ספר סקיצות: בת שחר כץ

זה התחיל מריאליזם ודיוק והמשיך לשחרור מוחלט וחופש. בת שחר כץ, סטודנטית שנה ג’ לעיצוב תקשורת חזותית חולקת איתנו את ספר הסקיצות שלה, ויחד איתו חושפת את התהליך שעברה בשנות לימודיה.

שיחה נכנסת

אחי

ספרי לנו על עצמך.

“שמי בת שחר, במקור ממעונה שזה מושב בצפון. אני סטודנטית שנה ג’ לעיצוב תקשורת חזותית ב-HIT.

תמיד אהבתי לצייר. בתיכון התמקדתי בעיקר באיורי אופנה ובהמשך עברתי להתמקד בפנים. מאז ומעולם שאפתי לריאליזם באיור, להצליח ליצור פנים בצורה מדויקת. הייתי יושבת ומעתיקה פנים של דוגמניות ממגזיני אופנה”.

יום ווסת גשום- מהימים האלה שהכל משתבש

תמיד מהרהר

מה השתנה בתהליך העבודה עם הזמן?

“הסקיצה הבאה, שנקראת “The eye is watching”, שייכת לצורת עבודה חדשה שפיתחתי עם הזמן. יש לי אוסף גלויות מסין, והחלטתי לחתוך אחת מהן וליצור ממנה קולאז’. די כאב לי להפרד מהגלויה, אבל רציתי ליצור משהו חדש וזה עזר לי להתחיל. אל העין הצטרפו פרחים מגלויה אחרת, בתור ריסים. אני מאוד אוהבת לשלב קולאז’ עם איורים ולעשות מה שאני רוצה איתם. ספר הסקיצות הוא מקום המפלט שלי, אני לא חייבת שם כלום לאף אחד אז מרשה לעצמי ליצור גם דברים סוריאליסטיים”.

 

The eye is watching

הבחור עם האף הצהוב

איך זה בא לידי ביטוי בלימודים?

“בלימודי העיצוב מאוד מעודדים להשתמש בספרי סקיצות. בשנה א’ עבדו איתנו על טכניקות וסוגים של קווים, וכך הגעתי להבנה שאקספרסיביות יכולה להיווצר מהתחלה צנועה של קו או כתם. בהחלט אפשר לומר שבמהלך הלימודים השתחררתי מרעיונות קודמים ויצרתי שפה חדשה משלי, בלי שאיפה לריאליזם או לדיוק, אלא דווקא למקום של שחרור”.

 

שיער כחול

ורוד ושיער סגול

 

האישה בשמלה

“החלטתי לא לבזבז את ספר הסקיצות שלי. על כל דף כתוב או משורבט, אני מציירת מעל ולדעתי זה מוסיף עניין באיור. בסקיצה ‘מפה טיפוגרפית על הלחי’ השתמשתי בעטי פיילוט, פרומרקרים, טוש שחור עבה. אני אוהבת את השילוב של המילים והאיורים, ובמיוחד אוהבת לחזור ולדפדף בספר הסקיצות ולקרוא מה כתבתי, לראות אם יש הקשר, לחפש משחקי מילים”.

 

מפה טיפוגרפית על הלחי

חברים צבעוניים

“הציור השמאלי בסקיצה ‘קולאז’ ופרצופים’ הוא בעצם ציור הפוך, מהצד השני יש עוד ציור. אני מאוד אוהבת לצייר משהו ואז להפוך את הדף ולראות איך הוא נראה מהצד השני. ככה יש לי אופציה ליצור בעוד טכניקות ולהוסיף רבדים שונים. הסקיצה בצד השמאלי שבתמונה מבוססות על גלויות שאמא של בן הזוג שלי הביאה לי מרחבי העולם. אני אוהבת לחתוך, להכניס דברים בתוך, טקסטורות, שיהיה מעניין. זה יוצר עומק”.

 

קולאג’ ופרצופים

קולאג’ של פוסטיקס

 

לבד

 

האיש באדום

מילת סיכום?
ספר הסקיצות שלי הוא המפלט מהאינטנסיביות של השגרה, בריחה לעולם צבעוני ואחר.

 

יפה יפה

 

Dont be afraid to dive in

כל התמונות צולמו על-ידי עדן ירוחים

ליצירת קשר: עדן ירוחים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *