עכשיו קוראים
ע' שמפילה את הסטיגמות מהרגליים של יהונתן מירקו שקד

ע' שמפילה את הסטיגמות מהרגליים של יהונתן מירקו שקד

יוני, ספר לי על הע׳ שעיצבת.

ה-ע' כיפית, קומית וקלילה, בהשראת תרבות הפופ ועולמות הקומיקס.

ההשראה שלי מגיעה בעיקר מדמויות קומיקס כמו מנדי של דין ייגל (Dean Yeagle) ומאיה מהקומיקס זבנג של אורי פינק. במהלך השנים ובעקבות המהפכה הפמיניסטית, השתנו אופני הייצוג של נשים בעולמות האמנות, הקומיקס והקולנוע. הייצוג של האישה הבלונדינית כקלת דעת וזקוקה לגבר שיציל אותה פינה את מקומו לנשים שהן גיבורות-על בזכות עצמן. כך ה"פצצה הבלונדינית" הפכה לסממן של עוצמה ולא רק של יופי.

הצג את עצמך לקוראות.י המגזין.

היי, אני יוני, שנה ב' במחלקה לתקשורת חזותית ב-HIT, אוהב ליצור, אוהב אמנות, קולנוע, קומיקס. בימים אלואני מסיים את התפקיד שלי במגזין כולעיצוב כאחראי מדור ע'! היה מטורף ויצא לי להכיר ולעבוד עם מלא יוצרות ואמנים מגניבים ומגניבות שאני מאוד מעריך!
יש לי מותג אופנה עצמאי בשם MIRKO Ramat Aviv שקרוי על שם סבא שלי, ומשלב אופנת רחוב עם ציורים שלי. הלב שמופיע ב-ע' שעיצבתי הוא עיצוב שלי ל-MIRKO.

איזו עצה תיתן לסטודנט.ית?

הגעתי ללימודים במחשבה שאני עוד לא יודע מה אני רוצה להיות כשאהיה גדול. מה שכן ידעתי זה שאני מעוניין במשהו תחת המטרייה של אמנות ועיצוב. הלימודים במכון מאפשרים לגעת ולהתנסות בהרבה תחומים בתוך הקשת הרחבה הזו. החלטתי שאני יוצא למסע ונותן לרוח לקחת אותי לכיוונים שונים שאוכל לחקור, ואז יום אחד אוכל להבין מה אני רוצה לעשות, ואז לטפח ולפתח את זה. אולי זה ישמע נדוש אבל הכי חשוב להנות מהדרך… זו לא ההגשה, אלא שלבי הסקיצות שחשובים באמת.

אינסטגרם של יוני: https://www.instagram.com

אינסטגרם של המותג: https://www.instagram.com/mirko__47/

התגובות לכתבה

הוסיפו תגובה

כתובת המייל שלך לא תפורסם.