עכשיו קוראים
ע' של בינה מלאכותית

ע' של בינה מלאכותית

מחוללי הדימויים דוגמת Dall-E הם הדבר החם של הרגע, והם מעלים שאלות רבות, התנגדויות וביקורות. רבים גם רואים בהם דבר נפלא, מועיל, כלי שעוזר לדייק את מה שהמוח האנושי לא בהכרח יכול. 

המעצב גל אדמון חקר כיצד הבינה המלאכותית מדמיינת את מגזין "כולעיצוב".

גל, ספר לנו על ה-ע' שעיצבת. 

עיצבתי את את הע׳ שלי ב Dall-E. זו תוכנת אינטליגנציה מלאכותית שמייצרת דימויים מטקסט דרך למידה. מדובר בכלי עיצוב מאד חזק וכיפי שלוקח עליו הרבה מהביצוע, ומאפשר להתרכז בדיוק של הרעיון. Dall-E מייצרת את הדימויים רק משורה של טקסט, ובכך היא מאמנת אותנו לנסח רעיון ממוקד. אם Dall-E לא הבינה אותנו, זה כנראה אומר שאנחנו לא סגורים על הרעיון. במקרה הזה, רציתי שה-ע׳ תדבר על טבע מעוצב שהולך ונהיה חלק מהותי מהעולם שלנו, במיוחד בעיר.

הצג את עצמך לקוראות וקוראי המגזין. 

אני גל אדמון, בן 28, למדתי תקשורת חזותית בשנקר, במסלול איור. היום אני עובד בתור מעצב חוויות משתמש ב-Wix. אני אוהב עיצוב שמגיב ומתקשר עם המשתמש. אני חושב שהיום הציפיה הבסיסית שלנו היא שמוצרים ״יבינו״ אותנו ויהיו מותאמים אלינו, וזה מאד מעניין.

עצה לסטודנט/ית? 

לימודי עיצוב יכולים להיות אינטנסיביים. כולם רוצים להצליח ושיהיו להם הגשות מרשימות, וזה מצריך המון זמן ומאמץ. תלחמו על זה שיהיו לכן/ם חיים מחוץ ללימודים: תחביבים, חברות, עבודה, זוגיות, שעות שינה. לאנשים שלא חיים את החיים אין מה להגיד גם בעיצוב. אלה השנים הכי טובות שלנו והן קורות עכשיו.

התגובות לכתבה

הוסיפו תגובה

כתובת המייל שלך לא תפורסם.