עכשיו קוראים
מה קורה השבוע 9-15/6

מה קורה השבוע 9-15/6

ביום רביעי פתיחת התערוכה "היו זמנים בבאר שבע", ביום חמישי נפתח שבוע העיצוב בירושלים בנושא "מזרח" וביום שבת תתחיל תערוכת "גוף ראשון, יחיד – גבריות באמנות הישראלית", הכניסה לתערוכות חופשית.

תערוכת "היו זמנים בבאר שבע"

תצלומים, כרזות, סרטים ומסמכים משנות ה-50 וה-60 על ראשית הקמת העיר העברית באר שבע נחשפים לראשונה ויוצגו בתערוכה היסטורית חדשה במוזאון הנגב לאמנות. התערוכה תשקף סוגיות מרתקות ביניהן:

מה בחרו הגופים שיישבו את הנגב לתעד וכיצד בחרו לתעד את פועלם בהקמת העיר? חומרי הארכיון חושפים גם עימותים פוליטיים שליוו את העירייה בראשיתה, וכרזות שמתחקות אחר חיי התרבות, השמחות והאירועים בעיר.

במקביל לתערוכה ההיסטורית תוצג גם תערוכת אמנות של עבודות שהתקבלו לאחרונה לאוסף המוזאון וטרם הוצגו.

12/6 | יום רביעי | 19:00

נעילת התערוכה: סוף אוגוסט

מוזיאון הנגב לאמנות | באר שבע

הכניסה חופשית

לאיוונט בפייסבוקשבוע העיצוב ירושלים – מזרח

כ-200 מעצבות ומעצבים מישראל, סין, יפן, רומניה, טאיוון, תורכיה, הודו, בלגיה ועוד, עשרות תערוכות, מיצגים ומיצבים, למעלה מ-100 פרויקטים חדשים וקיימים, ותוכנית אירועים עשירה – במתחם בית הנסן ומחוצה לו, ברחבי העיר ירושלים. ממקום מושבו בעיר שהיא עצמה צומת בין מזרח ומערב, בית הנסן במהדורת 2019 של שבוע העיצוב ירושלים יעסוק בשאלה הרגישה של "המזרח". זאת, לא רק על ידי הפניית המבט מזרחה מנקודת תצפית מערבית, ולא בהסתכלות על העבר מפרספקטיבה של שינוי תרבות ומאבקים פוליטיים. למעשה, זוהי לא הסתכלות אל המזרח, אלא על ה״מזרח״ – כמונח, ככיוון, כנקודת ייחוס אבסולוטית וכסט של מערכות יחסיות שהוא מייצר ברחבי הגלובוס ובין בני האדם- כעתיד ולא כפולקלור.

13-20/6 | יום חמישי

בית הנסן | ירושלים

הכניסה חופשית

לאיוונט בפייסבוק

חלק מהאירועים דורשים הרשמה מראש דרך האתר

לאתר האירוע


גוף ראשון, יחיד – גבריות באמנות הישראלית

התערוכה מקבצת מגוון רחב של עבודות מראשית המאה ה-20 ועד ימינו, רבות מהן מכוננות ורבות השפעה, בניסיון להאיר מופעים וייצוגים של גבריות ישראלית מנקודת המבט של שיח הזהויות והמגדר העכשווי. התערוכה מציגה עבודות של הבולטים באמני ישראל לאורך השנים. היא מבקשת להשיל את הפרשנויות המוכרות והמקובלות ולהאיר אותן באור חדש ביחס למודל הגבריות המקומי – מודל שנתפס עדיין במובנים רבים כ"מובן מאליו". כך היא מבקשת לסמן את הגבריוּת הישראלית כ"זהות" מובנית ומובחנת.

15/6 | יום שבת | 20:00-23:00

מוזיאון אשדוד לאמנות

הכניסה חופשית

לאיוונט בפייסבוק

לאתר המוזיאון

ליצירת קשר: יוליה

התגובות לכתבה

הוסיפו תגובה

כתובת המייל שלך לא תפורסם.