עכשיו קוראים
ספר סקיצות: רון בראל

ספר סקיצות: רון בראל

+9
צפו בגלריה

כילד קטן, רון בראל אהב לצייר אבל עם השנים הפסיק עם התחביב. תאונה קשה שעבר בגיל 22 החזירה אותו לאהבת הילדות והובילה אותו ללימודי תקשורת חזותית בשנקר. מאז, ספר הסקיצות הוא חלק בלתי נפרד מחייו.
אופק מליק, תקשורת חזותית

ספר לנו על עצמך.

אני רון בראל, בן 25 מאשדוד כרגע אבל במקור מגן יבנה. בשנה האחרונה אני לומד תקשורת חזותית בשנקר. אוהב להתאמן, לשחק בפלייסטיישן, לעצב ולצייר.

פורטרטים
פירוק

מתי התחלת לצייר?

הייתי מצייר מגיל צעיר, בקטע של קשקושים במחברת ומידי פעם ״משקיע״ באיזה ציור על דף A4 חלק, אבל אף פעם לא באופן רציף. כל תקופת חטיבת הביניים והתיכון לא ציירתי, וחזרתי לצייר רק באיזור גיל 22.

אנטומיה 1

אז איך חזרת לצייר פתאום?

הייתי בן 22, ממש לא מזמן, בערך שנתיים אחרי תאונה קשה שעברתי. נאלצתי לשבת הרבה זמן בבית, משועמם, אחרי שיקום ארוך וקשה. יום אחד פשוט הרמתי את העט והתחלתי לצייר שוב כמו כשהייתי ילד. מאוד מהר נשאבתי בחזרה פנימה. התכנית המקורית הייתה בכלל ללמוד הנדסה באוניברסיטת בן גוריון, אבל אני מאוד שמח שבחרתי ללמוד תקשורת חזותית ומרגיש לגמרי שייך.

Bond
Bond dgtl

מה הסגנון שלך?

קשה לי להגיד אם יש לי איזשהו סגנון מוגדר, אני די אוהב לנסות דברים. אני כן מאוד מתמצא בציור וצבע דיגיטלי, איורים ב- Procreate ועבודה באילוסטרייטור ופוטושופ. בנוסף, אני מוצא את עצמי מצייר המון נשים.

Face
Smoke
Smoke dgtl

מה נותן לך השראה?

מקורות ההשראה שלי הם בעיקר מוזיקה, תמונות סטילס ומצבי רוח. לפעמים יש בי תחושות מסוימות בעקבות אירועים שקורים לי אישית, או כאלו שקורים בעולם ואני מביע את דעתי עליהם דרך יצירה. כנ"ל לגבי הרגשות שלי- אני מביע אותם דרך דמויות וציורים. בדרך כלל הקשר לא מובהק, הוא יוצא מהעולם הפנימי שלי אז מישהו מהצד לא בהכרח יבין את המשמעות של ציור או פורטרט שעשיתי. זה לגמרי בסדר מבחינתי, אני בדרך כלל אני משתמש בסקיצות האלו כמקום להתחיל ליצור ממנו ולא בהכרח על מנת להעביר מסר מסוים.

פורטרטים 2

האם אתה משתמש בספרי סקיצות לפאן או כדי ללמוד?

ספרי הסקיצות משמשים אותי בעיקר ללמידה ותרגול, אבל אני מוצא את עצמי נהנה לקשקש בהם הרבה פעמים. אני בקלות יכול למצוא את עצמי נשאב לציורים בעט ועיפרון במשך שעות.

דרקון
אנטומיה 2

מתי אתה הכי אוהב לקשקש?

לפעמים כשיש לי פרץ מוטיבציה ליצור משהו, אם קרה לי משהו ששטף אותי בהשראה, או אחרי שאני רואה סרטון של אמן דיגיטלי מצליח ומתמלא בקנאה שגורמת לי לרצות לתרגל.

אישה

מה התוכניות לעתיד? 

עם סיום הלימודים אני מתכנן לעבוד כמעצב שכיר באיזו חברה, כנראה בתחום ה- UX/UI לפחות בשנים הראשונות. בהמשך הייתי רוצה לפתח איזשהו מותג או מוצר משלי, אבל אני מבין שהחיים דינאמיים ותוכניות משתנות מיום ליום, אז אין לדעת לאן אגיע.

Warrior

התגובות לכתבה

הוסיפו תגובה

כתובת המייל שלך לא תפורסם.