עכשיו קוראים
ע' ביקורתית

ע' ביקורתית

השבוע התחדשנו בע' ביקורתית (שזה תמיד טוב) בעיצובו של ארז עמירן.

יהונתן שקד, תקשורת חזותית

ארז, ספר לי על הע' שעיצבת.

"לאחרונה סיימתי את לימודי התואר השני בעיצוב רב-תחומי בשנקר. במסגרת פרויקט הגמר שלי עסקתי בעיקר בדימויי גוף באופנה ובאופן שבו אפשר לרתום את תחום האיור לצורך הרחבת מודלים של יופי. המטרה שלי היא ליצור שינוי תודעתי בכל הקשור לדימויי יופי, בעיקר בעולם האופנה שאליו אני שייך, שהוא אחד מיצרני הדימויים הרודניים ביותר של הגוף, אבל גם זה שיש לו במקביל פוטנציאל ענק לנרמול חברתי של תפיסות חדשות. לעבודה שלי קראתי בשם האירוני ״מלאה במקומות הנכונים״. על ה-ע׳ שלי איירתי מחוך, שהוא אחד מפריטי האופנה הדכאניים ביותר שהומצאו מעולם ושנועד לצמצם תנועה ומקום בעולם שתופס הגוף הנשי. בעיצוב הזה אני מתיר את המחוך, משחרר את ה-ע׳ ונותן לה לנשום".

הצג את עצמך לפני קוראי המגזין.

"קוראים לי ארז ואני מלמד כבר מיליון שנה בערך במחלקה לעיצוב אופנה בשנקר. יש לי טור שבועי ב׳וויינט׳ שבו אני מאייר ומבקר אייקוני אופנה, אני פעיל כמעצב בתחום ההלבשה התחתונה, ויש לי שתי בנות שלאורך השנים הלעטתי במושגי גוף מעוותים שקושרים יופי עם רזון. היום אני מנסה לתקן את מה שקלקלתי ולהעביר הלאה התבוננות מחודשת על יופי נשי ועל איור אופנה".

איזו עצה תיתן לסטודנט/ית?

"העצה היחידה שאני יכול לתת לסטודנטים לעיצוב בכלל ולעיצוב אופנה בפרט (מלבד זו המתבקשת… תברחו!!!) היא לא להינעל על שום דבר אף פעם. יש יותר מדרך אחת לעשות דברים, יש יותר מנקודת מבט אחת ויש עולם שלם בחוץ שבו לבנות קרדשיאן אין מונופול על מה שנכון, והתשובה לשאלה ״מה הם החיים?״ היא לא ״ורוד״.

https://www.erezamiran.com האתר של ארז

https://www.instagram.com/erezamiran1/ האינסטוש של ארז

התגובות לכתבה

הוסיפו תגובה

כתובת המייל שלך לא תפורסם.