עכשיו קוראים
ספר סקיצות: אלינה גיזטולין

ספר סקיצות: אלינה גיזטולין

אלינה היא בוגרת המחלקה לתקשורת חזותית בבצלאל וכיום עוסקת בארט בתחום המשחקים. בספר הסקיצות שלה מככבים המון חיות ויצורים משונים ועיפרון כחול אחד.

נעם וידר, תקשורת חזותית

אלינה, ברוכה הבאה למדור!

תודה! זה מאוד נחמד להציג דווקא את הסקיצות, זה חלק הכי כיפי בעבודה שהרבה פעמים בכלל לא נחשף לצופים. 

מתוך סדרת ״סוגים שונים של אהבה״

מה את אוהבת באיור? 

פעם מאוד הערכתי יכולת טכנית, ביצוע, אבל כיום אני יותר מסתכלת על רעיון ועל יכולת להעביר רגש. יכולת טכנית עדיין מאוד חשובה עבורי, אבל ללא רגש היא מאבדת את הכוח שלה. זה כמו לצאת עם בחורה יפה, אבל משעממת. 

מתוך סדרת ״סוגים שונים של אהבה״ 

איך את מתחילה את האיורים שלך?

רוב העבודות שלי הן דיגיטליות. יש כמה שלבים בדרך לתוצאה הסופית: השלב הראשון הוא חיפוש של סקיצה ראשונית גסה. אחר כך מגיע הדיוק בפרטים ובקו בשכבה נפרדת. אם יש הרבה פרטים בציור זה דורש עוד דיוקים בשכבות נוספות. 

מדוזה בהשראת חברת Jelly button 

מה הן הטכניקות המועדפות עלייך? 

כיום הטכניקה המועדפת עליי היא ממוחשבת, כי זה מה שנמכר עכשיו וזה גם מאוד נוח, גמיש, קל לתקן. אני גם מאוד אוהבת לקשקש בסקצ׳בוק עם עפרונות, זה כיף אחר שמאוד משחרר. אני גם אוהבת לתפור. בטכניקות אחרות אני כמעט ולא נוגעת כי אין זמן. 

זאב-חבר

לעומת התוצר המוגמר, בסקצ׳בוק אין שכבות. כאן אני פשוט מתחילה הכל בקו חלש ואז מחזקת יותר ויותר ככל שאני צוברת ביטחון והבנה. זה פחות או יותר התהליך. 

סקיצות מאיביזה

איך היו הלימודים בבצלאל? 

מאוד אהבתי ללמוד שם ושמחתי שהתקבלתי כי זה מוסד מאוד נחשב. עכשיו כשאני מסתכלת אחורה, באמת למדתי הרבה, אבל היו גם קורסים מיותרים שלא תרמו לי. הדבר הכי חשוב שהלימודים נתנו לי זה הבנה מסויימת על תחום העיצוב והכרות עם אנשים בעלי תחומי עניין ושאיפות דומות לשלי. 

Cat Lady

מה הם מקורות ההשראה שלך? מה את אוהבת במיוחד לצייר?

יש לי הרבה מקורות השראה. לפעמים זה החוויות שאני חווה, לפעמים זה אנשים שאני מכירה, לפעמים מחשבות שלי על דברים מסויימים. זה יכול להיות גם חוסר כלשהו שהייתי רוצה שיתמלא. בקיצור- זורמת עם הלב. מבחינת נושאים לציור, אני מאוד אוהבת חיות וגם לצייר אותן. לפעמים נוח להשתמש בחיה כמטפורה למשהו. 

חתולים

איך הגעת לעבוד בתחום המשחקים? 

אחרי הלימודים הלכתי לעבוד בגרוויטי, חברת פוסט פרודקשן. הייתי שם שלוש וחצי שנים, וזה ללא ספק היה בית הספר הכי טוב שיכולתי לבקש בתור בוגרת טרייה וחסרת ניסיון. בהמשך עברתי לתחום המשחקים והיום אני עובדת בחברה שנקראת אקספוגיימס. אני ממש נהנית מזה כי משחקים זה פשוט כיף. כולם אוהבים לשחק ופה אתה אשכרה יוצר את זה. גם סוג האנשים שעובדים בתחום הזה הם צעירים יותר בנפשם וזה גם מאוד נחמד. ממליצה בחום. 

סקיצות מאילת

יש לך טיפים לחלוק? 

לצייר הרבה. ככל שציירתי יותר, כך השתפרתי והגעתי לאיכויות גבוהות יותר. 

פורטרטים
Just for fun
התגובות לכתבה

הוסיפו תגובה

כתובת המייל שלך לא תפורסם.