עכשיו קוראים
הר שולחן: תערוכתה של נעמה ערד

הר שולחן: תערוכתה של נעמה ערד

[column]

המיצב "הר שולחן" של האמנית נעמה ערד בגלריה לרישום והדפס במוזיאון תל אביב עשוי קירות לבנים עם קווים שחורים ודקים שמחלקים את החלל לגריד מסודר שבמרכזו חפצים ביתיים ומוכרים. אבל, במתח בין "המסודר" מאוד לחפצים פשוטים ויומיומיים, נוצרת מערכת יחסים שמשאירה רגשות מעורבים.

גלעד וורוביוב, עיצוב פנים

[/column] [column]

שילובים בין חפצים מעולמות שונים מעלים אצל הצופה פרשנויות ויוצרים סיפור שמשתנה ומתרקם תוך כדי השיטוט בחלל. כשהתבוננתי בשתי צלחות שביניהן מוט על שטיח עלו בי מחשבות על הרמת משקולות אולימפית, וכשהתקרבתי, ראיתי בסיסי מנורה משני הצדדים, שהעלו פתאום קונוטציות על בית ועל מקום אינטימי. האסוציאציות הנרקמות ומתנתקות ומתחלפות מפתיעות, נוכח המינימליזם האסתטי.

ביקשתי מנעמה ערד הסבר על המיצב ולדבריה: "התערוכה מתרחשת בחדר שמתפקד כסוג של בית כאשר כל החפצים והחלקים השונים בו התערבבו או עברו סוג של המרה. את כל ה'בלאגן' הזה עוטף הגריד על הקירות שתפקידו בעצם לסמל סדר וחשיבה רציונלית, כלומר מתקיים פה סוג של ניגוד. התערוכה משתמשת באובייקטים השונים באופן סימבולי, כלומר אלו מתפקדים גם כדימויים וגם כמילים. התחביר בין האובייקטים השונים (למשל, כיסא, מזגן, רצועה ומשולש) נועד להצביע על המנגנון של השפה, אשר בעזרתו אנו מייצרים משמעות, כאשר בתערוכה זו מוזמנים הצופים לייצר את המשמעות והפרשנות בעצמם."

התערוכה תוצג עד 27.2.2016 בגלריה לרישום והדפס, הבניין ע"ש שמואל והרטה עמיר, מוזיאון תל אביב לאמנות.

שעות פתיחה:
ב', ד' ושבת 10:00-18:00
ג', ה' 10:00-21:00
ו' 10:00-14:00

 

[/column]
התגובות לכתבה

הוסיפו תגובה

כתובת המייל שלך לא תפורסם.