עכשיו קוראים
ספר סקיצות: יעלי סגל

ספר סקיצות: יעלי סגל

בספר הסקיצות של יעלי סגל תמצאו הרבה הומור, דמויות קסומות ועולם צבעוני ועשיר. בין אם בעפרונות צבעוניים או בעולמות הדיגיטליים של הקונטרול זד, מוזמנים להתפעל מקצת שקט, קצת ים, קצת רעש והרבה טבע.

מאיפה מגיעה ההשראה שלך?

בעיקר מעולם הפנטזיה והטבע. אני נעה בין סגנון ריאליסטי לסגנון איורי והומוריסטי, כל תקופה ומה שהיא מביאה איתה.

צפרדע בטבע
שבלול בתחילת החורף

יש לך טכניקה מועדפת?

אני מציירת בעיקר בטכניקות יבשות. עפרונות, עפרונות צבעוניים ולעיתים גם בעטים. השקעתי כמה שנים בצבעי עיפרון, אני מאוד אוהבת את המגע של העפרונות הצבעוניים על הדף. זו טכניקה די סלחנית כי היא נבנית לאט לאט עם הרבה שכבות.

אליס בארץ הפלאות
עולם הפנטזיה והטבע
סנאי ואצטרובל


איך האיור שלך ממשיך להתפתח?
לאחרונה התחלתי לאייר גם באופן דיגיטלי, זה די חדש לי ורציתי להתנסות. אני מחלקת את האיור הדיגיטלי לשתיים: בפוטושופ ואילוסטרייטור. כמו כל דבר חדש שמתחילים- זה מתסכל, בעיקר כשיש ניסיון קודם בטכניקה אחרת. אבל כיף ללמוד, זה מאתגר.

סקיצה שנבנתה תוך כדי ציור

מה שקוסם לי בתהליך הדיגיטלי זה שתמיד אפשר לחזור צעד אחורה ושהציור לא מיד נהרס (תודות לקונטרול זד). אפשר לשנות בחירות צבעוניות בדיעבד, וגם רמות הדיוק והסימטריה שאפשר להגיע אליהן די מדהימות – למרות שאני נזהרת עם זה, שהציור לא יראה מכני מדי. אני מרגישה שיש לי עוד המון מה ללמוד ולגלות בתחום.

סקיצה שנבנתה תוך כדי ציור
אשת האבטיח

איך זה מתחיל?

כשאני מתחילה לצייר אין לי בראש חזון ברור איך התוצר הסופי יראה, זה נבנה על הנייר. לפעמים זו סתם זרימה אסוציאטיבית של דימויים שנראית לי מעניינת, לפעמים אני רואה בזה משהו עמוק יותר וזו דרך שמאפשרת לי לקרוא את עצמי בדיעבד.

אריות ואנשים
קרוסלה ואני

גם עטי רפידוגרף מככבים אצלך.

נקודות נקודות נקודות… צריך הרבה סבלנות, אבל היא משתלמת כשהאיור מגיע לסיומו. יש משהו מאוד מרגיע ומדיטטיבי בטכניקה הזו. תחושת הזמן נאבדת מהר בין כל הנקודות האלה, וכנראה זה מה שחיפשתי באותה תקופה: שקט וים.

רפידוגרף בהשראת הים
רפידוגרף בהשראת הים 2

יש לך מה לומר לאלה שירצו ללמוד לאייר כמוך?

אני תמיד רוצה לאייר כמו אחרים, וזה אפשרי! אני לא מפסיקה להסתכל על השראות. בדרך כלל האיורים שלי הם שילוב של כמה סגנונות שאהבתי ונגעו בי. אל תפסיקו להתאמן, להתנסות, לחקור ולהאמין.

ניסיון באילוסטרייטור
קסם של אייל

ליצירת קשר: עדן ירוחים

התגובות לכתבה

הוסיפו תגובה

כתובת המייל שלך לא תפורסם.