עכשיו קוראים
ספר סקיצות: שרון רפאל (תאלס)

ספר סקיצות: שרון רפאל (תאלס)

שרון רפאל, או בכינויו תאלס, הוא איש קריאייטיב ומאייר מדהים. אחד הדברים שהוא הכי אוהב זה לשלב דמויות מצויירות ובניינים. ככה זה נראה.

נעם וידר, תקשורת חזותית

איך התחלת לצייר?

בדיי ג'וב שלי אני איש קריאייטיב ופרסום. הציור זה משהו שאני עושה מהצד למרות שזה תופס לא מעט מקום בחיים שלי בשנים האחרונות. כל עניין הציור התחיל בכלל מרעיון למודעה שהצעתי לפני כמה שנים למותג רכב: דימוי של אנשי עיר שהם בעצם אנשים עם ראש של בניין. הלקוח לא אישר, למזלי, ומאז אני די אובססיבי לדמות הזו.

בהתחלה הייתי מסתובב במשרד הפרסום עם טושים, מוצא קרטונים זרוקים ומצייר עליהם אנשי בניינים. לרוב הם היו כאלה עם הרס עצמי ותמיד משהו עמד להרוס אותם- זה היה בתקופה הקשה בעיר כנראה. הדמות התפתחה לדימויים מתרבות הפופ, לרוב מסרטים מצויירים וסקייטבורד שתופס גם כן מקום די גדול בחיים שלי.

איזו טכניקת עבודה אתה מעדיף?

לא למדתי אמנות אז אני כל הזמן מגלה דברים חדשים. התחלתי עם מרקרים פשוטים כשכמעט תמיד ציירתי איתם על קרטונים שהייתי מוצא. משם עברתי לטושים אקריליים ודי מהר עברתי לצבעי אקריליק. בדרך כלל אני עובד על משטחי עץ (לא מת על קנבסים). מבחינת רישומים, מאז שאני עם האייפד הסקצ'בוק הפיזי קצת נזנח. מצד אחד הקלות והפשטות זה וואו, מצד שני אני פחות איש של ציור דיגיטלי וכמעט תמיד אעדיף עבודה שנוצרה באופן פיזי.

תמיד התחברתי לאמנות רחוב אבל לא היה לי אומץ לצאת לצייר על קירות בעיקר כי לא ידעתי איך לצייר על דברים שהייתי מוצא ברחוב, אז פשוט הייתי משאיר אותם שם. לאט לאט התחלתי להדביק עבודות על קירות ומשם הדרך לצייר על הקיר עצמו היתה די קצרה.

Homer is Fu#%ed

זו סקיצה לעבודה שציירתי לאחרונה על פלטת עץ. אני משום מה משתמש המון בדמויות של הומר וקראסטי מהסימפסונס, הם מתלבשים לי מעולה כבניינים. העבודה עם האייפד מאפשרת לי לסדר קומפוזיציה ולעבוד יותר נכון עם מימדים גדולים, משהו שמאוד קשה לי איתו כשאני עובד על קירות.

Doaraemon Tower

זו סקיצה לקיר שהזמינו אותי לעשות בפרויקט בקרית המלאכה שבדרום תל אביב. בדיוק חזרתי מיפן וזה מאוד ניכר בתוצאה הסופית.

Heavy Enough

זו סקיצה לקיר שציירתי ב-Pop up museum הראשון (בניין בתל אביב שתפקד במשך שבוע כמוזיאון זמני לאמנות הרחוב ואירח מעל ל100- אמנים/ות). בימים אלו אני מתכונן לפופ אפ השני שיהיה בתחילת ינואר. 

Bobs
Best Friends Forever

זו סקיצה שהכנתי לציור כחלק מתערוכת On money שהתקיימה בשבוע האיור האחרון. טראמפ הוא עוד דמות שאני חוזר עליה לא מעט, גם בגלל שהוא כזה צבעוני וגם כי וואלה, מה מתלבש יותר טוב מ-TRUMP TOWER?! בובספוג זו גם דמות שאני מאוד אוהב לצייר כבניין. בגלל שאני מצייר אותה כל כך הרבה אני תמיד מנסה לרענן אותה.

Experimenting

יש פה סקיצות להתחלה של קונספט שאני מאוד מקווה שיתפתח בקרוב ואני כבר די מדמיין לאן אני לוקח את זה. מצד אחד זה רחוק ממה שאני עושה אבל מצד שני אני מרגיש שזה מתכתב. באופן כללי, אני לא אוהב להתפזר עם דברים כי אני מאמין גדול מאוד בחזרתיות. זה עוזר לזיהוי ולשיוך של העבודות לאמן.

Head to Head
Charlie is Fu#%ed

לאחרונה חזרתי לעשות קצת הדבקות, בעיקר של "כוכבי השביט" האלה כשהם מתרסקים על איזשהו בניין.

זו סקיצה לסדרת ציורים שאני עובד עליה שבה דמויות שהן סוג של כוכבי שביט יתרסקו תמיד על הדמות המרכזית בסדרה, זו שמקבלת את כל הפוקוס אליה ולוקחת אותו מהן.

In Japan
In Japan 2

בטיול ליפן האייפד היה צמוד אליי כי לא באמת יכולתי לשלוף צבעים ולהתחיל לצייר. זה פתח אותי למקום חדש שגם אותו נראה לי אני אביא לביטוי הפיזי שלו בקרוב.

התגובות לכתבה

הוסיפו תגובה

כתובת המייל שלך לא תפורסם.