עכשיו קוראים
ספר סקיצות: אייבי מאי פז

ספר סקיצות: אייבי מאי פז

הכירו את אייבי מאי פז, סטודנטית שנה ב׳ לתקשורת חזותית במכון הטכנולוגי חולון. בספר הסקיצות שלה מתגלה עולם של אותיות המבקש לחפש שלווה ואסתטיקה גם יחד. החיפוש המתמיד של אייבי ותהליכי העבודה העצמאית שלה מעוררים השראה. תזכרו את השם!

רון שריג, תקשורת חזותית

איך הגעת לעיצוב?
מאז שאני זוכרת את עצמי הדבר שהכי משך אותי היה אמנות בכל צורה שהיא. למדתי בתיכון לאמנויות בחולון, אבל תמיד חשבתי שאני צריכה להתרחק מזה כי חשבתי שאין דרך להתפרנס ככה, אז ניסיתי המון תחומים שונים בחיים כמו הנדסה, קונדיטוריה, וקפצתי מדבר לדבר. תמיד משהו היה חסר, והרגשתי שאני נמשכת לכיוון האמנותי אבל לא ידעתי בדיוק מה ואיך לממש את זה והייתי די אבודה. כמה שנים אחר כך גיליתי שבאמת יש תואר שפותח הרבה אופציות שתמיד רציתי, והחלטתי לנסות להיבחן. עברו שנתיים ומאז התנסיתי במלא כיוונים ולאט לאט הבנתי מה אני אוהבת ומה עושה לי טוב וזה הוביל אותי לפתוח את העסק הראשון שלי בתחום.

מנדלת מזל טוב
מנדלת לטרינג

למה דווקא קליגרפיה?
לצד כל הפאן, זו גם אחת התקופות המאתגרות והקשות שחוויתי, שכללה הרבה התקפי חרדה. לא ידעתי איך אני הולכת להירגע, לסדר את המחשבות ולהתרכז במשהו בכלל. כשחיפשתי דרך להתמודד עם כל הלחץ ולמצוא רגע של שקט, גיליתי את עולם הקליגרפיה. מאותו רגע מצאתי את עצמי יושבת ימים ולילות ופשוט בוהה באותיות כדי ללמוד את המבנה שלהן, וזה הפך לחלק האהוב עליי ביום. במיוחד בתקופה ההזויה של הקורונה, כשהכל היה בלאגן אחד גדול, הדבר היחיד שהיה יכול למנוע ממני להיכנס לחרדות כל יום, היה פשוט לשבת מול דף ולהתרכז באלפי אותיות, ומאז התמכרתי!

״לעולם לא תצעדי לבד״
כפולת סקיצות

מה הם מקורות ההשראה שלך?
את ההשראה שלי אני לרוב מקבלת מכל מיני ספרים ישנים שאני מוצאת בחנויות יד שנייה, עם כתב עתיק או איורים מעניינים, ממוזיאונים בארץ ובחו״ל, ואפילו מגרפיטי רנדומלי שראיתי ברחוב וצורות שונות בטבע.

אנשים משפיעים בקו
גולגולת רדיואקטיבית

מה הטכניקה המועדפת עליך?
יש לי ערימות של כל מיני סוגי עטים וטושים קליגרפיים, ועכשיו כשמתקרב החופש אני מחכה להעמיק את הידע בתחום הזה ולהתנסות בטכניקות נוספות ובכלים חדשים ומקצועיים! בינתיים העטים שאני הכי אוהבת הם parallel pen של פיילוט, הכי נוחים לי.

אותיות סת״ם על-פי ספר אמנות הכתב העברי

איך היית מתארת את תהליך העבודה שלך?
האובססיה העיקרית שלי לאחרונה היא מנדלת אותיות, זה יכול לשאוב למשך שעות, ולא שמים לב שהזמן עובר בכלל. משהו בחזרתיות ובדיוק שמנסים להשיג נותן תחושה של שקט רוגע, באמת מרגיש ממש כמו מדיטציה. תמיד הייתי מאוד מבולגנת אבל הסדר והריכוז שהמנדלה דורשת לימדו אותי שיטת עבודה מסודרת, כי אם לא הייתי עושה את זה, הייתי מסיימת את הערב עם ידיים מכוסות דיו ומחברת עם כתמים. זה עזר לי גם בכל פרויקט ועבודה על דברים נוספים בחיים האישיים, בעסק, ובלימודים.

מנדלת קרנולה

כרגע אני מכוונת ללמידה יותר ספציפית לקליגרפיה עברית, ואני לומדת מספר שנקרא ״כתב אמנותי עברי״ שמלא בידע על מבנה האותיות העבריות ועל הדרך הנכונה לכתיבתן. בינתיים אני ממשיכה להתנסות בסגנונות שונים. בעתיד הייתי רוצה לשלב את התחום הזה בעיצובים שלי ולתת לזה ביטוי לאורך כל
הקריירה.

ערימת דפי לטטרינג

על מה את עובדת בימים אלו?
בימים אלו אני עובדת בעיקר על העסק החדש של מיתוד, עיצוב ובניית אתרים ביחד עם בן הזוג שלי. זה נראה מאתגר בהתחלה, לא ידענו איך אנחנו הולכים להצליח לשלב גם את העבודה יחד וגם את הזוגיות, אבל ככל שהזמן עבר ראינו כמה אנחנו מצליחים ללמד, לתמוך ולקדם אחד את השנייה, לתת נקודות מבט שונות כל אחד/ת מהתחום שלו/ה ולתת את ה110% שלנו.

מנדלת ג׳
פספוס
מנדלת אמא
התגובות לכתבה

הוסיפו תגובה

כתובת המייל שלך לא תפורסם.