עכשיו קוראים
ספר סקיצות: מעיין כהן

ספר סקיצות: מעיין כהן

מוזמנות ומוזמנים לצלול אל תוך ספר הסקיצות של מעיין כהן, סטודנטית שנה ג' במחלקה לעיצוב תקשורת חזותית ב-HIT ומדריכת חוגים אינטרנטיים לילדים בצילום ועריכת וידיאו. פורטרטים כאלו ככל הנראה עוד לא ראיתם!

נעם וידר, תקשורת חזותית

איך התחלת לאייר? 

התחלתי לצייר כבר בתור ילדה ממש קטנה. זה תפס תאוצה כשהתחלתי לצפות בסדרות מצוירות, בעיקר אנימות- דרגון בול Z, פוקימון, יו-גי-הו ודומיהם. רציתי לצייר את הדמויות שאהבתי הכי קרוב למקור שאני יכולה, וככה גם היכולות שלי הלכו והשתפרו, מתוך העתקה מתמדת. בהמשך נתתי לדמיון להוביל אותי וליצור דמויות מהראש שלי. בהתחלה הדמויות היו מאוד דומות לסגנון האנימה שראיתי בסדרות המצויירות, אך לאחר כמה שנים התחלתי לנסות לצייר בסגנון יותר ריאליסטי.

Revealing. עיפרון חלש ועט פיילוט

מאיפה את שואבת השראה?

מקורות ההשראה שלי עד היום מגיעים מעולמות המנגה והאנימה, וגם מצילום. אני מאוד אוהבת לשאוב השראה גם מסרטים שמעניינים אותי ופשוט לתת לדמיון לזרום.

Color

באיור הזה רציתי לשלב מעט צבע כי הרגשתי שאני קצת נשארת במקום הנוח שלי, אבל כמובן שנשארתי בסוף עם העט השחור. 

 Man Smoking

מהי הטכניקה המועדפת עלייך?

אני מאוד אוהבת לרשום בעיפרון, אבל האהבה הגדולה שלי היא עטים בקווים חזקים ובולטים עם המון פרטים עמוסים. אני אוהבת לצייר גם באקריליק אבל זה המון הכנה ועבודה (למרות שאקריליק מתייבש יחסית מהר). עטים ועפרונות הרבה יותר זמינים ונגישים.

Self-portrait 01
Self-portrait 02

אילו תגובות את מקבלת על הפורטרטים שאת מציירת? 

אומרים לי הרבה שהדמויות שאני מציירת דומות לי. בהתחלה לא הבנתי על מה מדובר, אבל לאט לאט גם אני מוצאת דמיון מה שיכול להיות קצת מפחיד- בעיקר באיורים שאני הולך לסגנון המשוגע או האפל. 

Purple Man
Purple Woman

אני בעיקר מאיירת ורושמת פנים. זה אזור הנוחות שלי, אבל מידי פעם אני מנסה גם דברים חדשים, ולומדת להתמקד באזורים שונים ובאנטומיה אנושית. אף פעם לא העזתי לצייר דמויות בצבעים כאלה, אבל יום אחד ההורים שלי נתנו לי במתנה טושים מקצועיים שנקראים SAI והצבעים עזרו לי לפרוץ איזה מחסום.

Panda Colors
Bloody Scream

בזמן האחרון התחלתי להתנסות בציור עם דם (אל דאגה, הוא נלקח רק ממני וההליך נעשה על ידי רופאה). הדם מתנהג כמו צבעי מים, ומה שמאוד מעניין זה שעם כל יום שעובר הדם משנה את צבעו, מאדום עמוק הוא לאט לאט הופך לאדמדם מלוכלך. ממש מרגישים שהעבודה חיה, כי היא ממשיכה להשתנות. 

Crying Pen
Crazy mind

Crazy mind הוא האיור האהוב עליי. זה היה סוג של אתגר, כי ציירתי את אותו ציור שנה וחצי קודם לכן, ורציתי לראות איך אותו ציור יוצא לאחר זמן ממושך. רציתי לבחון עד כמה השתפרתי ומה השתנה בשנה וחצי.

התגובות לכתבה

הוסיפו תגובה

כתובת המייל שלך לא תפורסם.