עכשיו קוראים
ליהי דינאי/ ספר סקיצות

ליהי דינאי/ ספר סקיצות

אמנות היא חלק מכולנו, זו דרך להתבטא ולהתחבר לעצמנו ולעולם שסביבנו. בעיני ספר סקיצות צריך ללוות כל אחד לאורך חייו, לא משנה אם הוא מגדיר את עצמו צייר או לא.

צויר בהשראת דמות שפעם אהבתי, בעזרת טכניקה שנקראת gesture drawing, בה הדגש הוא לתפוס את ה-Flow ולנסות לנתק את העיפרון מהדף כמה שפחות.

ספרי לנו על עצמך

אני ליהי דינאי, בת 35, כרגע גרה במטולה. אני אדם שמאוד אוהב לנוע בעולם, לטייל ולחקור, בעיקר מקומות עם המון טבע. יש לי חיבור מיוחד לטבע ושם הדמיון שלי עובד בזרימה שופעת. אני אוהבת לרקוד, לצייר, לכתוב, ובפן הקצת יותר מקצועי אני יוצרת וידאו וצלמת סטילס, אחרי שלמדתי קולנוע. מאז ומתמיד אני זוכרת את עצמי עם מחברת ועם מצלמה, והקולנוע הרגיש לי כמו שילוב עולמות מעניין. 

לפני כשנתיים יצאתי למסע  צילום חיות בר במסאי מארה שבקניה. הרגשתי שזו הגשמת חלום מסויימת, תמיד היה לי חלום להיות צלמת בנשיונל-ג'אוגרפיק. בערך באותו הזמן החלטתי גם להתחיל למכור את הצילומים שלי ולפתוח חנות באטסי, שם אני מוכרת את הצילומים שלי על קנווסים, פרינטים, מחברות ומוצרים נוספים. 

כיום אני עובדת על ערוץ היוטיוב שלי, שנקרא Lihi Finds Magic ומתעד את המסע שלי והחיבור שלי לטבע, את העולם דרך עיניי ודרך מילותיי, ואת הדרך שלי ליצירת חיים בקצב האיטי שלי שאני אוהבת, ושימור ויצירת ספייס רב יותר ליצירה בכל הגוונים שלה. 

באתר שלי אני גם כותבת בלוג שמתכתב עם הנושאים השונים של המסע שלי בעולם.

פיונה אפל היא זמרת מאוד אהובה עליי. הייתי נוהגת לצייר הרבה פורטרטים שלה בגלל האהבה שלי למוזיקה שלה ובגלל תווי פניה הייחודיים. כאן יש רישום בעיפרון, שום טכניקה ספציפית, רק משחק וחקר מול רפרנסים קיימים.

איך הגעת לעולם האמנות?

בילדותי אמא שלי הייתה מציירת וזה נתן לי השראה והרגשתי שבטח נולדתי עם התשוקה לציור כמוה. 

תמיד בער בי לצייר, לכתוב, לצלם, לבטא ולשתף את העולם בדרך בה אני רואה אותו. תמיד היה לי דמיון, והוא תמיד היה חבר שלי והציל אותי בסיטואציות בהן הייתי צריכה תמיכה. אמנות היא פשוט דרך החיים שלי. משהו שלא בהכרח בחרתי בו, אלא בחר בי. 

לגבי הקולנוע, אליו דווקא הגעתי במקרה: עזרתי לחברה בהפקת גמר שלה, והבנתי שגם אני יכולה ללמוד תואר בקולנוע ושזה לא כזה מופרך ורחוק ממני.

ציור ישן, לא זוכרת הרבה ממנו ובגלל זה בחרתי להראות אותו. ברור לי שצוייר מהדמיון בגלל החוסר בפרטים. יש לי חיבור מאוד עמוק לטבע וספציפית ליער ואני לא מופתעת למצוא את הסקיצה הזו, אבל מרותקת מזה שבקושי זוכרת את הנסיבות.

