עכשיו קוראים
ספר סקיצות: רוברט מכלין

ספר סקיצות: רוברט מכלין

[column]

הצצה לספר הסקיצות של רוברט מכלין, סטודנט שנה ב' לעיצוב תקשורת חזותית במכון. רוברט מתמקד באיורים ריאליסטיים אבל לא מוותר על השראות מעולם הדמיון, מה שעוזר לו לפתח סגנון ייחודי ומובהק.

רוברט מכלין, תקשורת חזותית

[/column] [column]

"אני מאוד אוהב לאייר, כיוון שזה מאפשר לי לתעד פיסות קטנות מהמציאות ולשמר אותן על הנייר. בדרך כלל אני מצייר בעפרונות כי חשוב לי להקפיד על דיוק בציורים שלי, כך שגם אם אני עושה טעות בתהליך העבודה אני תמיד יכול למחוק ולתקן".

[caption id="attachment_11484" align="aligncenter" width="750"] בעלי חיים אגדיים[/caption]

"הסקיצה הראשונה היא איור של ארבעה בעלי חיים, המבוסס על אגדה אסייתית שמספרת על הדרקון, עוף החול, הנמר, והצב/נחש. כל אחד מארבעת בעלי החיים מגן על אחת מרוחות השמיים: צפון, דרום, מזרח ומערב. בציור רציתי להדגיש את הצורניות והאופי של כל אחד מבעלי החיים ולצייר כל אחד מהם בתור סוג של סמל. בדמות הנמר, למשל, ניסיתי להביע את התוקפנות שלו באמצעות הפה הפעור. הדגשתי את השיניים והוספתי סימנים דמוי שריטות".

ספרינט ושולחן עבודה

"בסקיצה הבאה ניתן לראות שילוב בין טבע דומם לבין רגע של תנועה. הסקיצה מצד ימין הייתה בשבילי תירגול לבניית קומפוזיציה ודיוק בפרטים. לעומתה, את הסקיצה השמאלית- שמתארת אדם הנע במהירות- ציירתי מהדמיון. אפשר לזהות את תהליך העבודה השונה די בקלות, כי אין כל כך אחידות בפרופורציות של איברי הגוף".

[caption id="attachment_11486" align="aligncenter" width="750"] הרי הרוקי[/caption]

"הסקיצה מצד ימין היא העתק של תמונת נוף של הרי הרוקי. התמונה המקורית מצאה חן בעיני ומיד רציתי לנסות לצייר אותה, בתור תרגול נוסף של דיוק. הסקיצה השמאלית נוצרה בהשראת סרטי טבע דוקומנטריים שראיתי. מאוד התרשמתי מהתיעוד של תנועות הגוף והאופי של הדולפינים, וניסיתי לזקק את זה בציור".

[caption id="attachment_11483" align="aligncenter" width="750"] אנשים בתנועה[/caption]

"מתוארת כאן דמות אדם שנעה בין תנועות ריקוד שונות מימין לשמאל. ציירתי אותו מהדמיון, בנסיון לתאר גוף אנושי בצורה מדויקת וגם להראות תנועה. הסקיצה השניה היא סקיצה לא גמורה של אדם שמוכן למאבק".

[caption id="attachment_11493" align="aligncenter" width="750"] פרחים[/caption]

"לסקיצה הזו אין ממש כותרת, היא הייתה חופשית. רציתי לצייר פרחים בצורה ריאליסטית. מה שיפה בפרחים הוא שכאשר מביטים בהם באור יום, אפשר לראות שלכל פרט ופרט יש תנועה וצבע משלו, מה שיוצר ריבוי ותורם לעושר הצבעוני הטבעי שלהם".

[caption id="attachment_11489" align="aligncenter" width="750"] נער מתבונן ומגנטים[/caption]

"אני אוהב לצייר דמויות מהדמיון שלי. הסקיצה מימין הייתה ניסיון לצייר דמות ריאליסטית של נער צעיר.
אם תשימו לב, תראו שברקע הכהה יש כתמים לבנים: זה שלג שנופל לקרקע. בסקיצה הזו לרקע יש נוכחות מרכזית לעומת דמות הנער שממוקמת בפינה, מה שמעצים את תחושת המתח לפי דעתי. הסקיצה לצידה היא אוסף של צורות גיאומטריות עם עיטורים שונים. עד כמה שזה ישמע מגוחך, ההשראה הגיעה מהמגנטים הצבעוניים שמדביקים למקררים".

[caption id="attachment_11487" align="aligncenter" width="750"] חברות לכיתה[/caption]

"הציורים האלה הם של חברותיי לכיתה משנה א'. היה לנו תרגיל כיתתי בשיעור ציור ורישום, בו כל אחד מהכיתה היה צריך לעמוד במרכז ושאר הסטודנטים צריכים להספיק לצייר אותו או אותה בתוך פחות מ-2 דקות. את הרקעים הוספתי רק לאחר שציירתי אותן".

[caption id="attachment_11495" align="aligncenter" width="750"] פרצופים, זוויות וידיים[/caption]

"בסקיצה הזו התנסיתי בציור הבעות פנים שונות. החלטתי להפריד בין צורת הראש להבעת הפנים, כי התעניינתי באופן בו כל אובייקט ייראה בנפרד. גם הציור משמאל, כמו הסקיצות מימין, צויר מהדמיון. רציתי להתנסות בציור ידיים ולהבין איך הן ייראו כשהן מכסות משהו. היה לי די קשה לצייר את הידיים, מסתבר שזה איבר די מורכב".

תמונות נוספות מתוך ספר הסקיצות שלי:

[caption id="attachment_11492" align="aligncenter" width="750"] עיר ושכונה[/caption]

 

[caption id="attachment_11494" align="aligncenter" width="750"] פרידה וסקיצות נוספות[/caption]

 

[caption id="attachment_11490" align="aligncenter" width="750"] נשים בפוזות שונות[/caption] [caption id="attachment_11481" align="aligncenter" width="750"] איש בזוויות שונות[/caption]

 

[caption id="attachment_11482" align="aligncenter" width="750"] אישה מתבוננת[/caption]

 

[caption id="attachment_11485" align="aligncenter" width="750"] העתקים[/caption]

כל התמונות צולמו ע"י עדן ירוחים.

ליצירת קשר: עדן ירוחים 

[/column]
התגובות לכתבה

הוסיפו תגובה

כתובת המייל שלך לא תפורסם.