עכשיו קוראים
חשבון נפש: כרזות יום העצמאות

חשבון נפש: כרזות יום העצמאות

לכבוד יום העצמאות ה-72 למדינת ישראל, התבקשו סטודנטים במסלול עיצוב תקשורת חזותית של בית הספר ללימודי תעודה HIT, ליצור כרזה שתתפרסם ברחבי הארץ בשילוט חוצות. אצל רבים מהתלמידים עלה זוג המילים ׳׳חשבון נפש"… והרי התוצאות לפניכם

ענת זבצקי, מרצה בבית ספר ללימודי תעודה, HIT

"ימי קורונה" הכניסו אותנו פנימה. פנימה לתוך ביתנו כמגן ומבודד ופנימה לתוך עצמנו, כאשר המגפה העולמית מעלה בכל אחד מאיתנו שאלות ותהיות לגבי סדרי קיומנו בעולם. מתוך הבידוד שנכפה עלינו על כל השלכותיו, נפערו שאלות על התנהלות חיינו ברמה האישית אך גם  ובעיקר ברמה החברתית והמדינית. 

אני שמחה לשתף כאן תוצאות תרגיל שניתן לתלמידים במסלול לעיצוב תקשורת חזותית של בית הספר ללימודי תעודה HIT. לכבוד יום העצמאות ה-72 למדינת ישראל המתקיים ב-28 לחודש, התבקשו התלמידים ליצור כרזה שתתפרסם ברחבי הארץ בשילוט חוצות (פוסטופים ופוסטרמדיה). אצל רבים מהתלמידים עלה זוג המילים ׳׳חשבון נפש"… והרי התוצאות לפניכם:

ארתור כץ
כחלק מקורס פרסום התבקשנו לעצב כרזה לרגל יום העצמאות הקרב ובא. את הכרזה עיצבתי, באופטימיות רבה, כשהייתה עדיין הרגשה שאולי נוכל לצאת ולחגוג במאי. מטרת הכרזה היא להעביר ולשמר את חוויית הבילוי הישראלית ביום העצמאות, בתקווה שנחזור לשגרה במהרה.

ארתור כץ. מציאות אופטימית של חגיגות יום העצמאות 2020

גל ביטון
72 סיבות למה ישראל – אני גאה להיות ישראלי!

בתקופה הזאת בשנה חל יום העצמאות ה-72 למדינת ישראל. האמירה שבחרתי להעביר היא הסיבה האישית שלי לבחירה במדינת ישראל בכל פעם מחדש, וזאת תוך יצירת תחושת שייכות עם נקודת דמיון לכל תושב במדינת ישראל. כמובן שיש עוד המון סיבות למה לבחור במדינה שלי, אך בחרתי סיבות בולטות, מעניינות ועיקריות במיוחד. אני גאה להיות ישראלית! ובכל הזדמנות שתינתן לי אראה זאת ואסביר זאת.

גל ביטון. גאה להיות ישראלית!

דניאל בבלי
בשבועות האחרונים כל המדינה בהסגר בבתים. אסור להתרחק מעל 100 מטר ולפגוש משפחה וחברים, ואת החגים אנחנו עושים בחיק המשפחה הגרעינית. הנה מגיע יום העצמאות, יום הולדת למדינה הקטנה שלנו אך מסתמן שהקורונה לא תעלם לא ואת מסיבת יום ההולדת נחגוג בבתים, במרפסות, עם מסכות על הפנים וכפפות על הידיים שמחזיקות דגל ישראל. יום הולדת שמח למדינה שלנו!

דניאל בבלי. יום הולדת בהסגר

דר רוזנבליט
סיגרים, הרכבת הממשלה, פרשה כזו או אחרת, לא היה כלום, כן היה כלום. אפילו לשרה יקירתנו כבר נמאס.

