עכשיו קוראים
מאי פלג / ספר סקיצות

מאי פלג / ספר סקיצות

כשמשחררים מחשבות על שלמות בלתי מושגת, יוצאות טעויות נפלאות.

הנושא המועדף עליי, פרחים. טוש על בסיס מים.

ספרי לנו קצת על עצמך

היי! אני מאי, סטודנטית לעיצוב תקשורת חזותית שנה ב׳ במכון הטכנולוגי חולון ואמא לחתולה בשם אוראו. בשירותי הצבאי הייתי כתבת והתאהבתי בעולם המילה הכתובה. כיום אני כתבת ויוצרת תוכן פרילנס בזמני הפנוי (אין לי הרבה ממנו). היכולת לספר סיפור ולגרום לאחר להתחבר היא מופלאה בעיני. אני אוהבת ליצור תוכן סיפורי בכל מיני דרכים ותמיד מסקרן אותי לראות איך הצד השני פוגש את הסיפור.

שרבוט בעט

איך הגעת לעולם האמנות והעיצוב?

מאז ומתמיד יצרתי. בגן לא עזבתי את פינת היצירה ואיור היה התחביב העיקרי שלי מאז הילדות. גדלתי על סרטי דיסני, ובדיעבד אני יודעת לומר שהם היו מקור עצום להשראה לאפיון דמויות והעברת מסרים, דרך הסיפור עצמו אך גם דרך האנימציה והשירה המלווה אותם. כשהתבגרתי הבנתי שממש מעניין אותי המפגש בין העולם הויזואלי למילה הכתובה. איך אפשר לתמצת סיפור שלם למילים בודדות או אפילו לסמל אחד? זה עולם של תוכן סמוי וגלוי שהוא מגרש משחקים אחד גדול.

יומן גרפי משבוע בחיי

איזה מקום תופס ספר הסקיצות בחייך?

בעבר הרגשתי שספר הסקיצות שלי חייב להיות מושלם, וככה יצא שבעצם לא נתתי מקום לביטוי של סקיצות ומחשבות כי רציתי שהנראות תהיה טובה ככל האפשר. כשהכנתי את תיק העבודות ללימודים משהו השתחרר ונתתי למחשבות לצאת, בלי לשפוט את הבלאגן שעלול להיווצר. היום ספר הסקיצות שלי הוא מקום בטוח, בו אני יכולה לשחרר את מה שעולה לראשי.

פנטזיה על מקום שליו

יש לך סקיצה אהובה במיוחד?

אין לי. לפעמים אני מסתכלת שוב על הסקיצות ומגלה דברים שאהבתי יותר או פחות ושואלת את עצמי למה – האם זה האופן המסוים בו יצרתי באותו הרגע, האם זה מקרי לחלוטין ולא ניתן לשחזור? זה חלק מהקסם שיש בסקיצות, שלפעמים נאבד בתוצר הסופי.

עפרונות צבעוניים

מה הטכניקות המועדפות עלייך? 

אני אוהבת להשתמש בעיקר בטושים ובעטים צבעוניים. ריכוז הצבע הגבוה מאפשר לי להתעסק בקו יותר מאשר בעוצמת הלחיצה. ברגע שעולה לי רעיון אני רוצה לקשקש מהר ואין לי זמן לחשוב על עובי הקווים. כשמזדמן לי ליצור בחופשיות אני אוהבת לשחק עם כתמי צבע כמו אקריליק ואפילו מגזרות נייר. טכניקה ידנית נוספת שאני מאוד אוהבת היא רקמה: עבדתי בסטודיו הרקמה של תמר נהיר ינאי תקופה ארוכה ולמדתי ממנה המון על ניהול עסק כיוצרת.

נסיונות בסקצ׳בוק, מתנסה בנגטיב, ספייס וצורניות.

איפה את מוצאת השראות לעבודות שלך?

אני משתדלת להקיף את עצמי בהשראות מכל מיני סוגים, בין אם מדובר ביוצרים שאני עוקבת אחריהם ברשתות החברתיות, תערוכות שנפתחות ואפילו הליכה ברחוב וסקירה של שילוט, מדבקות ופוסטרים. אני מאמינה שאפשר לעשות חיבורים מעניינים מכל מיני עולמות תוכן כדי ליצור דברים חדשים-ישנים.

אוהבת במיוחד לאייר פרחים, שרבוט בעט

איך היית רוצה להתפתח בתחום?

אני לא יודעת מה העתיד צופן לי מבחינה מקצועית בתחום התקשורת החזותית. מתחילת הלימודים גיליתי המון תחומי עניין חדשים שלא חשבתי שיקרצו לי. נכון לעכשיו אני מתעניינת במושן וטיפוגרפיה. אני מקווה שיהיו לי הזדמנויות לטעום מכל מיני עולמות של עולם התוכן הויזואלי.

התגובות לכתבה

הוסיפו תגובה

כתובת המייל שלך לא תפורסם.