עכשיו קוראים
ספר סקיצות: הגר ברקת

ספר סקיצות: הגר ברקת

[column]

הצצה לספר הסקיצות של הגר ברקת, סטודנטית שנה ד' במסלול איור, פרינט ואנימציה במכללת שנקר.[/column]

[column]

איך את ניגשת לספר הסקיצות שלך?

"אני כמעט ולא מסתובבת עם סקצ׳בוקים, אני עובדת בעיקר בראש ולאחר מכן על הדף. תהליך העבודה שלי בדרך כלל נעשה ברובו בשיחות עם עצמי ועם הסובבים אותי, ולאחר מכן אני ניגשת למחברת הסקיצות ומוציאה את הכל".  

[caption id="attachment_11876" align="aligncenter" width="745"] working[/caption]

האם שיטת העבודה שלך השתנתה לאורך השנים?

"עם הזמן, למדתי לתרגם את המחשבות לדימויים על הנייר. בתחילת הדרך היה לי מאוד חשוב שהכל יהיה מושלם ומדויק, חששתי לעשות סקיצות חופשיות ולטעות. במהלך הלימודים גיליתי את מימד החופש שיש בסקיצה, את היופי שבספונטניות ובראשוניות. חשוב לי לשמר אותם בעבודה הסופית".

[caption id="attachment_11882" align="aligncenter" width="745"] סקיצה על מערכת יחסים[/caption] [caption id="attachment_11886" align="aligncenter" width="745"] שף מחופשה ביוון[/caption]

מהיכן מגיעה ההשראה שלך?

"אני מקבלת השראה בעיקר מהמעגל הקרוב אליי, חברים ומשפחה, וגם מהחיות שלי".

[caption id="attachment_11880" align="aligncenter" width="745"] מים חמים[/caption] [caption id="attachment_11883" align="aligncenter" width="745"] סקיצות של דייגים[/caption]

"בסקיצה הבאה ניתן לראות דמות שיצרתי למיני קומיקס שנקרא 'צרות של עשירים' במסגרת קורס קומיקס בהנחיית אסף חנוכה. הדמות היא של איש עסקים יהיר שבמהלך שהותו במלון מפואר מוצא את עצמו תקוע עירום, מחוץ לחדרו. הסיפור עוסק בתהליך ההדרדרות שלו, ובעיקר בהסרת מסכות הסטטוס".

[caption id="attachment_11884" align="aligncenter" width="745"] צרות של עשירים – דמות[/caption]

 

[caption id="attachment_11885" align="aligncenter" width="745"] צרות של עשירים – קומיקס[/caption]

"את הסקיצה הבאה יצרתי בגודל אחד לאחד לעבודה בקורס 'שפה אישית' בהנחיית איציק רנרט, והיא מתארת חופשה משפחתית בניו-יורק. ניסיתי לתפוס את הגודל של ניו יורק, את הבלאגן והתזזיתיות".

[caption id="attachment_11881" align="aligncenter" width="745"] ניו יורק בשפה אישית[/caption]

"אני מרבה לעסוק בעבודותיי בחיות ובטבע, זה נושא שמאוד קרוב לליבי. את הסקיצה 'לכל חיה יש שם' יצרתי כחלק מתהליך הקבלה ללימודים בשנקר: זהו משחק לימודי שמטרתו לקרב ילדים לעולם החיות. המשחק מורכב מאיורים לצביעה ומ-12 קוביות עם מידע על החיות השונות. זכור לי שזה היה אתגר די רציני לתכנן אותו כך שישמור גם על הקריאות וגם על הנראות של החיה".

[caption id="attachment_11879" align="aligncenter" width="745"] לכל חיה יש שם[/caption]

"ולסיום- סקיצות לשיר 'אמא שלי קטנה' של ד״ר עדנה גורני, שאיירתי במהלך קורס 'איור אדיטוריאלי' בהנחיית רקפת כנען. ניסיתי להעביר את אופייה של הדמות, את הפעולות שלה ואת האווירה המיוחדת והרגישה של השיר".

[caption id="attachment_11877" align="aligncenter" width="745"] אמא שלי קטנה 1[/caption]

 

[caption id="attachment_11878" align="aligncenter" width="745"] אמא שלי קטנה 2[/caption]

דימויים נוספים באתר

ליצירת קשר: עדן ירוחים

[/column]
התגובות לכתבה

הוסיפו תגובה

כתובת המייל שלך לא תפורסם.