עכשיו קוראים
ספר סקיצות / מירי שקלרמן

ספר סקיצות / מירי שקלרמן

ספרי לנו קצת על עצמך.

שמי מירי שקלרמן, סטודנטית במחלקה לעיצוב פנים, שנה ג'. מילדות עסקתי בכל הקשור ביצירה, ציור, רישום ועיצוב. בחרתי במסלול עיצוב הפנים מכיוון שיש לי תשוקה גדולה לחללי פנים ולעיצוב שלם. משהו בהגשמת החלום של הלקוח.ה על בית מגורים או בית העסק שלו.ה תמיד קסם לי. אני רואה בעיצוב חללים יותר מ "הלבשת" החלל, אלא משהו עמוק מאוד עם פוטנציאל והזדמנויות להפוך ליחיד במינו.

את העבודות שלי בתואר מלוות סקיצות ידניות שעוזרות לי לחשוב על פנים החללים – בין אם מדובר בעיצוב החלל מבחינה קונסטרוקטיבית ובין אם עיצוב פריטי ריהוט ייחודיים.
בשנה האחרונה בלימודים עסקתי בפרויקטים כמו עיצוב חלל דירה, עיצוב ותכנון חלל חצרות בית ספר ובתי מגורים ועיצוב ותכנון מבנה שגרירות גיאורגיה בישראל. כל אחד מהפרויקטים התחיל מסקיצות שהיו לי נקודת פתיחה לתחילתו של תהליך העיצוב.

איזה מקום יש לספר הסקיצות בחיי היום-יום שלך?

כשאני ניגשת לפרויקט, אני מתחילה עם מחקר טקסטואלי מעמיק וחיפוש מקורות השראה. בשלב הבא אני ניגשת לשרבוט של סקיצות שהן בעצם עיבוד של כל המקורות שספגתי. הסקיצות מלוות אותי לא רק בתחילתו של הפרויקט אלא לכל אורכו, עד לנקודת הסיום בה אני עוברת להדמיות ממוחשבות. מכיוון שהסקיצות הן כלי מהיר לביצוע עבורי, אני נעזרת בהן לעיתים קרובות להמחשת הרעיון שלי בפני המרצים.ות ובכך מאפשרת לעצמי טווח רחב ומהיר יותר של עבודה. יש סקיצות שאני גאה בהן במיוחד, ובתום הסמסטר מדביקה אותן בסקצ'בוק ייעודי.

מה הטכניקה המועדפת עלייך?

לרוב אני משתמשת בשרטוט ידני ומעבר סופי עם עטי רפידוגרף. כשיש חשיבות או משמעות לצבע בפרויקט, אני גם יוצרת סקיצות צבעוניות עם מרקרים.

התגובות לכתבה

הוסיפו תגובה

כתובת המייל שלך לא תפורסם.