עכשיו קוראים
ספר סקיצות: אור לב כהן

ספר סקיצות: אור לב כהן

אור לב כהן, סטודנט שנה ג' לעיצוב תעשייתי במכון הטכנולוגי חולון, משתף אותנו בספר הסקיצות שלו. החל באיורי מכוניות ודרך שרטוטים מורכבים ליצירת כלים אוטונומיים, הסקיצה היא חברתו הטובה ביותר של המעצב התעשייתי שבדרך.

מתי התחלת לאייר?

כשהייתי בערך בן 10 אמא שלי טסה לארצות הברית ושאלה אותי מה אני רוצה שתביא לי במתנה, ביקשתי את הספר "How to Draw Cars Like a Pro". עד היום אני עוד לא ממש יודע לצייר מכוניות, וגם לא like a pro, אבל האהבה לרישום וציור כנראה הייתה איתי עוד מאז.

כלי רכב
כיסאות

האיור שלך התפתח לכיוונים שונים?

בתיכון גיליתי את הגרפיטי. המחברות שלי התחלפו בסקצ'בוקים והעפרונות במרקרים. הדבר היחיד שעשיתי בשיעורים היה רישומים וציורים של אותיות ומילים.

סקיצות חימום 1
סקיצות חימום 2

איך זה בא לידי ביטוי בלימודים?

כשהגעתי לשיעורי רישום בלימודי עיצוב תעשייתי, התאהבתי באפשרות להביע כל צורה שעולה בדמיון על ידי פירוק לצורות יסוד וקצת אור וצל. היכולת להמחיש צורות תלת מימדיות בזריזות על דף היא חשובה מאוד בעיני. זו הדרך שלי לחשוב, לפתח רעיונות ולהנות.

סיכום תהליך חשיבה ללא מילים

איך האיור מתבטא בפרויקטים שעשית?

תרגיל שואבי האבק בתחילת שנה ב' הוא התרגיל שבו גיליתי את הרישום מחדש. הבנתי שלסקיצות יש המון כח – ככלי חשיבה ויצירת צורה, כלי לפרזנטציה ותקשורת. חוץ מזה, מסתבר שסקיצות יפות פשוט עושות את זה לאנשים משום מה…

שואבי אבק
רישום פיצוץ

בתרגיל 'כלים אוטונומיים' בתחילת שנה ג' השתמשתי הרבה בסקיצות כדי לחשוב ולפתח רעיונות. אם אפשר להמחיש לעצמך ולאחרים צורות תלת מימדיות מורכבות בעזרת סקיצה, אפשר לחסוך הרבה זמן בתהליך של בניית המודל פיזי או בקובץ תלת מימד.

כלים אוטונומיים
כלים אוטונומיים
מחשבות
הדגשת פרטים

ליצירת קשר: עדן ירוחים

התגובות לכתבה

הוסיפו תגובה

כתובת המייל שלך לא תפורסם.