עכשיו קוראים
עיצוב לקיצון נורמטיבי

עיצוב לקיצון נורמטיבי

זה מתחיל ביום ראשון! הפקולטה לעיצוב במכון הטכנולוגי חולון HIT מקיימת את שבוע הסדנאות הבינלאומי לסטודנטים שנה ג', בהשתתפות סטודנטים מחו"ל. האירוע כולל 11 סדנאות, שאותן יעבירו 17 מרצים מחו"ל: בריטניה, ספרד, איטליה, גרמניה, שוודיה, אוסטריה, בולגריה, פולין וצ'כיה.

מערכת כולעיצוב

הפקולטה לעיצוב במכון הטכנולוגי חולון HIT תקיים בין התאריכים 18-22 באפריל שבוע סדנאות בינלאומי בהשתתפות מרצים וסטודנטים מחו"ל. 11 הסדנאות תועברנה על ידי מרצים מפקולטות לעיצוב במוסדות אקדמיים מקבילים מבריטניה, ספרד, איטליה, גרמניה, שבדיה, אוסטריה, בולגריה, פולין וצ'כיה. הסדנאות תתקיימנה במתכונת היברידית כאשר התקשורת עם המרצים מחו"ל תהיה באופן מקוון. הסדנאות תועברנה, בשיתוף עם מרצים מהמכון, לסטודנטים בשנה ג' משלושת מחלקות התואר הראשון ויקחו בה חלק סטודנטים ממוסדות שונים בעולם.

האירוע כולל 11 סדנאות, שאותן יעבירו 17 מרצים מחו"ל

שבוע הסדנאות השנה נסוב סביב הכותרת "עיצוב לקיצון נורמטיבי" שמטרתה ליצר מסגרת לבחינת תקפותן של המערכות, הפרוגרמות ואופני הפעולה במסגרתם פעלו מעצבים עד למשבר הקורונה. מטרתה לנסות ולהבין את טיבו של ה"נורמלי החדש" אותו אנו חווים הנע ונד בין מצב קיצוני אחד למשנהו: במסגרתו מועצמים ומואצים תהליכים בהם אי הוודאות נתפסת כמציאות קיומית והקיצון הופך לנורמטיבי. השאיפה במסגרת זו הינה להציע אסטרטגיות שונות לשימור חוסנן של המערכות המרכיבות את סביבת החיים הקיימות, ובמקביל, לראות במצב שנוצר הזדמנות לפיתוח פרקטיקות עיצוביות חדשות לעתידים אפשריים שעדיין לא התנסנו בהם.

בין הסדנאות שתועברה במסגרת זו: הסדנה עיצוב לאושר תועבר על-ידי מרצים מאוניברסיטת זלצבורג בהובלת Prof. Gunther Grall. הסדנה מתייחסת למצב שנוצר כתוצאה ממשבר הקורונה בו אנשים רבים נאלצו להתנתק מאורחות חייהם הרגילים ומהאנשים היקרים להם. מטרת הסדנה, בה הסטודנטים אמורים לתכנן ביתן פיזי, לבחון באיזה אופן העיצוב יכול להוות גורם בכינון אושר; ההכרח בריחוק חברתי וסגירתם של המוזיאונים כתוצאה מכך, חייב את המוזיאונים לחשוב מחדש את אופן ההתנהלות שלהם ואת התפקידים שעליהם למלא.הסדנה עיצוב מוזיאונים חסינים לעתיד שתועבר על-ידי מרצות מפולין Dr. Ewa Drygalska ו-Katarzyna Bazylczyk, תבחן כיצד המוזיאונים יכולים לנצל את המשבר שנוצר בכדי להגדיר מחדש את אופני הפעולה שלהם בצורה שתאפשר להם לשמור את הרלוונטיות שלהם גם בעתיד. הסדנה תתקיים בשיתוף פעולה עם מוזיאון תל אביב ותתייחס להקשרים הדמוגרפיים, הכלכליים והטכנולוגיים הייחודיים למוזיאון. הסדנה מניפסטו – עיצוב לאחריות ולסולידריות שתועבר על-ידי המעצבת הפולניה Angieszka Ziemiszewska תעסוק בעיצוב מניפסטים המתבססים על ההכרה בכוח של העיצוב לייצר שינוי. במסגרת הסדנה יתבקש כל אחד מהסטודנטים לעצב את המניפסט האישי שלו.

לקריאה של תוכנית הסדנאות המלאה

במהלך ארבעת הימים הראשונים של השבוע (18.4-21.4) תתקיים בנוסף לסדנאות סדרת הרצאות פתוחות לקהל הרחב. במסגרת ההרצאות, שתתקיימנה בין השעות 18:00-19:00, ירצו מרצי הסדנאות מחו"ל על עבודתם המקצועית. בכל יום תתקיימנה 3 הרצאות ובסיומן תתקיים שיחה פתוחה בה הקהל יוכל להעלות שאלות לדוברים.

סדרת הרצאות פתוחות לקהל הרחב

בין ההרצאות שתתקיימנה: Prof. Rama Gheerawo, מנהל מרכז הלן המלין לעיצוב באקדמיה המלכותית בלונדון ירצה על האופן שבו עיצוב יכול להיות מנותב להיבטים חברתיים ולהיות בעל משמעות לאנשים הבאים מרקעים שונים ביניהם: גיל, מגדר, גזע או יכולות אישיות; Dr. Oscar Tomico Plasencia הינו ראש המחלקה לעיצוב והנדסה באקדמיה אליסבה שבברצלונה ומלמד ב- UT Eindhoven בהולנד. הוא ירצה על ביגוד לביש העשוי מחומרים רכים וממשקים אלקטרוניים אינטראקטיביים; Kate Amstrong מהמכון לאדריכלות מתקדמת- פאב-לאב ברצלונה, תרצה על פרקטיקה של סיפור סיפורים (storytelling) כפרקטיקה עיצובית; Prof. Luca Poncellini, ראש מחלקת העיצוב באקדמיה NABA מילאנו, ירצה על התפקיד המשתנה של העיצוב בתרבות העכשווית.
הסדנאות וההרצאות מתקיימות בשפה האנגלית.

לקריאה של תוכנית ההרצאות המלאה

ההשתתפות בהרצאות ללא תשלום ואינה מותנית בהרשמה – מוזמנים ומוזמנות!

פאנל #1 יום ראשון 18.4

פאנל #2 יום שני 19.4

פאנל #3 יום שלישי 20.4

פאנל #4 יום רביעי 21.4

[/columns_row]
התגובות לכתבה

הוסיפו תגובה

כתובת המייל שלך לא תפורסם.