איזה מקום יש לספר הסקיצות בחייך?

בין אם זה ביטוי רגשי ספונטני, רישום פורטרטים של קראשים למיניהם שהיו לי, ציור כהפגת שעמום בזמן טיסה לאיזו מדינה מעניינת, תמיד לקחתי איתי אפילו את הסקצ'בוק הכי קטן רק כדי שיהיה לי איפה לצייר. 

בזמן הלימודים כמובן שהיה את ספר הסקיצות של הבית, ובבתי הספר המחברות והיומנים הפכו לספרי סקיצה בפני עצמם. 

כמו שהדמיון שלי הוא אחד החברים הטובים שלי, ככה גם ספר הסקיצות, שמלווה ותומך בי כשאני צריכה הסחת דעת, פריקה או סתם כי בא לי להתאמן ולצייר. 

קצת מובכת לספר שהציור צויר בהשראת שתי דמויות מסדרת הנעורים "השמינייה". מאוד אהבתי את הדמויות האלו ואת האהבה שלהם, וספציפית את הפריים הזה. לקחתי את זה לכיוון שלי והשארתי את הבחור ללא פרטים, וקראתי לו My Invisible Lover.

יש לך סקיצה אהובה במיוחד?

וואו, אני צריכה לחשוב על זה. יש כמה אני מניחה… בין אם זה פשוט רישום שיצא לי מאוד מדוייק ועם הרבה הבעה ובין אם רישומים "לא גמורים" שבתכלס אני הכי אוהבת אותם ככה. אחד הרישומים שאני מאוד אוהבת נוצר כשהתנסיתי בטכניקה חדשה שלמדתי ממישהי מוכשרת שהכרתי בשם רוני יפה, וזה הוציא ממני כיוונים מעניינים. הציור שזכור לי הוא פורטרט של שחקנית שמאוד אהבתי. 

עוד דיוקן בהשראת פיונה אפל שצויר בעזרת רפרנס. אני חושבת שזה הפורטרט הכי מושקע שעשיתי בחיי. צוייר בעפרונות ולדעתי גם בגרפיט, עם המון סבלנות.

מה הטכניקות שאת הכי אוהבת להשתמש בהן?

רישום בעפרונות זה משהו שהתנסיתי בו הכי הרבה, אז כנראה שאני מרגישה הכי בבית שם. בגלל כל מיני מגבלות, התחלתי גם לחבב רישום בעט, ולאט לאט הוספתי רישום בעפרונות צבעוניים. לאחרונה אני מתנסה לכיף בצבעי מים ובעפרונות מים. מרגישה מאוד חלודה וחסרת ניסיון אבל עם ניצוצות של התרגשות. 

פורטרט של שחקנית שצויר בעט, מהנסיונות היותר טובים שלי בעט.

איפה את מוצאת השראות לעבודות שלך?

בטבע, דימויים שמופיעים בדמיון, רפרנסים של אנשים שאני אוהבת. דברים שמרגשים אותי בכללי… ודברים שפשוט פיזית נמצאים מולי, כמו אדם, חפץ מסויים, נוף קסום או חיה מתוקה. 

הציור הכי עדכני, צ'יטה בתהליך, בצבעי מים, נסיון לשחק בצבעים שאני לא רגילה אליהם. צויר מתוך צילום שצילמתי בקניה.

איך את רואה את עצמך מתפתחת בתחום?

מדגדג לי קצת לקחת קורסים בציור, ללמוד אונליין קצת, ולהתמקצע יותר ואולי להוסיף ציורים לחנות האטסי שלי. חושבת לאחרונה לצייר מהרפרנסים של הצילומים שצילמתי בקניה או לפלנד.

אינסטגרם – @lihidinai_videographer

פייסבוק – https://www.facebook.com/L.Dinai.Photography

YouTube https://www.youtube.com/@LihiFindsMagic/featured

התגובות לכתבה

הוסיפו תגובה

כתובת המייל שלך לא תפורסם.