עכשיו קוראים
ספר סקיצות: ארד בוזגלו

ספר סקיצות: ארד בוזגלו

הכירו את ארד בוזגלו, סטודנט שנה ב' לעיצוב תעשייתי בשנקר. מגיל צעיר ארד מעצב רהיטים שכל אחד היה רוצה בבית שלו. בספר סקיצות הוא התחיל בצורה מקצועית ומעמיקה רק מאז שהתחיל את הלימודים, ואין ספק שיש לו את זה!
אופיר חמו, תקשורת חזותית

ספר לנו קצת על עצמך.

ארד בוזגלו יורש, סטודנט שנה ב׳ לעיצוב תעשייתי בשנקר נכון לכתיבת שורות אלה. בן 24, גר בתל אביב ובמקור ממכמנים שבמשגב. השתחררתי ב-2019 משירות קבע כשריונר ותוך כדי השירות התמיינתי ללימודים. אני עובד בחברת "טרלוג", חברה לפתרונות גיאולוגים שאבי הקים, שם אני בעיקר ממדל ומתכנן חלקים לרחפנים. גדלתי בבית עם המון ערך לעיצוב ואמנות: אמא וסבתא ציירות וסבא אנימטור. מסתבר שהתפוח לא נופל רחוק מהעץ וגם אני נמשכתי לעולם הזה.

מיקסר
מכונית 1

למה בחרת ללמוד עיצוב תעשייתי?

מאז גיל 16 אני בונה רהיטים מכל מיני ״שאריות״. את שני השולחנות הראשונים שלי בניתי במסגרייה באחד הקיבוצים, ומאז אני לא מפסיק לחשוב על הדבר הבא שאבנה. בזמן הצבא היה לי קטע כזה שבכל מקום חדש שהגעתי אליו חיפשתי שאריות וגרוטאות, ובמקום שייזרקו לפח לקחתי אותם בסוף השבוע עם הרכב של ההורים, הכנסתי בהם קצת חיים ובניתי מהם משהו חדש.

שולחן שחמט
שולחן צירים
שולחן זכוכית

מתי התחלת לאייר?

לפני הלימודים לא רשמתי בכלל. אמנם בבית הספר היה לי הסכם עם המורה שמותר לי לצייר על השולחן בתנאי שאני מתחייב לנקות את הכל בסוף השנה, אבל מעבר לזה לא רשמתי בכלל. התחלתי לרשום ולאייר עם תחילת הלימודים בשנקר, כי הבנתי שזה הכלי הכי חשוב שיש למעצב. זו בעצם יכולת הדיבור שלנו. מאז תחילת הלימודים תמיד יש לי סקצ'בוק בוק בתיק שהולך איתי לכל מקום. עכשיו כשיש לי זמן מת בבית אני רושם במקום סתם לראות טלוויזיה.

משקפיים
שעון

יש דברים שאתה אוהב לאייר במיוחד, או טכניקה מסוימת שאתה מעדיף?

עט Bic הכי פשוט וזול, זה הכלי שאני רושם איתו בדרך כלל. אני מאוד אוהב לצייר מכוניות, כי זה עוזר לעבוד על הפרספקטיבה וגם כי זה כיף.

מכונית 2
מכונית 3
מכונית 4

מה מקורות ההשראה לעבודות וליצירה שלך?

אין משהו ספציפי, פשוט הולכים ברחוב או סתם יושבים עם חברים ואז קופץ לך רעיון לראש. דבר ראשון שאני עושה זה לרשום בפלאפון בשביל לא לשכוח ואז אני חוזר לזה כשאני מתפנה.

Untitled

 

מכונית 5

איך הסקצ'בוק והאיורים שלך משרתים אותך בלימודים?

כל עיצוב וכל רעיון מתפתח בעזרת סקיצות. אנחנו חושבים בעזרת הרישומים שלנו.

סקיצה לבר מים
בר מים 1
בר מים 2

שתף אותנו בפרויקט שעשית עד כה במסגרת הלימודים.

בפרויקט האחרון שלי בקורס עיצוב מוצרי ספורט לבית, כל סטודנט/ית הי/יתה צריך/ה לבחור מוצר בסיס, לאפיין אותו ולעצב אותו מחדש לפי האפיון החדש. בחרתי במשקולת יד, כשהקונספט הוא משקולת אחת אשר מספקת טווח התנגדויות משתנה על ידי הרחקת המשקולת מכף היד. ברתימה נכונה של פיסיקה מאוד פשוטה של מומנטים, אנחנו נפטרים מהצורך בקניית מספר רב של משקולות ומספיקה לנו משקולת אחת בלבד. טווח המשקלים נע בין 8-16 קילו.

משקולת יד – סקיצות
משקולת יד – חלקים
משקולת יד – הדגמה
[/columns_row]
התגובות לכתבה

הוסיפו תגובה

כתובת המייל שלך לא תפורסם.