עכשיו קוראים
הצביעו!

הצביעו!

[column]

בקורס כרזות בהנחיית יוסי למל תרגלנו העברת מסר מתומצת וברור באמצעות טיפוגרפיה, דימויים, קומפוזיציה וטקסט. האתגר: לעודד בעלי זכות בחירה להצביע.

טלי דוקטורצ'יק, תקשורת חזותית

[/column] [column]

כרזה של שקד אדלר

כרזה של שקד אדלר

שקד אדלר משתמשת במטפורה מעולם המוזיקה בכדי לעודד אנשים להצביע. הכרזה מראה כיצד האינדיבידואל הוא חלק אינטגרלי מקבוצה. קול הבוחר הוא אחד מקלידי הפסנתר, וההיעדרות יוצרת תמונה חסרה של המציאות הפוליטית (המלודיה).

[caption id="attachment_3068" align="aligncenter" width="600"]כרזה של מאיה שטיינגרטן כרזה של מאיה שטיינגרטן[/caption]

מיה שטיינגרטן קוראת למיעוטים שונים בחברה לצאת ולהצביע עבור עצמם בסדרת כרזות (כאן רואים אחת מהן) שמעבירות אינפורמציה על חוסר השוויון בחברה הישראלית.

[caption id="attachment_3069" align="aligncenter" width="600"]כרזה של נאור שלום כרזה של נאור שלום[/caption]

נאור שלום מדבר על הצביעות במערכת הבחירות. ההקבלה שהוא יוצר בין קופת החזיר (שאמורה לשמור על הכסף שלנו) אל הקלפי מעלה ספקות לגבי למי אנחנו באמת מצביעים ולאן כספנו הולך.

[caption id="attachment_3065" align="aligncenter" width="600"]כרזה של ליאור עילם כרזה של ליאור עילם[/caption]

ליאור עילם השתמשה בציטוט המשפט הגזעני של ביבי ביום הבחירות האחרונות, והדביקה אותו על מצחו כאות קלון. בכדי להניע אנשים להצביע, היא בחרה במסר חזק שאמור לזעזע.

[caption id="attachment_3066" align="aligncenter" width="600"]כרזה של מאי אידי כרזה של מאי אידי[/caption]

מאי אידי עיצבה פוסטר עם מסר מתומצת וקולע, על האנשים בעולם שאין להם את הזכות לבחור. כדי להעביר את המסר היא מיקמה אותם טיפוגרפית כהערה בסוגריים גדולים.

[caption id="attachment_3064" align="aligncenter" width="600"]כרזה של טלי דוקטורצ'יק כרזה של טלי דוקטורצ'יק[/caption]

אני (טלי דוקטורצ׳יק) יצרתי פראפרזה על אמרתו המפורסמת של דקארט "אני חושב משמע אני קיים", כדי לדבר על האספקט הקוגניטיבי בבחירה ובבחירה באי בחירה. הכרזה מעודדת הצבעה על בסיס ההנחה שמי שלא מצביע לא קיים. כדי לחזק את המסר הוספתי בתחתית הפוסטר אינפורמציה: את כמות בעלי זכות הבחירה שבחרו שלא להצביע בבחירות האחרונות (מעל למיליון וחצי).

 

[/column]
התגובות לכתבה

הוסיפו תגובה

כתובת המייל שלך לא תפורסם.