עכשיו קוראים
משכתבים היסטוריה: מכאן לשם ובחזרה

משכתבים היסטוריה: מכאן לשם ובחזרה

[column]

55 המציגים בתערוכה "משכתבים היסטוריה" הם כולם בוגרי המחלקה לעיצוב תעשייתי במכון הטכנולוגי, המוקדם שבהם סיים לפני כ-30 שנים. כל אחד מהבוגרים מציג בתערוכה שני פריטים: את פרויקט הגמר, ופריט מהעשייה העכשווית.

 

גל טוביה, עיצוב תעשייתי

מולי יחבס, תקשורת חזותית

[/column] [column]

התערוכה מבקשת לחקור את הקשר שבין האקדמיה לבוגריה – המוגדר ע"י אוצרי התערוכה כ"חבל טבור" – דרך העבודות, ספרי הסקיצות והתמונות המוצגות בתערוכה, ומייצרת חוויה מרתקת בניחוח נוסטלגי. המבקרים מקבלים הצצה אל העבר וכיצד לימדו עיצוב תעשייתי בעידנים שלפני תוכנות המחשב הייעודיות ומדפסות התלת-ממד.

בעוד פרויקט הגמר מהווה ייצוג מובהק של השפעת האקדמיה על הסטודנט, הפרויקט העכשווי מהווה ייצוג לקשר העמוק ביותר ביניהם. מה מהאקדמיה נשאר אצל הבוגר ומשפיע על עשייתו גם היום?  מה הסטודנטים רצו לעצב? מה היה להם חשוב? מה לדעתם היה העיצוב הנכון ביותר לתקופתם? פרוייקט הגמר של איציקים גולדמן מ-1999 היה שולחן סלוני קומפקטי שהופך במשיכה לשולחן אוכל מוארך. ב-2015 הוא כבר עיצב מזוודת טרולי המוסבת בכמה משיכות קלות לקלנועית חשמלית.

לחיזוק התחושה הנוסטלגית, מוקמו העבודות והטקסטים על גבי קופסאות קרטון שעוצבו במיוחד לצורך התערוכה, כאילו נכנסו לעליית גג ובה זיכרונות מן העבר המזמינה אותנו לפשפש ולחטט.

[/column]
התגובות לכתבה

הוסיפו תגובה

כתובת המייל שלך לא תפורסם.