עכשיו קוראים
ספר סקיצות: סתו טפלא

ספר סקיצות: סתו טפלא

סתו טפלא היא סטודנטית שנה ב׳ לתקשורת חזותית ב-HIT. היא גם חברה במערכת כולעיצוב, מנהלת האינסטגרם של המגזין ואפילו מקעקעת מתחילה. הסקיצות שלה על פניו נראות רכות ועדינות, אך יש בהן המון כוח וחוצפה.
אופק מליק, תקשורת חזותית

ספרי לנו קצת על עצמך.

אני סתו, תיכף בת 25, גרה בתל אביב וסטודנטית שנה ב׳ לתקשורת חזותית ב-HIT. מאז שאני ילדה קטנה אני זוכרת את עצמי תמיד עם איזה עיפרון או טוש ביד. תמיד מציירת. בחטיבה היו לי מחברות שלמות שבמקום החומר מהלוח היו מלאות בציורים. אני אוהבת לגלות טכניקות חדשות ולהתנסות בכל מיני חומרים, במיוחד כאלה שמשאירים חותם על עור של אנשים. 

בית
יד מחזיקה פרח

מה הן הטכניקות האהובות עלייך?

בכל תקופה בחיי הציור תמיד נוכח, והטכניקה בדרך כלל משתנה לפי מצב הרוח. הלימודים פתחו אותי להמון סגנונות חדשים וטכניקות מגוונות, וגרמו לי לנסות דברים שפחדתי מהם כמו אקריליק- טכניקה שהיום היא אחת האהובות עליי. יש לי הרבה סבלנות ואני אוהבת להיכנס לפרטים קטנים. בנוסף אני מאוד אוהבת לעבוד עם פוסקה, עפרונות וכמובן ציור דיגיטלי שהוא חלק גדול כרגע בעולם שלי.

גולשים
תל אביב 1

מתי ואיך התחלת לקעקע?

לפני שנתיים הייתי בטיול באוסטרליה, ובאחד ההוסטלים נתקלתי במקעקע בסגנון Hand Poke (עבודה ידנית ללא מכונה). סיפרתי לו שאני רוצה ללמוד לקעקע והוא הציע ללמד אותי קצת את הטכניקה שלו. מפה לשם קעקעתי אותו וממש נהנתי, ולפני כשנה הלכתי לקנות ציוד Hand Poke והתחלתי ללמד את עצמי. בהתחלה התנסתי על עור סינטטי, ולאחר שצברתי ביטחון קעקעתי את עצמי ומספר חברים קרובים. מכיוון שעובדים ללא מכונה, זו טכניקה שמאופיינת בהרבה סבלנות ויד יציבה. אני מוצאת את זה כדבר שהוא אפילו מרגיע בשבילי, כמו מדיטציה. לצערי הלימודים שואבים את רוב הזמן שלי אז בתקופה הנוכחית אני פחות מקעקעת, אבל אני מקווה ומאמינה שלאט לאט אצליח לשלב את הקעקועים עם הלימודים.

לימונדה

האם ספרי הסקיצות שלך עוזרים לך בלימודים? בתחום הקעקועים?

בהחלט. אני משתדלת להעביר לדף כל רעיון שעולה לי, בצורה כזו או אחרת. זה פותח את הראש ובדרך כלל שולח אותי לעוד ועוד רעיונות. גם את הסקיצות לקעקועים אני מציירת בעיקר בספר הסקיצות שלי, משם מעבירה אותן לסטנסיל ואז לעור.

תל אביב 2

הסקיצות שלך מאופיינות בפלטת צבעים מאוד נעימה ורגועה. ספרי לנו על הבחירות הצבעוניות שלך.

בתקופה האחרונה אני מאוד אוהבת לעבוד עם צבעים, בדרך כלל צבעי פסטל רגועים ושמחים. ברוב העבודות שלי אני מוצאת את עצמי מכניסה הרבה ורוד בצורה כזו או אחרת. זה צבע שתמיד ישמח אותי לא משנה מה.

התגובות לכתבה

הוסיפו תגובה

כתובת המייל שלך לא תפורסם.