עכשיו קוראים
ספר סקיצות: אוריין אוזברקמן

ספר סקיצות: אוריין אוזברקמן

תגידו שלום לאוריין אוזברקמן, מנהלת האינסטגרם של מגזין כולעיצוב וסטודנטית שנה ג' במחלקה לתקשורת חזותית במכון הטכנולוגי חולון! אוריין חולקת איתנו את ספר הסקיצות שלה, מלא בהשראה ובטכניקות איוריות שונות: מטושים שחורים והרבה דמיון מופשט, דרך איורים ריאליסטיים מדויקים וגם הומור שצץ לו פה ושם.

איור הוא חלק משמעותי מהחיים שלך?

מאז ומתמיד אהבתי להתעסק עם חומרים ואהבתי לאייר, לצייר ולרשום. זה עיסוק שצמח באופן טבעי עוד בילדות. הסקרנות לצבעים, חומרים, סגנונות וטכניקות הייתה בי תמיד ומשנה לשנה זה רק מתגבר.

מחשבות על קיץ
כפכפים וכיופים

יש סגנון איור ספציפי שאת אוהבת במיוחד?

אני אוהבת לאייר באופן קווי ולשרבט ללא מחשבה, אבל משתדלת לא להישאר רק בסגנון אחד ולנסות עולמות חדשים בכל פעם. רוב הפרויקטים שלי מתחילים באופן ידני ולאחר מכן אני מבצעת עיבוד במחשב לתוצאה הסופית. אני מאמינה שהקו האישי באיור הוא הרבה יותר אותנטי, איכותי ומעשיר את השפה העיצובית בפרויקט מאשר קו אילוסטרטור במחשב.

עין בצבעי עיפרון
קקטוס

איזה פרויקט מהלימודים זכור לך לטובה?

במהלך הלימודים הכנתי מספר סקיצות לאיור ספרון על חיי זוגיות והקשיים שזוגות מתמודדים איתם ביומיום. רציתי להכין ספרון שמאוייר בדרך כיפית כדי לגרום הזדהות חיובית, גם אם באופן ציני, עם בעיות נפוצות בקרב זוגות צעירים שגרים ביחד.

ספרון על חיי זוגיות
איורים מתוך הספרון

בנוסף, אני אוהבת להתנסות בטכניקות כמה שאפשר אז החלטתי לאתגר את עצמי: ניסיתי לאייר את האחיין שלי באמצעות עיתונים. מה דעתכם, הצליח לי?

אחיין שלי מעיתונים
רישום בעפרון

איך את מתחילה סקיצה?

הרבה פעמים אני מוצאת את עצמי יושבת על הדשא או בכיתה לבדי ביום לימודים ארוך ונותנת לעצמי יד חופשית. פשוט מנסה לקשקש מבלי לחשוב ומבלי לשחרר את היד. מידי פעם יוצאת תוצאה שאני מאוד מרוצה ממנה.

טכניקות על פנים

תודה אוריין! והנה עוד כמה סקיצות יפות לסיום:

לחם
בקבוק בגילופים


סירה מנייר

ליצירת קשר: עדן ירוחים

התגובות לכתבה

הוסיפו תגובה

כתובת המייל שלך לא תפורסם.