עכשיו קוראים
מזל טוב: דבר העורכת

מזל טוב: דבר העורכת

מערכת העיתון בוחרת שם למגזין מערכת העיתון בוחרת שם למגזין [column]

מגזין הפקולטה לעיצוב במכון הטכנולוגי חולון יוצא לדרך. חודש ושבוע מתחילת סמסטר א' תשע"ו, עבדנו בקצב מסחרר, אנוכי יחד עם חברי מערכת העיתון, 18 סטודנטים חרוצים ומוכשרים, כדי להביא את המגזין לחיים. יחד בחרנו שם, עיצבנו לוגו ואת אתר המגזין, הקמנו עמוד פייסבוק והתחלנו לכתוב.

רביד רובנר, עורכת כוּלָעיצוב ומרצה להיסטוריה ותיאוריה של העיצוב ב-HIT

[/column] [column]

חברי המערכת יצאו למשימות סיקור תערוכות ואירועים במכון ובארץ, וחזרו עם שלל טקסטים מרתקים: שקד אדלר על תערוכת האופנה היפנית "האראג'וקו סטייל" במוזיאון טיקוטין, מולי יחבס על עיצוב התנ"ך בתערוכת "נשות חיל וסופר גיבורים" במוזיאון הקומיקס, ירדן מסילתי על עיצוב נעליים ישראליות בתערוכת "8 שנים לגילדה" בגלריה פריסקופ, עפרה אוברמן על עיצוב עפרונות, גלי שטקל על אלוהות וסייבורגים, אילנית דורפמן על המעבדה החדשה לאינטראקציה ועוד.

במקביל, הוזמנו המרצים בפקולטה לכתוב, וכך קיבלנו כבר בשבוע הראשון מאמר של היסטוריונית העיצוב והאמנות נורית הדס המשווה בין הביאנלה לאמנות בוונציה למקבילתה באיסטנבול, כתבה של אדר' ד"ר איליאס מסינס על סדנאות אדריכלות ברת-קיימא שהוא מעביר ברחבי אירופה, ומעין מניפסט של היסטוריונית העיצוב, ענת מוברמן, נגד השימוש השגוי במונח "וינטג'" ועוד. 

כתבו לנו גם ארבל לשם, סטודנטית לעיצוב תעשייתי שזכתה להתמחות במשרדי חברת ALU באיטליה, רונן וולפסון, סטודנט לתואר שני בעיצוב משולב, על זכייתו במקום הראשון במרתון עיצוב שנערך בבר-אילן והרשימה ארוכה.

לצד עידכונים אלו, המגזין מציג גם המלצות קריאה של ספרים ומאמרים חדשים בעיצוב לסוגיו, מדור קומיקס, הנפתח באיורה של המעצבת והאמנית הילה נועם, "בעתיד לא רחוק", שמוצגת בגלריה ויטרינה במסגרת התערוכה "אחרי עשרים שנה: עיצוב זיכרון רבין", ומדור ראשון מסוגו בעולם, בשם "שירת חפצים", המוקדש כולו לשירה ששמה את במרכזה את החפץ, עם ה"גרגיר" ה-36 של מאיה בז'רנו, מתוך ספרה "גרגירים".

מגזין כולעיצוב מהווה במה ייחודית בישראל, המשלבת אספקטים אקדמיים של עיצוב ישראלי עם מנעד רחב של דעות, מחשבות ותובנות של מעצבים פעילים, והוא פתוח לכתיבה הן לחברי הפקולטה – מרצים, סטודנטים ובוגרים – שרוצים לספר על חוויותיהם ותובנותיהם כמעצבים, והן למעצבים, אוצרים ולתיאורטיקנים של עיצוב – עצמאיים וממוסדות אקדמיים מקבילים – כדי ליצור מרחב ידע משותף, עשיר ומפרה.

כתבו לנו hitdesignmagazine@gmail.com

[/column]
התגובות לכתבה

הוסיפו תגובה

כתובת המייל שלך לא תפורסם.