עכשיו קוראים
ספר סקיצות: עדן רביבו

ספר סקיצות: עדן רביבו

עדן רביבו, בוגר המחלקה לעיצוב טקסטיל בשנקר, משתף אותנו בתהליך העבודה ובמקורות ההשראה מאחורי איורי האופנה המהפנטים שלו.

רון שריג, תקשורת חזותית

איך התחלת לאייר?
מאז שאני זוכר את עצמי, אני אדם יוצר. למדתי בבית הספר קמפוס אריסון לאמנויות, במגמת אמנות פלסטית, כך שאת הרקע באמנות רכשתי באופן המקצועי ביותר ומגיל צעיר מאוד, דבר אשר עזר לי בהמשך דרכי בתחום. לפני כחצי שנה סיימתי את לימודיי הגבוהים במכללת שנקר, במחלקה לעיצוב טקסטיל. הבחירה בלימודי עיצוב טקסטיל נעשתה בעקבות מחשבה עמוקה ורצון ליצור אופנה, בדרך בה אוכל לשלב ולהביא לידי ביטוי את האמנות אותה אני יוצר כל חיי.

Proud Swan
Swan Queen

במה שונה המחלקה לעיצוב טקסטיל מהמחלקה לעיצוב אופנה?
במחלקה לעיצוב טקסטיל למדתי להדפיס, ליצור פאטרנים, לסרוג ולארוג- כל אלה העניקו לי את היכולת ליצור כל בד שאני חולם עליו. בעקבות הכישורים שרכשתי לאורך השנים, זכיתי בפרביליגיה שלא קיימת עבור כל מעצב אופנה: אני יכול ליצור סקיצה המובילה לבד איתו אני יכול לעצב דגם, מבלי שאצטרך לחפש אותו בנחלת בנימין. אני מודה ומוקיר על כך, מדובר בכל מה שמעצב אופנה חולם עליו.

Pink Panther
Medusa Swan
Swan Lake

על איזה פרויקט אתה עובד בימים אלו?
הפרויקט שאני עובד עליו כעת מורכב מאיורים בהשראת מגפת הקורונה: האלמנט הוויזואלי הבולט ביותר בעיני בתקופה זו אלו המסיכות שאנשים מסתובבים איתן. לאחר שחקרתי מעט על הנגיף, התברר לי כי מקור השם ״קורונה״ הינו המילה Crown – כתר, כך שניתן להעשיר את לוח ההשראה בכתרים (בנוסף למסכות). הדבר הבא שחקרתי, באווירת ״סוף העולם״ הוא את האסטרואיד שחוקרים גילו שיש סיכוי קלוש שיפגע בכדור הארץ.

פרויקט קורונה
פרויקט קורונה
פרויקט קורונה

איך היית מתאר את תהליך העבודה שלך?
אני מתחיל בבחירת נושא שמעסיק אותי. זה יכול להיות כל דבר; פרח, עלה, חיה, בניין או זרם אמנותי. לאחר מכן, אני מקפיד לבנות ״לוח השראה״, שלרוב בנוי כמצגת. המשך התהליך כולל איסוף תמונות המדמות ככל האפשר את החזון שלי ויצירת איורים ראשוניים בשביל שהרעיון ״יתבשל״.

סקיצות מתוך סקצ'בוק של פרויקט הגמר
סקיצות מתוך סקצ'בוק של פרויקט הגמר

אני מאייר את הדימויים על דף טיוטה, ולאחר מכן מעתיק עם נייר פרגמנט את האיור כדי לבדוק את הקומפוזיציה של האיורים לפני השלב הסופי, וגם כדי להמנע ממחיקות וליצור עבודה נקייה. לאחר שכל האיורים ממוקמים על הדף הסופי, אני מתחיל לעבוד על הדימויים.

גיזרה מתוך פרויקט הגמר
גיזרה מתוך פרויקט הגמר

מהי הטכניקה המועדפת עליך?
אני מאוד אוהב לעבוד עם צבעי מים של St. Petersburg מכיוון שהם כוללים המון גוונים וזה מאפשר להגיע לצבע המדויק שאני רוצה. בסיום, אני נותן דגשים עם עטים שחורים ולבנים, שבונים את האור והצל שבציור.

איור אופנה לתחרות Feel The Yarn
The Butterfly Hunter

לסיום, יש לך טיפ לחלוק איתנו?
הטריק שלי לעבודה נקייה במיוחד היא תמיד לעבוד עם עוד דף בגודל A4 שממוקם מתחת ליד שעובדת, מה שעוזר להמנע מלכלוך. המלצה נוספת שלי היא ליצור מאגר של כל הפרגמנטים מהעבודות, מעין ״בנק״ איורים שיכולים להפוך למשהו אחר לגמרי בעבודה שונה.

התגובות לכתבה

הוסיפו תגובה

כתובת המייל שלך לא תפורסם.