה,
   מערכת העיתון

הוסיפו תגובה

כתובת המייל שלך לא תפורסם.