עכשיו קוראים
ספר סקיצות: עדי אזולאי

ספר סקיצות: עדי אזולאי

[column]איך נראה ספר סקיצות של תלמידת שנה א' במגמה לעיצוב אופנה בבצלאל? ביקשנו מעדי אזולאי רשות להציץ, וגילינו שם את פרדי מרקורי, כמה גברים לבושים בפלסטלינה וסקיצות של משקפיים. הספר מלא וגדוש בהשראות של אזולאי: בדים, צבעים ומרקמים שונים, בין צורפות לאופנה, בין החדשני לקלאסי.

עדי אזולאי

[/column] [column]

ספר הסקיצות של עדי אזולאי, סטודנטית שנה א' לעיצוב אופנה בבצלאל, מלא במקורות ההשראות שלה: בדים, צבעים ומרקמים שונים. עדי בחרה לשתף אותנו בכמה מהפרויקטים שהיא עוסקת בהם בימים אלו.

"תמיד אהבתי אופנה. רציתי לדעת הכל על עולם הבדים, אהבתי את המרקמים השונים ואת סגנונות התפירה המיוחדים. ידעתי שיום אחד, כשאגדל, אעסוק בזה. בתור בחורה דתייה הלבוש המקובל יכול להיות מעט מגביל. החלטתי לשבור את זה, ליצור עולם שלם של בגדים לא מגבילים וכך להרחיב את האופק האופנתי של נשים דתיות. נכון לעכשיו, זה משהו שמאוד חסר בארץ".

"הסקיצות הבאות נעשו לאחר שסיימתי מכינה לעיצוב, וכללתי אותן בתיק העבודות שעזר לי להתקבל ללימודי עיצוב אופנה בבצלאל שבירושלים. על גבי הדפים הדפסתי דמויות בשחור-לבן ועיצבתי להן תלבושות. פשוט הלכתי לאן שהראש לקח אותי, שילבתי בין חומרים ובין טכניקות שונות ומאוד אהבתי את התוצאה".

 

[caption id="attachment_11408" align="aligncenter" width="750"] נשים בצבעי יסוד[/caption]

"הסקיצה הראשונה נעשתה משאריות 'וושי' טייפ, שהתאימו לכיוון הגיאומטרי שרציתי לפתח. ישבתי במשך שעות על הסקיצה הזו והדבקתי חתיכה חתיכה. הכל נעשה בדיוק. יצרתי שילוב בין צבעי יסוד חזקים ודומיננטים לצבעים שמיימיים ורגועים, שמזכירים לי את השקט של הים. רציתי להראות את הניגוד".

 

[caption id="attachment_11405" align="aligncenter" width="750"] גברים בצבעי הקשת[/caption]

"מגיל צעיר, תמיד התלבשתי באופן מאוד שונה משאר החברות שלי. תמיד חשבתי על הבגדים שאעצב לעצמי כשאהיה גדולה, אבל פתאום עלתה לי המחשבה לנסות לעצב גם עבור גברים. הסקיצה הזו נעשתה מפלסטלינה, כחלק מהתנסות בחומר וטכניקה חדשה. השתדלתי להשתמש בצבעי פלסטלינה זוהרים וחזקים, צבעים שגברים בדרך כלל לא לובשים, במטרה לצאת מהקופסה של הצבעים הסולידיים וללכת על משהו שיהיה גם גברי אבל גם שונה. כי למה בעצם לא להשתמש בצבע?"

[caption id="attachment_11407" align="aligncenter" width="750"] נשים בורוד[/caption]

 

"הסקיצה השלישית בנויה כולה בורוד, הצבע האהוב עלי. אם השתמשתי בו בעבודה מסויימת, סימן שאני אוהבת אותה במיוחד. הסקיצה נעשתה בהשראת מעיל ורוד שיש לי בבית- הסתכלתי עליו וניסיתי לפשט אותו ולפתח ממנו קולקציה שלמה של בגדים. המעיל המקורי מלא בתפרים מיוחדים ומגניבים ושילובי טקסטורה שונים".

[caption id="attachment_11406" align="aligncenter" width="750"] חיבורים של תיקים[/caption]

 

[caption id="attachment_11409" align="aligncenter" width="750"] סקיצות של טבעות[/caption]

"הסקיצות הבאות מתייחסות לקורס שאני לוקחת בבצלאל, "איור תכנוני". המטרה הסופית, שעוד לא הגענו אליה, היא לפתח מרקמים של בד ולהגיע לרמה של איורי אופנה. בתור התחלה, התנסנו בדברים פשוטים יותר מעולם הצורפות".

[caption id="attachment_11410" align="aligncenter" width="750"] סקיצות של משקפיים[/caption]

"הסקיצות האחרונות שבחרתי לחלוק הן מפרויקט עכשווי על פרדי מרקורי, סולן להקת קווין המנוח שאהוב עליי במיוחד. מקורות ההשראה הם לא רק פרטי הלבוש שלו, אלא גם האישיות שלו ואפילו הלוגו של הלהקה. גוגל מהיר מניב אינספור דוגמאות מהתלבושות שלו, בהן השתמשתי לסקיצות הצבעוניות. יש שם בגדי גוף, חולצה שנראית כמו חצאית, הרבה שימוש בדוגמאות של חיצים וכל מיני דברים משוגעים שהיה לובש להופעות. לא הצלחתי לברר למה דווקא חיצים, אבל מאוד אהבתי את זה".

 

[caption id="attachment_11403" align="aligncenter" width="750"] בהשראת פרדי מרקורי[/caption]

"שתי הסקיצות הנוספות הן ניסיונות לתכנן טבעת או סיכה לבגד עם הדמות של מרקורי מוטבעת על גביה. הבגד מצד ימין הוא ערבוב בהשראת הלוגו של קווין ושל המזלות של חברי הלהקה. העיצוב כולל אזכור למזל בתולה ואריה וכמובן הוספתי כתר שמאפיין את קווין בתור להקה מלכותית".

 

[caption id="attachment_11404" align="aligncenter" width="750"] בהשראת פרדי מרקורי 2[/caption]

כל התמונות בכתבה צולמו על ידי עדי אזולאי.

ליצירת קשר: עדן ירוחים 

 

[/column]
התגובות לכתבה

הוסיפו תגובה

כתובת המייל שלך לא תפורסם.