והכי חשוב שלא משנה מה – רק ביבי! מארק טוויין פעם אמר "קל יותר להוליך אנשים שולל, מאשר לשכנע אותם שהוליכו אותם שולל". בואו נפתח את העיניים פעם אחת ולתמיד. לשנה הבאה בכנסת הבנויה.

דר רוזנבליט. על ראש הממשלה בוער הכובע

רבים מאיתנו חוו גזענות או אפליה בשלב כזה או אחר בחייהם. זה אף פעם לא כיף להיות בצד הנפגע.

אנחנו נוטים לשכוח מה הגזענות עשתה לעם שלנו, לאמא ואבא, לסבא וסבתא שלי ושלך, לחלוצים שבלעדיהם לא היינו פה. על מנת שלא נהיה בצד הפוגע, בחרתי לעצב כרזה המציבה את יום העצמאות הקרב ובא בתור יום של חשבון נפש. תסתכלו טוב, סביר להניח שאתם פה.

דר רוזנבליט. חלאס סטיגמות

הדר יצחיק
לכבוד יום העצמאות ה-72 של מדינת ישראל, רציתי להציב תמרור אזהרה כנגד הפיכתה של מדינת ישראל למדינה בעלת משטר טוטליטרי על-ידי העומדים בראשה, בדגש על ראש הממשלה בנימין נתניהו. האם משבר הקורונה שפקד אותנו הוא ניסיון ציני של ביבי המואשם בשלושה כתבי אישום להשאר בשלטון, לדחות/לבטל את משפטו ולהביא את המדינה למקום אפל? בחסות הקורונה, יש חציית קווים כגון שימוש באמצעי מעקב. המשבר הכלכלי הקרב גם הוא עלול להביא לעלייתו של משטר אפל, כפי שראינו שקרה בעבר במדינות אחרות. השימוש בנאציזם, ובאזכור השואה, התזכורת שמדם הקורבנות המדינה נוצרה, מעמיד מראה למקום שבו המדינה נמצאת היום ושולח אזהרה שלא נהפוך להיות כאחד מאותם משטרים שנשבענו להלחם נגדם. 

הדר יצחיק. הגיע הזמן להתעורר

לירון מוטבסל
לקראת יום העצמאות הקרב ובא, התבקשנו להכין כרזת עצמאות בהתאם למצב הנוכחי. הנושא החם כרגע במדינה הוא, איך לא – הקורונה. עוד נושא שמדברים עליו לא מעט הוא התיקים של ביבי, בהם דנים בתי המשפט.

החלטתי לקחת את זה למקום הומוריסטי ולצייר את ביבי "רוכב" על הקורונה וסוגר את בתי המשפט, והכל כמובן כדי לשמור על ההנחיות מפני התפשטות הנגיף.

לירון מוטבסל. ביבי רוכב על הקורונה

סהר אומרדקר
במסגרת התרגיל ליום העצמאות ה-72 לישראל בצל הקורונה, בחרתי לאייר את מי שמכהן כשר הבריאות כיום ולהתייחס לשרשרת המחדלים המיוחסת לו בעת ניהול משבר הקורונה. "המשיח יצילנו מהקורונה" הוא ציטוט של ליצמן, שמדגיש את הגישה של השר לנגיף ואת ההבנה שלו בנוגע לרפואה ובריאות הציבור.

סהר אומרדקר. "המשיח יצילנו מהקורונה"
סהר אומרדקר. שר הבריאות ליצמן

שיר כהן

שיר כהן
גם השנה נחגוג את שנות העצמאות למדינה. נחגוג יחד, אבל לחוד. נחגוג אחרת.
כל אותם הדברים שתמיד היו לנו מובנים מאליו, כרעם ביום בהיר נעלמו כלא היו, הפכו לפנטזיה.
Back to Life? Back to Reality

שיר כהן. ביבי לא מרשה
התגובות לכתבה

הוסיפו תגובה

כתובת המייל שלך לא תפורסם.