עכשיו קוראים
ספר סקיצות: נועה אהרון

ספר סקיצות: נועה אהרון

הכירו את נועה אהרון, סטודנטית שנה ב׳ לתקשורת חזותית ב-HIT, שמעניקה לנו הצצה קסומה לספר הסקיצות שלה ומציגה איורים ידניים ודיגיטליים שישאירו אתכם פעורי פה.

נעם וידר, תקשורת חזותית

איך התחלת לאייר?

תמיד הסתקרנתי מיכולות האיור של בת דודה שלי, שהיא בוגרת תקשורת חזותית בשנקר, ובער בי החשק לאייר ברמה גבוה כמוה. אין לי רקע מוקדם באיור, בכלל הגעתי מתחום המוזיקה ולא הייתי מאלו שלמדו אמנות עוד מימי בית הספר. אבל כן היה בי את הרצון העז לדעת לאייר, ולמדתי המון מלהסתכל על בת דודה שלי. למדתי שאיור זה הרבה עניין של ניסיון ואימון- ממש כמו להיכנס לכושר. ככל שמאיירים יותר הופכים טובים יותר.

כפולה 01
כפולה 02

מה את אוהבת באיור? 

בעיקר את החופש שזה נותן לי ואת האופציה להתנסות ולעשות מה שבא לי איך שבא לי. לאחרונה זה ממש תרפיה עבורי וכל פעם שאני מרגישה לחוצה, עצבנית או סתם משועממת – זה פתרון מרגיע ומעולה עבורי!

עולמות פנטסטיים
טבע


מה הם מקורות ההשראה שלך? 

אני שואבת הרבה השראה מעולמות פנטסיה ומסגנון גותי. אני אוהבת אופנה עכשווית שמתכתבת עם גותיקה, למשל עיצובים של אלכסנדר מקווין וויויאן ווסטווד שמייצגת גם את תרבות הפאנק. כמה שיותר רחוק מהמציאות יותר טוב! אני אוהבת גם לאייר צמחים וחיות וליצור שילובי צבעים מפתיעים. מקור השראה נוסף זה ספרים שאני מוצאת. לאחרונה בביקור בלונדון קניתי שני ספרים אחד שנקרא The Book of Black by Faye Dowling שמודפס כולו בשחור ויש בו המון דימויים שמתקשרים לעולם הגותי ומתייחסים לשימוש בצבע שחור בעבודות. השני הוא ספר על שימוש בלטרינג בקעקועים עם המון דוגמאות והשראות ללטרינג וסגנונות קעקועים מתקופות שונות, לצד הסברים על האמנים עצמם.

ידיים
חרבות וקשקושים

מה הטכניקות המועדפות עלייך? 

לאחרונה אני מתנסה באיור בעפרונות צבעוניים, אבל תמיד נמשכתי לטושים אקריליים. מכיוון שהאקריליק מתייבש מהר אפשר לבנות שכבות של צבע וכך להפוך את הצבעוניות ליותר עזה. 

צמחים טרופיים

טכניקה נוספת שהתחלתי להתנסות בה היא השילוב בין עפרונות צבעוניים לטושים אקריליים (אפשר לראות בסקיצות אלמנטים מאליס בארץ הפלאות ובכפולה 02 שילוב של טושים אקריליים ועפרונות צבעוניים). אני מרגישה שהשילוב בין הטכניקות מדגיש את העפרונות הצבעוניים יותר היכן שצריך ומבליט את קווי המתאר של הדימוי.

השחר העולה
חיילי קלף, כוס תה וסוד נדנדה מאליס בארץ הפלאות

יש לי אוסף נעלי דוקטור מרטינס, אני אוהבת את אלו בעלות העיצוב המיוחד והלא סטנדרטי. השנה נוספו לאוסף זוג עם סוליה גבוהה וניטים (כמובן…).  בתור מעריצה של המותג איירתי את אחד הזוגות שכבר יש לי שזו בעצם נעל עם עיצוב של להבות ונצנצים שחורים. כן, אקסטרה!

נעלי דוקטור מרטינס – איור דיגיטלי

מי לא מפחד ממזרקים?! ביססתי את האיור על הפחד שלפני זריקה (אאוץ') ובחרתי להשתמש רק בצבע אחד ובשחור עם מברשות שונות. אני אוהבת את השימוש בגוון אחד בלבד ובמיוחד שחור ולבן מכיוון שזה מאתגר אותי לשחק עם מרקמים שונים של הצבע. מעניין לראות למה אפשר להגיע עם כמות מצומצמת של צבע.

פנים ומזרק – איור דיגיטלי

הסקיצה הזו נעשתה ישירות על קופסא של נעלי דוקטור מרטינס עם טושים אקריליים של פוסקה. גם כאן הצבעוניות הייתה חשובה לי ובחרתי בפלטה צבעונית של שחור לבן וצהוב. אפשר לראות שוב אלמנטים של טבע וניסיון שלי להראות הברקות בעזרת טושים בלבד.

איור ידני על קופסת נעלי דוקטור מרטינס
התגובות לכתבה

הוסיפו תגובה

כתובת המייל שלך לא תפורסם.