עכשיו קוראים
כרזות יד ושם

כרזות יד ושם

[column]

יד ושם עורכים אחת לשנה תחרות כרזות, והטובות שבהן נתלות במרכז החינוכי של המוזיאון. שיתוף הפעולה עם יד ושם היה אתגר גדול, וגם הזדמנות יוצאת דופן לבחון ולהציג מחדש את נושא השואה, כשישים שנים אחרי סוף מלחמת העולם השנייה.

שקד אדלר, עיצוב תקשורת חזותית

[/column] [column]

אם נודה על האמת, שואה היא נושא גדול וכבד שרובנו נעדיף להתרחק ממנו. אבל משהו בשיחה עם ענבל קויתי־בן דב, מנהלת אגף הנצחה והסברה במוזיאון היה נוגע ללב. היא הבהירה את הנחיצות והדחיפות של התערבותנו, המעצבים, בשיחה מרגשת על הריחוק שבין הדור הצעיר שבא לימי לימוד במוזיאון לבין נושא השואה. לצעירים כיום, היא הסבירה, השואה היא עוד פרק מאוס שצריך ללמוד לבחינת הבגרות בהיסטוריה.

עם דור ניצולי השואה שהולך ונעלם, הולך ונעלם גם הזיכרון. השואה לא הייתה רק מאורע חשוב בתולדות עם ישראל שראוי להנציח. זה מאורע חשוב שעל כל בני האדם ללמוד ממנו. לקחת הנושא הכבד והגדול הזה, ולהנגיש אותו לדור שכבר מרגיש רחוק ממנו, כאן נכנס תפקידנו כמעצבים.

מזה כמה שנים המרכז החינוך של יד ושם מפיץ קול קורא לעיצוב כרזות, ומפרסם אותן ביום הזיכרון לשואה ולגבורה. רכזות המוזיאון סיפרו על ההשפעה החיובית של הכרזות על מבקרי המרכז – דרך דימוי חזותי הכרזה מצליחה לחדור מבעד לשכבת הניכור ולעורר שאלות, מחשבות ורגשות.

[caption id="attachment_3945" align="aligncenter" width="750"]הכרזה הזוכה: ג'וליה דה בנדטי, סטודנטית בתכנית לחילופי סטודנטים ב-HIT הכרזה הזוכה: ג'וליה דה בנדטי, סטודנטית בתכנית לחילופי סטודנטים ב-HIT[/caption]

 

[caption id="attachment_3947" align="aligncenter" width="750"]ליאור עילם ליאור עילם[/caption]

 

[caption id="attachment_3948" align="aligncenter" width="750"]מאי אידי מאי אידי[/caption]

 

[caption id="attachment_3952" align="aligncenter" width="750"]נופר וולבוביץ נופר וולבוביץ[/caption]

 

[caption id="attachment_3946" align="aligncenter" width="750"]טלי דוקטורצ'יק טלי דוקטורצ'יק[/caption]

 

[caption id="attachment_3957" align="aligncenter" width="750"]שקד אדלר שקד אדלר[/caption]

 

[caption id="attachment_3956" align="aligncenter" width="750"]שני דבורה שני דבורה[/caption] [/column]
התגובות לכתבה

הוסיפו תגובה

כתובת המייל שלך לא תפורסם.