עכשיו קוראים
ע' אורבנית

ע' אורבנית

כולעיצוב פוגשת את המעצב המוכשר ידידיה איש שלום, שלוקח אותנו לסיור ויזואלי אלגנטי בעיר הכי חיה, בועטת ומגוונת שיש, הלא היא תל אביב.

ספר לנו על ה-ע' שעיצבת. 

בחרתי לעצב את ה-ע' כרישום רחוב אדריכלי של בית העירייה הישן שנמצא ברחוב ביאליק בתל-אביב. ברקע המגדלים והגבהים אליהם טיפסה העיר וממשיכה לטפס. עיצבתי את ה-ע' בהשראת נושא בו אני עוסק בשנים האחרונות: המתח בין המגדלים הגבוהים לבין בתי העיר המוקדמים נמוכי הקומה, על ההתרחשויות, החוויות והמקומות היפים והמורכבים הנוצרים במפגשים ביניהם. 

הצג את עצמך לקוראות וקוראי המגזין. 

אני ידידיה איש שלום, צייר ומעצב פנים בוגר הפקולטה לעיצוב ב-HIT. לאחר הלימודים עבדתי מספר שנים במשרד אדריכלות מצליח שעוסק בעיקר בתכנון מבני ציבור. קיבלתי ממנו המון וכשהגיע הרגע הנכון מבחינתי להמשיך, פתחתי בנווה צדק את סטודיו "איש שלום" לעיצוב פנים ואמנות. 

כיום אני משלב בין תחומי העיצוב והאמנות ומקדיש זמן משמעותי לציור. בסוף ינואר אציג תערוכת יחיד של ציורי בבית האמנים בתל אביב, "תל אביב של מטה". בפברואר אשתתף בתערוכה במוזיאון לואיג'י בליני בפירנצה, איטליה. מוזמנים לבקר – אם לא באיטליה, בואו לתל אביב.

עצה לסטודנט/ית? 

לימודי עיצוב הם תקופה לחוצה ושואבת שעלולה לפעמים להפוך למרדף אחר מטלות, הגשות ועמידה בזמנים ויעדים. זה אכן מאתגר, אך מומלץ ללמוד לעצור לרגעים במירוץ, להתבונן על התהליך, על מה הספקנו ומה חשוב לנו להשיג וללמוד בדרך, ולהתמקד בהתאם. 

בנימה יותר אישית- המקום האהוב עלי בלימודים היה הסדנה. הלייזר ומדפסות תלת-ממד תמיד יחכו מעבר לפינה, אבל אין תחליף למודל בחומר – עץ גושני, בטון וברזל מרותך היטב עם טביעת אצבע אישית, וגם איזו שידה או שולחן מיוחד שמעצבים ובונים באופן מוקפד. 

התגובות לכתבה

הוסיפו תגובה

כתובת המייל שלך לא תפורסם.