עכשיו קוראים
מחיצות מרגשות: על תערוכתם של האחים בורולק במוזיאון ת"א

מחיצות מרגשות: על תערוכתם של האחים בורולק במוזיאון ת"א

[column]

החלל שעיצבו האחים רונאן וארוון בורולק בגלריה לעיצוב ואדריכלות במוזיאון תל אביב זוכה להתייחסות שלא הרבה תערוכות מקומיות זוכות לה. פשוט, מדובר בתערוכה עם נשמה: לא עוד מעבר זהיר בין אובייקטים מנוכרים תוך כדי התבוננות שכלתנית, אלא חוויה חושית שבאמת מאפשרת למבקר לעשות משהו שנדיר למצוא היום בתערוכות – להרגיש.

שני אלבז, עיצוב תעשייתי

[/column] [column]

החלל המלבני של גלריה 3 במוזיאון תל-אביב חולק באמצעות מחיצות מחומרים שונים שתלויות כמו וילונות גדולים ואווריריים, היוצרים יחד נוף רב שכבתי. בהתבוננות ראשונית נראה כאילו אין חוקים והכל הולך: כל חומר, כל צורה, כל טקסטורה. אבל השוטטות מגלה שמדובר בחלל שתוכנן בקפידה כדי לייצר את החוויה המעט מפוזרת הזאת. מכל נקודה בחלל אפשר לראות כמעט את כל 17 המחיצות, מבלי לפגום באפקט ההפתעה שמופיע כשמתקרבים לאחת מהן. 

פרויקט 17 מחיצות הוא תולדה של שנת מחקר שבמהלכה נבחנו זיקות בין תחומים שונים של אמנויות ואומנויות, חומרים, מלאכות מסורתיות וטכנולוגיה עכשווית. רישומי אקוורל תורגמו, באמצעות בעלי מלאכה ויצרני טקסטיל, ליצירת גרידים מובנים לצד קומפוזיציות חופשיות של צילינדרים קרמיים וצינורות זכוכית בעוביים שונים, שחלקם נוצר בעבודת יד וחלקם מזכיר מבחנות. האלמנטים המרכיבים את הקומפוזיציות הללו אינם פרטי פס ייצור תעשייתי אלא פרוטוטיפים יחידניים, שגם בהרכבתם יחד מצליחים להקרין מגע אישי. העובדה שמדובר במחיצות חלולות שמאפשרות לראות זו דרך זו, מציגה לצופה חלל אחר מכל נקודה בגלריה, וזו בעצם גדולת הפרוייקט שהופכת אותו לכל כך אטרקטיבי, ואפילו מהפנט.

רונאן וארוון בורולק: "17 מחיצות"
אוצרת: מאירה יגיד
מוזיאון תל אביב
ב', ד', ש' 10:00-18:00
ג' ה' 10:00-14:00

[/column]
התגובות לכתבה

הוסיפו תגובה

כתובת המייל שלך לא תפורסם.