עכשיו קוראים
לחם ושושנים

לחם ושושנים

[column]

"לחם ושושנים" חוגגת השנה עשור של פעילות מופלאה: עשרות אמנים ישראלים מפורסמים תורמים יצירות אומנות למכירה, כאשר 25% מסכום המכירה מגיע אל האמנים והשאר קודש לקידום נשים ערביות במקומות עבודה. התערוכה היא סיפור הצלחה מרשים של ארגון העובדים "מען" ו"סינדיאנת הגליל", שבמשך תשע השנים האחרונות הצליחו לגייס בתערוכות אלו כ-3 מיליון ש"ח. והתערוכה מצוינת.

מולי יחבס, עיצוב תקשורת חזותית

[/column] [column]

התערוכה התארחה למשך שלושה ימים במחלקה לאומנות רב תחומית בשנקר, בשת"פ עם הסטודנטים מקורס אוצרות, ומהווה תענוג אמיתי לחובבי אומנות מקומית. הקירות עמוסים ביצירות המציגות מגוון ענף של טכניקות וסגנונות. וכך העין קופצת מרישום פחם אל צילום היפר-ריאליסטי, מפסל אקספרסיבי אל מיצג פופ, ומרצועת קומיקס אל חולצה מודפסת. הכל מרתק, מעניין ומסקרן, וגם סטודנט עני לעיצוב עלול להתפתות להתחייב להוצאה מכובדת תמורת אחת מהיצירות המדהימות המוצגות שם ("כלב לבן" של חן וליאנו… כמה רציתי אותו). זוהי גם הזדמנות נהדרת להיחשף לאמנים הפעילים והמובילים שלנו, וביניהם יונתן גולד, מיכל נאמן, אניסה אשקר, לארי אברמסון, ציבי גבע, אסד עזי, עדו בראל, דגנית ברסט, יורם קופרמינץ, זויה צ'רקסקי ועוד רבים.

לעזור ל-320,000 נשים להשתלב במשק אמור להיות אינטרס של כל ממשלה – ימינית או שמאלית. אבל מאחר ומדובר בנשים ערביות, העוני שלהן ושל המשפחות שלהן הופך מעניין הומני לעניין פוליטי, וההזנחה הסיסטמטית נשארת. כפי שנכתב באתר התערוכה "זוהי הפגנת סולידריות בין יהודים וערבים בימים בהם עוסקת הממשלה בהפרד-ומשול ובנוסף מעדיפה את בעלי ההון על פני העובדים". מזל שיש ניצנים של אור ותקווה כמו "לחם ושושנים", המשלבים בין היופי של האמנות ליופי של אחוות המין האנושי, ומייצרים תקווה עבור נשים ועבור כל מי שרוצה לחיות בשלום במקום הזה ולא להילחם כל הזמן.

סופ"ש 28-26 בנובמבר 2015, בנין עלית: ז'בוטינסקי 8, רמת-גן

שישי 09:00 – 15:00 | שבת 19:00 – 23:00

ניתן לרכוש יצירות כאן http://breadandroses.org.il/contact

או התקשרו לניר נאדר – במשרד 03-5373271 בנייד 050-6839443

[/column]
התגובות לכתבה

הוסיפו תגובה

כתובת המייל שלך לא תפורסם.