עכשיו קוראים
ספר סקיצות: רז מלכה

ספר סקיצות: רז מלכה

רז מלכה, סטודנט שנה ב׳ לעיצוב תעשייתי ב-HIT, נותן לנו הצצה מרתקת לעולם שלו. תפגשו שם צבי ים ורישומים תעשייתיים וגם סטארטאפים מגניבים שאיך לעזאזל לא חשבנו עליהם בעצמנו?! 

נעם וידר, תקשורת חזותית

מה נותן לך השראה?

עיצוב ויצירה זה משהו שתמיד היה אצלי. אני אוהב ליצור ולהמציא דברים חדשים, יש איזה ריגוש כשממציאים משהו שלא היה קיים לפני שחשבת עליו. חוץ מעיצוב, אני גם רוקד ברייקדאנס ומכור לצלילות ואופנועים. התחביבים שלי הם חלק גדול מהאישיות שלי, הם הדלק לנפש שלי. 

רישום מוצר בקורס המחשה – מחדד

לפני הלימודים הייתי מדריך ברייקדאנס, ובין היתר הופעתי עם הקבוצה שלי באירועים מיוחדים. זה משהו שמעצים אותי ונותן לי הרבה השראה. אני חושב שללא תחביבים ואהבות, מאוד קשה להתמודד עם אתגרים בחיים. וחוץ מזה, הרעיונות הכי טובים באים לי כשאני רוקד, צולל, או רוכב על האופנוע. 

רישום משקפת

למה בחרת ללמוד עיצוב תעשייתי? 

מגיל קטן אני זוכר את עצמי מפרק צעצועים, בונה ארמונות בלגו או סתם יושב ומצייר. תמיד אהבתי ליצור דברים חדשים ותמיד ידעתי שאני אלך ללמוד משהו שקשור לעיצוב. יש לי חלום להמציא משהו שישנה את העולם, חלום שכבר הרבה זמן אצלי במחשבות. התואר בעיצוב נותן לי הרבה כלים להגשים את החלום הזה.

My tattoo

ספר על הקעקוע שאיירת לעצמך.

יש לי קעקוע של צב ים עם רקדן ברייקדאנס על השריון שלו. זה דימוי שמשלב משמעויות שונות בחיים שלי.

האנשים הקרובים אלי מכירים את האהבה הבלתי מוסברת שלי לצבי ים, חיה מדהימה בעיני עם הרבה תכונות מיוחדות. למשל, נקבת הצב חוזרת בדיוק לאותו החוף שבו היא בקעה מהביצה כדי להטיל את הביצים החדשות שלה – כלומר היא לא שוכחת מאיפה היא באה. ציירתי את הקעקוע בעצמי, כי רציתי להרגיש שזה משהו מיוחד שלי, שקשור לדברים שחשובים לי.

ציור אקריליק חלל

מה הן טכניקות עבודה המועדפות עליך? 

בעיקרון אין לי טכניקה אחת מועדפת, אני אוהב תמיד לנסות דברים חדשים ולהפתח לעוד כיוונים.

אבל בכל זאת כל עבודה מתחילה בעיפרון ודף, עם מלא קישקושים. כשהרעיון מתגבש, אני בוחר טכניקה ומתחיל לצייר את מה שיש לי בראש. לרוב זה יהיה בעפרון ואז צביעה במרקרים – זו הטכניקה המקובלת לרישום מוצרים בעיצוב תעשייתי. במקרים שהרישום הוא לא של מוצר, בדרך כלל אבחר בצבעי עיפרון או אקריליק.

מיסטר בין

זו אחת העבודות האהובות עלי. אני ממש אוהב את מיסטר בין ואת הסיפור שלו, גדלתי עליו. רואן אטקינסון, שמגלם את מיסטר בין, לא הצליח להתקבל לאף בית ספר למשחק בגלל בעיות בדיבור. אחרי הרבה מאמצים וניסיונות מישהו החליט לתת לו הזדמנות. רואן לקח את זה למקום שלו וגילם דמות שלא מדברת, והוכיח לכולם שאפשר להצליח גם ככה. זה המסר שאני מעביר בעבודה הזו.

Batman weapon

במהלך שנה א' התעסקנו בתרגיל מידול, בו היינו צריכים לבחור חפץ מסוים מסרט שאנחנו אוהבים ולמדל אותו, אחד לאחד. בתור חובב צעצועים וסרטים מצויירים בחרתי למדל את הנשק של באטמן. הנשק בגודל אמיתי, עשוי בעיקר מעץ וקצת פלסטיק.

Moto-wipe – sketch
Moto-wipe

לפני הלימודים המצאתי וישר לרוכבי אופנוע: וישר קטן וגמיש שמתחבר לאצבע של הכפפה של הרוכב/ת ועוזר לנגב את הטיפות מהקסדה.

Fisheye tool – sketch

בתחילת הסמסטר עבדנו עם בעלי מקצוע ועיצבנו עבורם כלי עבודה שחסרים להם. אני עבדתי עם חנות דגים ועיצבתי עבורה כלי לחליצה מהירה של עיני דגים. קצת מגעיל אבל שימושי בהחלט.

The Fisheye tool

את הפוסטר הזה עיצבתי לפני הלימודים. היה באינטרנט גל של סרטונים על זיהום הים וקיבלתי השראה לתת ביטוי אישי לנושא. כמובן שמכבב שם צב ים.

Turtle poster – sketch
Turtle poster
התגובות לכתבה

הוסיפו תגובה

כתובת המייל שלך לא תפורסם.